Skocz do zawartości

Tania listwa zasilająca


Recommended Posts

8 minut temu, slaw0001 napisał:

Jeżeli chodzi o niską średnicę i basy to tu zmian nie zauważyłem.

Ja natomiast największe zmiany odnotowałem w basie , sprawdzałem na rapie :) Ale tak być właśnie powinno , nie może być u każdego tak samo , tak jak nie ma jednego słusznego wzorca.

Obecnie robię drugą listwę , tylko że gość, który miał mi zrobić obudowę zniknął , to znaczy nie przeszkadzało by mi nawet to tak bardzo, gdyby nie fakt , że zniknął razem z obudową :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem części do mojej hybrydy. Poskładałem i podłączyłem licząc, że zniknie brum trafo w Audiolabie. Niestety dalej burczy. Chyba go (wzmaka) rozkręcę i zajrzę do środka. Prototyp listwy na "szafnerze" FN2090-6-06 działa. W systemie z Audiolabem nie wniósł nic co mógłbym usłyszeć ale zasilając kino Onkyo TXNR676 poprawił się odbiór radia FM i jakby bardziej czytelna scena w stereo jest. Wrażenie moje jeszcze sprawdzę przez jakiś czas słuchając na różnych listwach ale w dłuższych (kilkudniowych) okresach czasu. Wrócę zatem z tematem za jakiś czas. Na zdjęciu filtr podłączony odwrotnie hehe. Pośpiech daje taki efekt. Już podłączyłem prawidłowo ale nawet odwrotnie podłączony filtr chyba filtrował ;) Pozdrawiam.

11 (Medium).jpg

12 (Medium).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MariuszZ napisał:

ale zasilając kino Onkyo TXNR676 poprawił się odbiór radia FM i jakby bardziej czytelna scena w stereo jest.

Po zastosowaniu filtra, to co zauważyłem w amp. KD to różnica w basie , u mnie czytelne to było choćby podczas kalibracji / YPAO/, gdy wysyłany jest sygnał testowy na fronty. Bez filtra / sprawdzałem w teście/ bas nie jest tak punktowy , dawno nie robiłem kalibracji, a w między czasie wstawiłem pułapki basowe i myślałem , że to zasługa zmiany akustyki , ale po wyjęciu z narożników pułapek i powtórzeniu eksperymentu efekt ten sam. Bas jest bardziej zwarty, choć w pierwszej chwili miałem wrażenie , że cichszy i nie schodzący tak nisko jak bez filtra. Polecam sprawdzić.

A po za tym, co by nie powiedzieć wpiąłeś coś / filtr/ , co ma jakieś logiczne uzasadnienie i zobacz ile zaoszczędziłeś

http://highfidelity.pl/@main-3045&lang=

Buduję właśnie nową listwę , z woltomierzem , a' propos identycznym jak w listwie powyżej

https://telmal.com/pl/p/Panel-woltomierz-ampermierz-moc-AC-80-260V-100A/3483

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek4446 Ja zainwestowałem w Listwę Sonus Oliwa z filtrem Schaffnera 10A i też zmiana jaka usłyszałem to na niskich tonach na MF M6i i M6CD. Ale dopiero podłączyłem więc słuchanie na poważnie przede mną.

Tomek a nie obawiasz się że jak wstawisz ten panel z pomiarami co link podałeś to on nie pogorszy jakoś / nie posieje czymś? 

Edytowano przez MarcinBest
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcinBest napisał:

Ja zainwestowałem w Listwę Sonus Oliwa z filtrem Schaffnera 10A

Gratuluję , po za zmianami, które są oczywiście subiektywne przynajmniej wiesz , że przez coś fizycznego / filtr/ a nie "tajemnicze technologie/ odseparowujesz zasilanie sprzętu od zakłóceń w sieci elektrycznej.

1 godzinę temu, MarcinBest napisał:

Ale dopiero podłączyłem więc słuchanie na poważnie przede mną.

Koniecznie opisz , czy lub jakie zmiany wnosi listwa , tutaj stawiamy na szczerość więc wal śmiało.

1 godzinę temu, MarcinBest napisał:

a nie obawiasz się że jak wstawisz ten panel z pomiarami co link podałeś to on nie pogorszy jakoś / nie posieje czymś? 

Nie , ponieważ będzie wpięty przed filtrami , a po za tym jak w listwie za 36k. nie sieje, to u mnie też nie ma prawa , nie po to zainwestowałem 75 zł , żeby mi tu czymś siał :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiały się niedawno głosy, że w tanich listwach jest tylko jeden prosty filtr, że nic szczególnego, że ogólnie lipa. Zobaczcie w takim razie, co znajduje się w urządzeniu zwanym dumnie kondycjonerem zasilania Silent Wire Power Conditioner Universal, którego cena wynosi 1000 Euro.

power-conditioner_high-end5_3-759x500.jpg.9559d22ecf85c92f3467919b44b11bb5.jpg 

 

91259885_silent-wire-power-conditionerA.jpg.7720baf6ed6dc89dbae36b63948d6b2a.jpgsilent-wire-power-conditioner-universal-zubehoer-hifi-41340.jpg.7f859b6c255ca3a09dfc0768c2171e06.jpg

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kraft napisał:

Zobaczcie w takim razie, co znajduje się w urządzeniu zwanym dumnie kondycjonerem zasilania Silent Wire Power Conditioner Universal, którego cena wynosi 1000 Euro.

