Skocz do zawartości

Tania listwa zasilająca


Recommended Posts

Dnia 24.01.2019 o 14:30, MariuszZ napisał:

Jest listwa. Kawał listwy, rzekłbym ogromna. Porządnie wykonana "Made in Germany". Aluminiowa obudowa i plastikowe moduły, które można osobno wysuwać z aluminiowej szyny. Sam filtr EMI wygląda na budżetowy. Nieduże cewki, 3 kondensatory i dwa rezystory rozładowcze (chyba). (...)

l2.jpg

image.thumb.png.f82ebd928d902e3b32d5353ba7cc30b7.png

 

Witam Wszystkich. Czy kolega MariuszZ ma więcej zdjęć tej listwy Brennenstuhl Premium Protect Line.  Chciałem porównać obwód przepięciowy i jakość wykonania względem listew APC. W Apc układ filtrowania składa się z dwóch kondensatorów i podobnej cewki nawiniętej po 5 zwojów. W obecnie sprzedawanych listwach SurgeArrest (PM6, PM5, PM1W itd.) apc trochę naciąga klientów, gdyż podaje że listwy mają filtry EMI/RFI, a w praktyce jest to jeden mały kondensator. Tylko wersje osmio gniazdowe PM8 posiadają komplet elementów filtra LC. Układ przepięciowy wygląda w nich na dobrze zaprojektowany i wykonany jest na niepalnych warystorach (ma to czasami znaczenie, gdyż listwa może się zapalić) do tego jest bezpiecznik 10A i włącznik dwuobwodowy.

Edytowano przez helfik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam listwę acar 6 gniazd z wywalonym środkiem, zrobiłem szyny z miedzi 1mm na wzór starych, kabel wlutowany bezpośrednio do szyn i tyle, działa to u mnie od ok 10 lat i powiem wam, że miałem kilka pożyczonych  listw Furutecha w tym Dboxa na naprawdę dobrych gniazdach pozłacanych i ta moja listwa była praktycznie na tym samym poziomie, najważniejszy jest tu materiał na styki, żaden mosiądz nie zastąpi miedzi, najlepsze są masywne styki właśnie z tego materiału, jest głębią nasycenie, brak suchości, chce się słuchać. Dotyczy to tak samo wtyków, pozłacaniei rodowanie zmienia barwę, od dawna stosuje tylko wtyki Furutecha serii 25,35,28,38,15

Do cd z tej listwy mam wpięty osobno spory filtr schefnera bo tylko na cd się sprawdza, na wzmaku spada dynamika, 

Miałem oryginalny Furutecha ten do zabudowy ale też kastrował dynamikę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, helfik napisał:

Czy kolega MariuszZ ma więcej zdjęć tej listwy Brennenstuhl Premium Protect Line

Ze środka zdjęć lepszych nie uzyskam, z tego co pamiętam to płytka jest przynitowana, nie na śrubkach i trzeba by było rozwalić. Jak znajdę chwilę zajrzę jeszcze raz ale nie dam gwarancji, że coś uda się więcej zobaczyć. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Fonn napisał:

spory filtr schefnera bo tylko na cd się sprawdza, na wzmaku spada dynamika, 

Jaki to filtr ?

Ja też miałem w pierwszej chwili wrażenie , że wszystko przycichło , ale po dłuższym wsłuchaniu i porównaniach zostawiłem wpięty przedwzmacniacz tylko sama końcówkę mocy podłączyłem do gniazd niefiltrowanych. Dla mnie mimo wszystko tak jest lepiej , bardziej czytelnie , z lepiej schodzącym punktowym basem. 

Gniazda w moich listwach nie maja znaczenia do pierwszej wpakowałem najpierw Monacora , którego zmieniłem na Furutecha i olśnienia nie doświadczyłem w drugiej mam BALS za 22 zł i ten sam filtr i przewagi tej z Furutechem nie zaobserwowałem , kable zasilające do listwy też nie maja wpływu u mnie na dźwięk / testowałem kilka w różnych konfiguracjach i z różnymi klockami wpiętymi do listwy , z różnymi kolumnami , opis i zdjęcia w tym wątku/. Zagrało identycznie jak ze zwykłego przedłużacza z dołożonym filtrem. Moje wnioski z tych eksperymentów to , że liczy się dobry filtr EMI/RFI najlepiej drugiego rzędu z wysokim stopniem filtracji ,a reszta to już dodatki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Jaki to filtr ?

Ja też miałem w pierwszej chwili wrażenie , że wszystko przycichło , ale po dłuższym wsłuchaniu i porównaniach zostawiłem wpięty przedwzmacniacz tylko sama końcówkę mocy podłączyłem do gniazd niefiltrowanych. Dla mnie mimo wszystko tak jest lepiej , bardziej czytelnie , z lepiej schodzącym punktowym basem. 

