Skocz do zawartości

Tania listwa zasilająca


Recommended Posts

Swego czasu, zgłębiając teoretyczne zalety dc blockera natknąłem się na artykuł (nie związany z audio) potwierdzający niekorzystne działanie składowej stałej napięcia na transformator, objawiające się m. in. pogorszeniem jego parametrów akustycznych. Niestety nie jest to jedyna przyczyna. Transformator to kupa żelastwa i miedzianych zwojów. Zapewne wystarczy jeden luźniejszy, lub niedokładnie złożony rdzeń (szczególnie w przypadku rdzeni składających się z dwóch podkówek) aby wydawał z siebie niepożądane dźwięki. Nie chciałbym Cię martwić Mariusz, ale także miałem podobną sytuację w jednym z wcześniej posiadanych wzmacniaczy. Transformator buczał tak głośno, że słyszałem to nawet z miejsca odsłuchowego, gdy muzyka zanikała. Na szczęście wzmacniacz kupiłem nowy i darmowa wymiana transformatora w obrębie serwisu gwarancyjnego załatwiła sprawę. W obecnym wzmacniaczu mam trafo 800VA i jest naprawdę bardzo cichutkie. Zapewne to też kwestia egzemplarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, nowy78 napisał:

Zapewne to też kwestia egzemplarza.

Nie jest tak dramatycznie jak u Ciebie było Piotrze, by usłyszeć trafo muszę zbliżyć się do wzmaka na metr i "przyłożyć ucho". Naczytałem się różnych historii i mam nadzieję, że brumienie zniknie jak w wielu przypadkach miało to miejsce po jakimś czasie ;) Jak nie, to będę miał powód do wymiany klocka na inny, co jest i tak nieuchronne bo pasja się rozwija i będę zmian potrzebował. Pozdrawiam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że czytając to wszystkie posty pozazdrościłem trochę kolegom wytrwałości w majsterkowaniu, bo szczerze mówiąc to pomijając zdolności techniczne to mi się po prostu nie chce bawić w takie rzeczy choc listwę chciałbym jak najbardziej.

Kupiłem zatem taki Box jak na zdjęciu poniżej który poddałem delikatnemu tuningowi. Tuning polegał na przemalowaniu go z białego na czarny dlatego że bardziej pasuje mi pod meble i głośniki + odobiście wywierciłem otwór w pokrywie z czego jestem dumny 😂

Z pewnością mogę stwierdzić że scena zrobiła się dużo szersza, bas zdecydowanie szybszy, a i wokale lepiej brzmią- dużo czyściej - TAKI ŻART przy wtorku 😂

 Ponieważ po zdjęciu pokrywy jedyne co mogłem zrobić to włożyć do środka starą listwę zasilającą i upchnąć nadmiar przewodów, bo do tego służy to pudełko Śmiem twierdzić że jeśli chodzi o nowe nabytki to moja listwa zasilająca jest w tym momencie najtańsza dlatego że nie kupiłem żadnej 😂

A tak na poważnie to Gratuluję kolegom wykonanych listew, a jak już wspomniałem że sam się na to nie pisze to zbieram fundusze na zakup "czegoś" typu Supra którą to potraktuje jako inwestycje na przyszłość pod kolejne zmiany w torze audio.

20190409_164120.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamill00 napisał:

Kupiłem zatem taki Box

Bardzo audiofilski wygląd ma box i gdybyś żartu nie sprostował, to spore gremium by uwierzyło we wszystko co napisałeś :) Ja bym dodał jeszcze wyświetlacz link warunków pracy i byłoby HiEnd`owo ;) Sam sobie taki sprowadziłem z ali ale na razie praca nad nową listwą zamrożona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Mariuszu jak jest....na dobrą sprawę KTO mi zarzuci, że gdybym tak napisał, iż kupiłem plastikowy Box do którego wsadziłem listwę za 35 zł i teraz słyszę Taką różnicę to nie jest prawda ???? 😂😂😂  on tak izoluje drgania listwy które wynikają z bliskiego położenia kolumny z bas reflexsem co prowadzi do tego że automatycznie nie drży przewód zasilający od gramofonu - idąc dalej tym torem mniejsze drgania przedostają się na wkładkę Więc jakość odtwarzania jest zdecydowanie lepsza 😂😂

P.S przepraszam że nie piszę w temacie już siedzę spokojnie 😁😁

P.S 2 szukam powoli w miare dobrej listwy....coś trochę lepszego od Tomanka bo wyczytałem w tym temacie że szału z filtrami tam nie ma. Dziś przyszedł przewód widoczny za zdjęciu więc i listwę czas nabyć.