Ale może wszystkie kable są w jednym " kierunku" ,a to trochę pracochłonne,  roboczogodzina kosztuje :) 

Skromnie ale czysto :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś poprowadzenie przewodów w Universalu wydaje się za mało "kierunkowe", to może kupić wersję Kraftwerk (tu mnie trochę wkurzyli przywołując imię mistrzów nadaremno). Tam przewody są prowadzone pod kątem prostym, no ale cena rośnie, nawet do 6400 Euro (wersja ze zdjęcia to chyba 4000 Euro).

1059189916_silent-wire-das-kraftwerkA.jpg.c38af0a5193035a55f0d626dd368037f.jpg

1187104452_silent-wire-das-kraftwerkB.thumb.jpg.e73b4291dc7c3e045bd609e0efe2b255.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, nowy78 napisał:

Filtr jednostopniowy - fakt trochę drogi :). Ale... i tak tańszy niż powietrze w jakieś 5 razy droższych listwach pewnej firmy :)

Odpowiedź jest prostsza niż Tobie się zdaje kolego @nowy78
Otóż, choć to tylko przypuszczenie bo nie wiem o jakiej listwie piszesz, logika podpowiada, że powietrze jest korzystniejsze 5 razy niż ten filtr jednostopniowy o jakim wspominasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kraft napisał:

Mi się powietrze kojarzy z robieniem w balona. Im więcej powietrza, tym większy balon.

Kraft , przestań się czepiać , dali bezpieczniki ceramiczne z piaskiem kwarcowym , dali ,w TME niemieckie są do kupienia po 4,70 zł za sztukę / ale sprzedają tylko po 5szt. min. więc zbieram kasę :) /, nie wiem, czy styki srebrzone / srebrzenie galwaniczne 7 zł/ , co prawda przyoszczędzili na nalepce, ale za to włożyli dwa. Podkładki pod śrubkami są , są , czyli solidna robota. Opaski zaciskowe na kable też niczego sobie , dzisiaj w markecie do swojej listwy też takie kupiłem 100 szt. 5,20 zł / oraz pochwalę się , że zaszalałem i kupiłem jeszcze uchwyty do mocowania opasek 25 szt 3,80 zł/. Kabel / a tu widać , że drut, bo linki w ten sposób nie ułożysz/,  też tani nie jest , do poprzedniej listwy poszedł cały 1 metr , a w drugiej gniazda schuko będą połączone niezależnie , czyli jak w tej na zdjęciu, i pewnie wyjdzie ze dwa metry ,a metr po 2,40zł, więc to nie przelewki. Płytki na nóżkach , też mam takie / nóżki/ tylko metalowe , i chyba ładniejsze :). A filtr no cóż , może lepszego nie trzeba , prund czystszy mają , czy cóś. 

Ale za to jaka obudowa !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy przykład producenta, który nie wstydzi się zastosowanych przez siebie rozwiązań (a nawet wprost przeciwnie). Konstrukcja zwie się 6 Way AV Mains Conditioner Power Strip. Cena w UK to ok. 40 Funtów. Czy można coś takiego kupić w Polsce?

6-way-av-mains-conditioner-power-strip-p8835-6502_zoom.thumb.jpg.9fcd7fe9d02ffe49c977d4a923c0b512.jpg

6-way-av-mains-conditioner-power-strip-p8835-6503_zoom.thumb.jpg.383b8d7c912deeeb891e047e334ba39f.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kraft napisał:

Ciekawy przykład producenta,..

Czy można coś takiego kupić w Polsce?

Nie można. Jest znacznie "gorzej", bo poza Wielką Brytanią nie można (i nie szkodzi!).

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak z ciekawości, [mention=42253]MarcinBest[/mention], czy jesteś w stanie podać typ filtra zastosowanego w listwie, którą nabyłeś?


Sorry za jakość zdjęć ale za szafką leży.
Listwa niemiecka Bach-Mann nie wiem co ma w środku i na zewnątrz dołożony filtr Schaffner
ea891d2853831f0af816c9c833ba4da5.jpg
ee486428b65c4d3a7100c6344340947c.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinBest, dzięki. Wygląda na to, że zastosowany filtr jest o oczko niższej od stosowanego przez nas (jeżeli oznaczenia uwzględniają jakąś hierarchię) - ma nieco niższe tłumienie. Do słabeuszy jednak  zaliczyć go z pewnością nie należy :) Kolejna rozpracowana opcja dla poszukujących niedrogiej "cośrobiącej" listwy ;) 

43 minuty temu, slaw0001 napisał:

No i okazuje sie, że z "naszymi" pomysłami depczemy po czyichś śladach... 

Chyba dzisiaj trudno wymyślić coś, czego już ktoś nie wymyślił :P 

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nowy78 napisał:

@MarcinBest, dzięki. Wygląda na to, że zastosowany filtr jest o oczko niższej od stosowanego przez nas (jeżeli oznaczenia uwzględniają jakąś hierarchię) - ma nieco niższe tłumienie. Do słabeuszy jednak  zaliczyć go z pewnością nie należy :) Kolejna rozpracowana opcja dla poszukujących niedrogiej "cośrobiącej" listwy ;) 

Chyba dzisiaj trudno wymyślić coś, czego już ktoś nie wymyślił :P 

Slaw0001 podał link do forum gdzie ta listwa parę lat temu opisywali. Z tego linku wynika że Sonu Oliva p. Andrzej modyfikuje ja chyba. Na pewno wymienił kabel zasilający na solidny gruby. Nie wiem czy coś w środku zmieniał. Sama listwa i gniazda solidne. Filtr znacie bo już tu wielu podobne użyło. Ja u siebie nie mam jakiegoś "brudnego prądu" ale po krótkim słuchaniu wydaje mi się że jest poprawa. Muszę zasiąść i pożąglowąć wtyczkami żeby porównać. Jak mnie skusi to zajrzę do środka i napiszę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...