Gniazda w moich listwach nie maja znaczenia do pierwszej wpakowałem najpierw Monacora , którego zmieniłem na Furutecha i olśnienia nie doświadczyłem w drugiej mam BALS za 22 zł i ten sam filtr i przewagi tej z Furutechem nie zaobserwowałem , kable zasilające do listwy też nie maja wpływu u mnie na dźwięk / testowałem kilka w różnych konfiguracjach i z różnymi klockami wpiętymi do listwy , z różnymi kolumnami , opis i zdjęcia w tym wątku/. Zagrało identycznie jak ze zwykłego przedłużacza z dołożonym filtrem. Moje wnioski z tych eksperymentów to , że liczy się dobry filtr EMI/RFI najlepiej drugiego rzędu z wysokim stopniem filtracji ,a reszta to już dodatki.

Zrobię fotkę filtra ale nie dzisiaj bo jestem na wyjeździe, u mnie kabel do listwy to zwykły  lapkabell 7x1.5 bez ekranu wtyk od gniazda ściany Furutech fi 35 gold,z filtra mam jeszcze podłączony tv Sony 55xf9005,wcześniej była plazma Panasa i zawsze z filtra był lepszy obraz, kontrast, czerń

Pamiętam, że filtr im większay prądowo tym był bardziej dynamiczny

Fotka filtra

Nawet zapomniałem, że to Siemens 

 

IMG_20190322_165327.jpg

Fotka filtra

Nawet zapomniałem, że to Siemens 

Sprawdziłem przy okazji czy nie tworzy mi się pętla masy pomiędzy wzmakiem a cd i po odłączeniu PE z kabla cd jest lepiej, lepsza dynamika,trochę bardziej otwarty dźwięk, wychodzi na to, że pętla jest co prawda bez brumu ale lekko ogranicza dynamikę... Cd ma gniazdo z PE i uziemioną obudowę pozbywając się połączenia PE trochę mnie niepokoi... 

 

Edytowano przez Fonn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w miesięczniku Audio-Video pojawiła się reklama listwy zasilającej firmy BRENNENSTUHL. Wspominaliśmy o niej jakiś czas temu w wątku. Ponieważ nie przypominam sobie wcześniejszych reklam tej listwy w pismach audiofilskich, to przyszło mi do głowy, że branża uważnie śledzi to, co tutaj wypisujemy i reaguje. Skoro pojawiło się zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów, to postanowili wykorzystać okazję i wzmocnić przekaz. Jeśli mam rację, to sami wykreowaliśmy rynek!

L1.jpg.c8a5f099cd8682fb9d1190e6df594614.jpg

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:

Skoro pojawiło się zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów, to postanowili wykorzystać okazję i wzmocnić przekaz. Jeśli mam rację, to sami wykreowaliśmy rynek!

No cóż jest popyt , jest podaż :) 

11 minut temu, Kraft napisał:

że branża uważnie śledzi to, co tutaj wypisujemy i reaguje.

No może to niezupełnie branża , ale chce powiedzieć coś o pozytywnym reagowaniu na odczucia klienta. Firma która personalizuje obudowy / zamówiłem u nich obudowy do czterech nowych listew zasilających/ , po moim apelu , że fajnie by było jakoś wyróżnić maniaków audio, na drugi dzień już miała na swojej stronie informację o rabatach dla forumowiczów , po kolejnej mojej sugestii , że przydałyby się jakieś instrukcje związane z montażem , pyk i co widzę ,są zamieszczone profesjonalne rysunki techniczne. 

Świadczy to wg. mnie o tym , że można prowadzić też inny marketing , taki marketing z ludzką twarzą. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kraft napisał:

A podasz mi parę utworów na których usłyszałeś zmiany? Wyeliminujemy w ten sposób możliwość, że źle dobiorę repertuar testowy.

Myślę, że w większości nie specjalnie by Ci się spodobały ;) Np: 04. A Cauldron of Hate, płyta Cannibal Corpse - Evisceration Plague. Ale przypomniał mi się też taki mniej ekstremalny: 10. Stockholm, z płyty Peder Af Ugglas - Autumn Shuffle. Proponuję zwrócić uwagę na sam początek utworu, zanim jeszcze odezwą się instrumenty. Najlepiej przy dobrze wysterowanym wzmacniaczu :).

Dobrze podpowiada Piotr. Generalnie najlepiej sprawdzać na utworach, które się zna bardzo dobrze. 

33 minuty temu, Marek Jankowski napisał:

BRENNENSTUHL od środka

Mnie się właśnie to nie barzdzo podobało. Pomijając walory audiofilskie, budowa wewnętrzna listwy nie jest zbyt solidna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Marek Jankowski napisał:

BRENNENSTUHL od środka

 

1 minutę temu, nowy78 napisał:

Pomijając walory audiofilskie, budowa wewnętrzna listwy nie jest zbyt solidna.

