Skocz do zawartości

Tania listwa zasilająca


Recommended Posts

8 godzin temu, MarekBydzia napisał:

Zadzwoń do Filtercon-u ( cierpliwość wskazana) pogadaj, nie za dużo, zakup na firmę. Polecam, dobre produkty.

Dzwoniłem jakoś przed świętami, oczywiście jak już kilka osób zauważyło temat dla ludzi o silnych nerwach, nie udało mi się dodzwonić. Próbowałem napisać przez formularz kontaktowy na ich stronie - nie idzie go wysłać "nieprawidłowy format adresu email". Nie wiem jak ta firma działa i kontaktuje się z klientami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Wito76 napisał:

Dzwoniłem jakoś przed świętami, oczywiście jak już kilka osób zauważyło temat dla ludzi o silnych nerwach, nie udało mi się dodzwonić. Próbowałem napisać przez formularz kontaktowy na ich stronie - nie idzie go wysłać "nieprawidłowy format adresu email". Nie wiem jak ta firma działa i kontaktuje się z klientami. 

Napisz maila nie ze strony... i czekaj...... poza tym jak dzwonisz na tel kom to jak by byli na skraju zasięgu :)

Taki ewenement w dzisiejszych czasach, ale produkty pierwsza liga. Złóż zamówienie przez mail.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Spora dawka wiedzy, duże doświadczenie. Jestem pod wrażeniem ;) Nie wszystko zrozumiałem, jednak część poruszanych zagadnień wyjaśniła kilka kwestii.
Dziękuję.

Niedawno zakupiłem listwę Taga Harmony PF-500. Raczej impuls niż racjonalna decyzja. Szukałem czegoś co będzie choć trochę lepsze niż zwykła listwa.
Kabel fabryczny okazał się za krótki. W dobrej cenie dostałem kabel Melodika 3x2,5 na wtykach typu Schuko/IEC. Dość budżetowe rozwiązanie (nie jest to firmowa konstrukcja).
Na wtyczce jest oznaczenie kolorem czerwonym. Domyślam, że chodzi o oznaczenie podpięcia kabla fazowego. Zaskoczyło mnie to, że oznaczenie było po lewej stronie (patrząc na wtyczkę- od góry otwór na bolec uziemiający, po lewej L, po prawej N). Gniazdo mam standardowe, z bolcem. Po lewej L, po prawej N. Wpinając w ten sposób wtyk polaryzacja zostanie odwrócona. Pytanie czy wtyczka zarobiona jest niewłaściwie czy jest to obojętne?
Taga ma zabezpieczenie przed nieprawidłowym wpięciem i rzeczywiście przy próbie wpięcia sygnalizowała błąd. Na szczęście mam podwójne gniazdo i wystarczyło wpiąć w drugie wejście, odwracając wtyczkę.
Czy wtyk zakończony został poprawnie czy doszło do pomyłki?
Kable są przykręcone śrubami. Czy warto je ocynować przed połączeniem, czy nie ma to znaczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2021 o 19:24, Taki Tam napisał:

Czy wtyk zakończony został poprawnie czy doszło do pomyłki?

Aby się bardzo nie napinać, najłatwiej sprawę rozwiązać, łącząc tak jak jest w gotowym kablu choćby od komputera, tzn. aby styki z wtyczki odpowiadały stykom IEC w ten sam sposób jak w kablu komputerowym.

Dnia 11.02.2021 o 19:24, Taki Tam napisał:

Kable są przykręcone śrubami. Czy warto je ocynować przed połączeniem, czy nie ma to znaczenia?

Teoretycznie nie powinno się cynować przewodów przy połączeniach zaciskowych energetycznych. Ewentualny wzrost rezystancji styku spowoduje jego grzanie, a jak wiadomo cyna topi się w dość niskiej temperaturze. Skutki można sobie wyobrazić. 

Tyle, że system audio jest względnie niedużym obciążeniem i przy uważnym zmontowaniu połączeń, nic się nie powinno stać. Alternatywnie można użyć tulejek zaciskanych na końcach przewodów.

