Skocz do zawartości

Tania listwa zasilająca


Recommended Posts

3 godziny temu, Kraft napisał:

rysunek dotyczący kondycjonowania prądu....Jest on ilustracją do poniższego artykułu. 

https://www.ecmweb.com/content/applying-power-conditioning-equipment

No i po co straszysz audiofilów? Artykuł ma niewiele z nami wspólnego.... Mógłbym (dla swoich racji) tego nie pisać, alem uczciwy w "zeznaniach".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też wersja ekonomiczna: link

Nie biorąc pod uwagę zawartości i patrząc tylko na obudowy to ceny nawet znośne w porównaniu do innych propozycji rynkowych. Dodatkowo mamy jeszcze jakiś wypełniacz, który nie przypomina żwirku ;) Dla dobra sprawy może ktoś się skusi, rozkręci i coś powie. Będziemy oczywiście wdzięczni :D

 

2 godziny temu, MarcinBest napisał:

Jak mnie skusi to zajrzę do środka i napiszę. 

Prawdopodobnie główny element, to ten przymocowany na zewnątrz :)

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, nowy78 napisał:

Nie biorąc pod uwagę zawartości i patrząc tylko na obudowy to ceny nawet znośne w porównaniu do innych propozycji rynkowych.

Kurde , znam ten wyświetlacz :) , widać , że wszyscy bazują na tym samym 

https://telmal.com/pl/p/Panel-woltomierz-ampermierz-moc-AC-80-260V-100A/3483

a myślałem , że będę oryginalny :) 

A poważniej to cena jest ok. , nie wiem co to za filtry w tych kolorowych pudełkach ,ale tak jak pisze Nowy78 , patrząc na wykonanie , estetykę , koszt gniazd , wyświetlacza , obudowy to cena jest do przyjęcia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

obiecałem podzielić się wrażeniami z zakupionej Sonus Oliva z filtrem a wiec dzielę się:

a więc posłuchałem, wprawdzie na słuchawkach Grado PS500 bo w nocy i rodzina..... Źródło MF M6CD + wzmak suchawkowy MF M1HPA

bas / niskie tony jakby jeszcze pełniejsze, cieplejsze,  jeszcze lepiej kontrolowane, ale ciężko mi to w słowach ująć bo nie  złotousty :) jestem

wg mnie wyczuwalnie lepsza scena pomimo ze te słuchawki z tego słyną, ale jest jeszcze lepiej i jeszcze jakby muzykalność większa, barwniejsza a może ja fiksuję ? wpinałem , wypinałem, te same utwory ze CD StockFisch wałkowałem i takie wnioski, wiec czy warto wg nie za te pieniądze zdecydowanie tak i sadzę, że efekt może być jeszcze większy jeśli ktoś ma "słaby / brudny :) prąd". u mnie jest dobrze, ale postanowiłem sprawdzić czy może być lepiej - może. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, nowy78 napisał:

@wallace, czy masz na myśli ten filtr "powietrzny", o którym była wtedy mowa??

nie, chodzi mi o taki normalny filtr z dławikiem skompensowanym (common mode choke) i kondensatorami filtrującymi typu X (przytaczany w wątki filtr Schaffnera też się do nich zalicza).
Tego typu filtry praktycznie zawsze muszą być zastosowane w zasilaczach o mocach powyżej ~3W ze względu na limity emisji zakłóceń przewodzonych do sieci zasilającej. Zasilacze konwencjonalne z klasycznym transformatorem 50-60Hz nie wymagają takiego filtra.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasilaczu daca wyraźnie widać 1 stopniowy filtr. Podobny mam w odtwarzaczu CD. Pomimo to zwiększenie filtracji za pomocą listwy wg mnie poprawiło dźwięk. Ba byłem w stanie nawet rozróżnić stosowane filtry (im silniejszy tym było lepiej) :) Nie przekonasz się jak nie sprawdzisz na własnej skórze. Jak widać po wcześniejszych wpisach (myślę oczywiście o osobach bardziej sceptycznie podchodzących do sprawy), niektórzy usłyszeli wyraźnie, inni mniej wyraźnie ;)

Tomanek chwali się, że w jego listwach są Schaffnery. Patrząc na rozmiary całej listwy można przypuszczać, że delikatne. Taki jak wstawiłem do swojej ja lub Tomek na pewno by się tam nie zmieścił. Rozkręcałeś może? Fotka mogłaby rozwiać wątpliwości także dla innych potencjalnych nabywców :)

PowerRoots - hmm.. Prezentuje się nieźle. Sama taka obudowa już sporo kosztuje. W środku widać coś na kształt filtra dwu-stopniowego (tak po rysunku). Są jeszcze te tajemnicze puszki :) W razie czego pewnie można oddać.

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powinienem pisać w tym wątku , bo tania, to ta listwa nie była , ale skończyłem. Ponieważ niektórzy zarzucali mi w poprzednim projekcie , że nie audiofilskie ,bo gniazda szeregowo i urządzenia "kradną sobie prąd "/ ?/ , to tym razem oddzielne zasilanie ma każde , oddzielny PE, dwa filtry 2090-10-06 po cztery gniazdka na filtr , choć zostawiłem sobie furtką i te dwa niebieskie mogę odłączyć w każdej chwili od filtrów, i dać bezpośrednie napięcie z sieci / dlatego niebieskie :) /, lub wmontować transformator separujący. Listwa jest o tyle uniwersalna , że listwy zaciskowe w środku dają szeroki wachlarz połączeń bez konieczności przebudowywania całej listwy. 