Miejmy na uwadze wielkość obudowy , ja w swojej musiałem zmieścić 37 odcinków przewodu nie wspominając o filtrach , ta jest bardziej ergonomiczna . Po za tym pewne rozwiązania musza być zastosowane / blaszki/ , by kwotowo to jakoś wyglądało , nie sądzę by markety chętnie widziały u siebie listwy zasilające po 3k.

Ale pomijając wszystko i tak najważniejsze są nasze domowe wrażenia :)   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia wynika z faktu, że miałem przez chwilę bardzo podobną listwę (właściwie budowa wewnętrzna była identyczna). Musiałem ją zwrócić, bo przyszła już popękana. Rozkręciłem, aby się przekonać co się w środku obija przy poruszaniu i widok niestety nie napawał optymizmem. Części styków osadzone były na delikatnych plastikowych elementach, które były połamane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem raz jeszcze tą listwę żeby rozwiać wątpliwości co do jakości. Filtr faktycznie jakiś ubogi jest ale podobne widziałem w urządzeniach elektronicznych z wyższej półki. Sama budowa listwy jest solidna, modułowa. Gniazd nie rozkręcałem ale widać że te szyny są solidne z jednego kawałka metalu inaczej niż w tej tańszej wersji. Całość jest dobrze poskręcana i pewnie znalazłoby się jakościowo dużo lepsze rozwiązania ale za te pieniądze to nie sądzę. Pozdrawiam.

1 (Medium).jpg

2 (Medium).jpg

3 (Medium).jpg

4 (Medium).jpg

5 (Medium).jpg

6 (Medium).jpg

7 (Medium).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Całość jest dobrze poskręcana i pewnie znalazłoby się jakościowo dużo lepsze rozwiązania ale za te pieniądze to nie sądzę.

Być może rzeczywiście za bardzo się czepiam. Zapewne dlatego, że w moim przypadku zakup był nieudany ;) Chyba po prostu jakiś sfrustrowany pracownik ją składał pod koniec tygodnia przed 15 i używał zbyt "mocnych argumentów", bo nie wydaje mi się aby takie uszkodzenia powstały w transporcie. Tym bardziej, że listwa, podobnie jak wymieniona wyżej miała metalową obudowę.

BRENNENSTUHL filtr ma dość delikatny, ale za to na załączonych fotografiach widać, że część przeciwprzepięciowa jest mocno rozbudowana.

@MariuszZ, a czy rzeczona listwa spowodowała jakąś słyszalną dla Ciebie zmianę/poprawę w dźwięku?

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa dotarła. Jestem pod wrażeniem. Tak gabarytów samej listwy, jak i szybkości działania sprzedawcy. Towar został wysłany 30 min. po złożeniu przeze mnie zamówienia i po niecałych 24 godzinach mam go już u siebie! Polecam sprzedawcę firmę Mactech. Okazuje się, że można najtaniej i jednocześnie najlepiej. Cuda się zdarzają:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nowy78 napisał:

a czy rzeczona listwa spowodowała jakąś słyszalną dla Ciebie zmianę/poprawę w dźwięku?

Nic z dźwiękiem nie  stało  się  co mógłbym z całą pewnością stwierdzić. Myślę, że w bardziej transparentnym systemie coś byłoby lepiej. Niestety w tą listwę mam jeszcze wpięty zasilacz laptopa, router wifi, CD no i wzmacniacz. Będę budował jeszcze jedną listwę z DC blockerem i porozdzielam urządzenia żeby wzajemnie się nie zakłócały. Druga listwa z filtrem schefnera daje zasilanie do kina Onkyo i Tv i tam jakby poprawiło się po jej zastosowaniu. Ampli kina jakby lepiej gra. Takie mam wrażenie i łapy bym nie dał uciąć za to. W sumie zacząłem kombinować ze względu na warczące trafo w Audiolabie i stąd pomysł na DC Blockera w listwie. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując poszukiwania leku na burczące trafo w Audiolabie popełniłem prototyp DC Blockera. Gotową płytkę, mostek prostowniczy i kondensatory kupiłem nie wychodząc z domu. Kawałek kabla znalazł się w szufladzie. Niestety DC Blocker cokolwiek robi z napięciem sieciowym nie wpływa na burczenie mojego trafa. Szkoda, bo miałem plany zaimplementować takie rozwiązanie razem z filtrem EMI w listwie, którą planowałem wykonać. Na razie pomysł idzie do lamusa. Może ktoś z szanownych forumowiczów ma jakiś sposób na brumiące trafo? Pozdrawiam :) 

1 (Small).jpg

2 (Small).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...