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie bez napinki. Pytałem z czystej ciekawości. Dzięki za odpowiedź.
Jeszcze jedno pytanie. Pewnie niebawem będę wymieniał fabryczne kable zasilające do wzmacniacza i CD. Kabel nie jest problemem. Jakich wtyków Schuko/IEC używacie? Czy mógłby ktoś polecić sprawdzone, dobrej jakości wtyki? Jeżeli można znaleźć coś budżetowego ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Taki Tam napisał:

Jeżeli można znaleźć coś budżetowego

Nie wiem na ile budżetowego , podaj jakie finanse wchodzą w grę.

Ja zrobiłem kable na :

https://www.blackdotaudio.eu/viborg-ve501g-wtyk-zasilajacy-schuko-miedz-pokryta-24k-zlotem-p-4251.html

https://www.blackdotaudio.eu/viborg-vf501g-wtyk-zasilajacy-iec-miedz-pokryta-24k-zlotem-p-4252.html

ale możesz spokojnie walnąć takie

https://audiotop.pl/pl/p/Wtyczka-Schuko%2C-zlacze-IEC-komplet-Taga-Harmony-TPC-SP-TPC-C/7911#

nie sądzę by system się połapał , że wtyki są z mosiądzu zamiast z miedzi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

nie sądzę by system się połapał , że wtyki są z mosiądzu zamiast z miedzi :) 

Myślę podobnie :) 

A wtyczek dla odmiany używam "Oyaide" ( ;) ) z ali, np takich: link. Wg mnie wykonane b. dobrze, tolerują także grubsze kable. Z bardziej "zwykłych": IEC Schurter, wtyczka Bals.

2 godziny temu, Taki Tam napisał:

Kable do elektroniki mam dwużyłowe. Rozumiem, że żyły PE nie podpinam do wtyczek.

Jeżeli jej nie ma, to i połączyć się nie da ;) Jednak w przypadku urządzeń z gniazdem IEC, dobrze byłoby zaopatrzyć się mimo wszystko w kabel trójżyłowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, dziękuję za linki :)

11 godzin temu, nowy78 napisał:

Jeżeli jej nie ma, to i połączyć się nie da ;) Jednak w przypadku urządzeń z gniazdem IEC, dobrze byłoby zaopatrzyć się mimo wszystko w kabel trójżyłowy.

Chodziło mi o fabryczne kable. Zakupić planuję trójżyłowe.

Jeszcze jedno pytanie. Oryginalne, jak również zwykłe komputerowe są zazwyczaj o przekroju żył 1-1,5mm. Z tego co widzę przewody zasilające audio to 3x2,5 lub nawet grubsze.
To jest standard? Jakie jest uzasadnienie zastosowania przewodu o przekroju większym lub równym 2,5?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adi777 napisał:

Ogólnie panuje zasada, żeby kable były jak najgrubsze, wtedy wincyj prundu jest dostarczane na sprzęt,

kto takie głupoty pisze, chcesz podłączyć spawarkę czy wzmacniacz CD itd.

Jeżeli producent sprzętu dostarcza przewód to znaczy taki wystarczy a i tak ma zapas wielokrotny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karol64208 napisał:

co chcesz zrobić z trzecią żyłą:35_thinking: chcesz uziemić powietrze:15_yum:.

Nie przesadzaj, bo  co chcesz zyskać, w czym ma to pomóc¬¬

Dokładnie nic. Zostanie osierocona ;)
Nie znalazłem lepszych kabli zasilających dwużyłowych, chyba, że źle szukałem. Trójżyłowy przeszkadzać nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Ważna też jest kolejność wpinania, nie możesz o tym zapomnieć !!!!

Oj , u mnie gdzie nie mam w kilku klockach miękkiego startu / pre , monobloki, pre phono / , ta kolejność niestety jest ważna. Jak załączę najpierw monobloki, a następnie pre phono , to jest taki strzał w kolumnach , że słychać trzy przecznice dalej. To samo przy wyłączaniu , najpierw monobloki , a później reszta , powód ten sam co z pre phono.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...