Woltomierz to tak naprawdę taki bajer , choć fajnie jest widzieć jak wraz z głośnością zmieniają się parametry na wyświetlaczy a po za tym już wiem ile prądu pobiera sprzęt. Można też sprawdzić ile "żłopią " pojedyncze klocki.

Poważnych testów jeszcze nie robiłem / na razie na listwę najbardziej zareagował TV :) /, ale ponieważ posiadam jedną listwę z połączeniami szeregowymi gniazd a drugą z oddzielnym zasilaniem to z pewnością będę chciał się dowiedzieć, czy ma to jakiekolwiek znaczenie.

IMG_2730.JPG

IMG_2737.JPG

IMG_2743.JPG

IMG_2762.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda galancie ? A zaczęło się tak niewinnie. Mamy teraz 27 stron wątku. Myślę, że za kolejne 27 będziemy mieli już pierwsze osoby z własnymi mini reaktorami atomowymi, wyłącznie na potrzeby audio ?

Mariusz, proponuję najpierw zerknąć jak taki DC blocker jest zbudowany. To po prostu wielkie elektrolity w szeregu z obciążeniem, zabezpieczone równolegle z nimi połączonymi diodami. W połączeniu z dużą indukcyjnością transformatora tak trochę... hmm... No nie wiem. Tak jakoś nieprzekonująco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, nowy78 napisał:

Mariusz, proponuję najpierw zerknąć jak taki DC blocker jest zbudowany. To po prostu wielkie elektrolity w szeregu z obciążeniem, zabezpieczone równolegle z nimi połączonymi diodami. W połączeniu z dużą indukcyjnością transformatora tak trochę... hmm... No nie wiem. Tak jakoś nieprzekonująco.

No strasznie mnie trafo burczące denerwuje. Może za wysokie napięcie w gniazdku mam - 241 VAC, a może faktycznie składowa stała w napięciu jest i sinusoida niesymetryczna jest o wartość składowej stałej, co prowadzi do niepoprawnej pracy trafa. Taki DC Bloker poprzez prosty układ kondensatorów i diod blokuje składową stałą. Myślę, że trafo nie wejdzie w rezonans z układem blockera, no chyba, że są jakieś inne zagrożenia i jestem ich nieświadomy. Analizowałem taki produkt i chyba nie sprzedawaliby, gdyby coś groziło użytkownikom Sjostrom Audio. Myślałem o DC Blockerze Tomanka ale nie mogę nigdzie schematu znaleźć więc nie wiadomo co tam jest, a to u mnie nie przejdzie ;) Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, nowy78 napisał:

Wygląda galancie ? A zaczęło się tak niewinnie. Mamy teraz 27 stron wątku.

Może dlatego , że mówimy tu o rzeczach realnych i w zasięgu , może dlatego , że nie ważne jest, czy przyczepimy ten filtr do przedłużacza z MM , czy wpakujemy w obudowę wysadzaną kryształami górskimi i watą  ze ściankami z 15 cm. aluminium ,to każdy w tym samym stopniu się przekona, czy to coś daje czy nie. Bez magii , bez , "że no wiesz , zasilający nie ten" , "listwa nie na platformie " , " gniazda nie Furutecha" , " a kolumny jakie ? ",po prostu wpływ ma filtr, a reszta dodatków jest nie istotna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MariuszZ napisał:

Myślałem o DC Blockerze Tomanka ale nie mogę nigdzie schematu znaleźć więc nie wiadomo co tam jest, a to u mnie nie przejdzie ;)

I słusznie :) W tej branży trzeba zdecydowanie bardziej przyglądać się zawartości ;)  No chyba, że o wypełnienie zadba się samemu, jak zrobił to np przedmówca :)

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, nowy78 napisał:

  No chyba, że o wypełnienie zadba się samemu, jak zrobił to np przedmówca :)

A propos wypełnienia to co będzie lepsze ? Żwirek, wata, kryształy górskie czy kawałki księżycowego drewna ? :) 

A poważnie to czy nie jest tak , ze o wartości danego akcesorium bardziej decyduje i zarazem oddziałuje na psychikę nabywcy jego wygląd , tajemniczość , nic nie mówiące / i tak ma być ! Bo inaczej każdy by mógł zweryfikować/ nazwy technologii , wysublimowane opisy w czym nam pomoże , parę zdjęć akcesorium podłączonego do drogiej elektroniki , by uwiarygodnić że no proszę ,nawet najlepsi korzystają. Wystarczy , ze zakryłbym te dwa filtry kolorowymi pudełkami z bajeranckimi napisami , poprowadził w bardziej składny sposób okablowanie , zamówił ładniejsze listwy zaciskowe , lub jak w większości listew zostawił widoczne śrubki / bardziej audiofilsko wygląda :) / i już cena idzie w górę :) 

Dlatego tak ważna jest przed zakupem chwila zastanowienia, i logiczne rozebranie na czynniki pierwsze za co tak naprawdę płacimy , ile z tego stanowi wygląd a ile faktyczne działanie.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...