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kamill00 napisał:

Więc jakość odtwarzania jest zdecydowanie lepsza 😂😂

Tok rozumowania jak najbardziej prawidłowy :) Znam wiele przykładów recenzji, gdzie piszący nie podają nawet połowy tak racjonalnych argumentów jak Twoje :) 

Fajnie , że zdecydowałeś się na zrobienie czegoś samemu , to zawsze poszerza wiedzę i będziesz miał pewność co " siedzi" w środku. :) 

Pochwalę się, bo złożyłem kolejną listwę tym razem z dwoma / niebieskie/ gniazdami bez filtracji. Gniazda nie filtrowane głównie pod gramofon, bo jednak u mnie lepiej brzmiał gdy był wpięty bezpośrednio pod sieć. Po za tym teraz będzie mi łatwiej wpinać poszczególne klocki by zorientować się jak zmienia się dźwięk i jaka opcja najbardziej mi pasuje.

IMG_2942.JPG

IMG_2951.JPG

IMG_2952.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MariuszZ napisał:

Ja chcę taką fajną obudowę :) Gdzie można takie cudo kupić ? Pozdrawiam :) 

Oooo! Mariusz , po pierwsze informacja kosztuje a wiesz mamy kapitalizm ..... :) 

Taki żarcik , chociaż ? :) 

No dobra , obudowy kupuje w Modushop / chciałem wstawić link, ale strona się nie otwiera , często aktualizują/ - kontakt : P.Robrert , tel: 603 400 435 , będzie dostępny od jutra. Naprawdę polecam, bo otrzymujesz kompleksową usługę , a więc określasz wymiary tego co chcesz zmieścić , robisz na kartce projekt graficzny. Dostajesz propozycję obudowy w którą elementy wejdą , projekt w skali 1:1 /rzuty wszystkich płaszczyzn obudowy z naniesioną grafiką/ , propozycje wkrętów , dystansów z plexi itp.

Jednym słowem pełen profesjonalizm , czas oczekiwania niestety ok. 4 tygodni , dla forumowiczów P. Robert przewidział zniżki. 

Co do samej obudowy to jest o tyle fajna , że masz możliwość zmiany np. filtrów , wpakowanie ac blokera czy co tam kiedyś wymyślisz bez zmiany samej obudowy i to w szybki sposób dzięki perforowanej płycie montażowej.

 

Otworzyła się

https://www.modushop.pl/?gclid=CjwKCAjwqLblBRBYEiwAV3pCJlLqlgZNHfnc2t2uWiakMh_cTD0fZoC7721AbF0BlS4WT9N8zs7iChoCgXMQAvD_BwE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kubakk napisał:

MKII i Reference to słowa podbijające cenę za ów listwę do niebotycznej sumy :D 

No cóż , godzina mojej pracy tania nie jest, a listwę składam cztery dni :) 

MKII , bo to wersja druga udoskonalona, a Reference, bo nic lepszego jak dotąd nie wymyśliłem :) 

I taka ciekawostka , ostatnio obliczyłem , że do zrobienia listwy wykorzystałem 9,40 mb. kabla. Normalnie sam nie wiem jak to tam weszło. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
42 minuty temu, Kubakk napisał:

Brzmienie się zmieniło czy nie wpływa na to ?

Mam ją przy kinie domowym. Z tego co pamiętam przed listwą było inaczej. Przy słuchaniu stereo tak jakby poprawiła się lokalizacja źródeł dźwięku. Wcześniej był z tym problem. Nie można było umiejscowić gdzie muzyk stoi czy siedzi. Później wyczaiłem, że nie wstając z kanapy mogę kolumny pilotem przestawiać i tą drogą sprawić, że kolumny "znikają". Rozdzielczość się poprawiła w wyższych rejestrach ale na granicy percepcji 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 3.10.2018 o 17:45, Verictum napisał:

Jeżeli w rozsądnej kwocie, coś przemyślanego, a nowego to ta propozycja wydaje się ciekawa, układ gwiazdy, dobra miedź i zintegrowany kabel https://dc-components.eu/listwa-zasilajaca-sieciowa-do-systemow-audio-video-dc-components-p-396.html

Jednak trochę powyżej budżetu...

Witam, w jaki sposób wygląda układ gwiazdy w sieci jednofazowej i jak on wpływa na jakość dźwięku urządzenia zasilanego z tego układu? Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

dopóki do listwy zasilającej nie podłączasz odkurzacza czy innego czajnika, to sposób prowadzenia przewodów wewnątrz listwy audio nie ma żadnego znaczenia. No chyba, że są to przewody o przekroju 0.25mm2. A ekranowanie 1.5-metrowej listwy i przewodu kończy na gniazdku ściennym, więc też nie oczekiwałbym zbyt wiele.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...