Skocz do zawartości

Tania listwa zasilająca


Recommended Posts

5 minut temu, Karol64208 napisał:

moje pytanie w czym pomaga:35_thinking:

Choćby skały srały "stolcem z kryształu" nie uwierzysz, że istnieje kompatybilność elektromagnetyczna urządzeń i przewodów. Próbowaliśmy wielokrotnie przybliżyć tematykę i mam wrażenie, że grochem o ścianę, bo przecież zakłócenia nie istnieją albo są tak małe, że niesłyszalne, mimo że większość jest w stanie stwierdzić, który zestaw gra lepiej jakościowo. Mało tego nawet wtedy odsyłacie do ślepych testów, żeby "dzik" udowodnił sam sobie, że nie jest świnią ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj @MariuszZ, pytam czy ma sens, jeżeli na PE może i na pewno pojawia cokolwiek to co może wnieść takie podłączenie masy, jeszcze bym się zgodził z Tobą że uziemienie coś wnosi. Kompatybilność to tak pod względem obciążenia i napięcia żył/przewodów, ale ekran przed czym ma chronić, jak sam może wnieść zakłócenia jak normalny przewód "N" bo to w zasadzie to samo. Mam przyrządy które mierzą  do nV, nA i nic:35_thinking:  nawet stolca z kryształu nie było¬¬.

Może nie mam racji ale pomiary i sam system nic nie wykazał. Jedna rzecz która może wprowadzać w błąd to pomiar przewodów bez obciążenia i zawsze coś przyrządy pokażą / żyjemy otoczeni polem magnetycznym/ ale po wpięciu obciążenia  jest niestety nic, a jak już to tylko uziemienie to odprowadzić, i to z bliskiego uziomu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy prototyp od płyty głównej audio po zasilacze do nich. Żeby był poprawny pomiar musisz mieć obwód zamknięty /obciążony. Pomiary bez obciążenia nigdy nie będą prawidłowe, ale na ich bazie można budować voodoo i bawić się w dyskusję.

Zostawiam otwarty temat dla następnych dyskutantów¬¬

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 11.03.2021 o 16:00, MariuszZ napisał:

Choćby skały srały "stolcem z kryształu" nie uwierzysz, że istnieje kompatybilność elektromagnetyczna urządzeń i przewodów. Próbowaliśmy wielokrotnie przybliżyć tematykę i mam wrażenie, że grochem o ścianę, bo przecież zakłócenia nie istnieją albo są tak małe, że niesłyszalne, mimo że większość jest w stanie stwierdzić, który zestaw gra lepiej jakościowo. Mało tego nawet wtedy odsyłacie do ślepych testów, żeby "dzik" udowodnił sam sobie, że nie jest świnią ;) 

Tak sie sklada że w pewnym sensie tak jest, skądś sie biorą te krysztaly wśród  skał.

Próbujcie dalej przybliżać tematyke slyszalnosci kabli, niestety bedzie coraz trudniej przekonać kogoś nowego, ciemnota i zabobony wymieraja.

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kenobi napisał:

Próbujcie dalej przybliżać tematyke slyszalnosci kabli,

Jest w mojej wypowiedzi słowo o słuchaniu kabli? Napisałem o kompatybilności EM. Bardzo łatwo wykazać w pomiarach, że przewody mają wpływ na kompatybilność i czasami to słychać. Nawet w słynnym eksperymencie Ethana Winnera, w teście różnicowym, gdzie ucieka z przewodami na taboret bo mu hisss w pomiarze przeszkadza. 

Ciemnota naprawdę istnieje. Nawet wśród technicznych ortodoksów 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, MariuszZ napisał:

Jest w mojej wypowiedzi słowo o słuchaniu kabli? Napisałem o kompatybilności EM. Bardzo łatwo wykazać w pomiarach, że przewody mają wpływ na kompatybilność i czasami to słychać. Nawet w słynnym eksperymencie Ethana Winnera, w teście różnicowym, gdzie ucieka z przewodami na taboret bo mu hisss w pomiarze przeszkadza. 

Ciemnota naprawdę istnieje. Nawet wśród technicznych ortodoksów 😉

Teraz tak :D

Sorki, żle cię zrozumiałem, to było przed kawą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2021 o 08:19, Kenobi napisał:

Próbujcie dalej przybliżać tematyke slyszalnosci kabli, niestety bedzie coraz trudniej przekonać kogoś nowego, ciemnota i zabobony wymieraja.

Prędzej polecą stąd wszyscy którzy negują tą ciemnotą i zabobony niż poleci ktokolwiek kto te zabobony promuje.
Jedna strona może pisać co chce. Drugiej zamyka się tematy :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak rządy i posiadacze majątku swiatowgo manipuluja tlumy aby je doić i jednoczesnie trzymac w zadowoleniu i niewiedzy tak tez sprzedawcy i fora audio utrzymuja adiofilow w blogim poczuciu ze kazdy kabelek, wzmacniacz i dac jest dla kogo inngeo aby dyskusje trwały a rynek sie krecił. 🤣

A moze po prostu latwiej wytlumaczyć sobie , że skoro slysze roznice to brzmienie się zmienilo, koniec i kropka.  Efekt placebo, czy inne zjawiska umyslu wplywajace na odczucia nie mają znaczenia. Nawet nie przejscie ślepego testu nie przekona bo znajdzie wymowkę. Tak samo paranoikowi wydaje się ze za kazdym rogiem ktos go sledzi i najblizsza rodzina przeciw niemu spiskuje. Ciężko go przekonać ze tak nie jest 😞

 

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kenobi napisał:

Tak jak rządy i posiadacze majątku swiatowgo manipuluja tlumy aby je doić i jednoczesnie trzymac w zadowoleniu i niewiedzy tak tez sprzedawcy i fora audio utrzymuja adiofilow w blogim poczuciu ze kazdy kabelek, wzmacniacz i dac jest dla kogo inngeo aby dyskusje trwały a rynek sie krecił.

Kurde , ja tylko listwę zasilającą zrobiłem. A tu Panie jakiś globalny spisek , manipulacje , rządy, oligarchowie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na priv ktoś do mnie napisał o budowę listwy. Odesłałem go do tego tematu, bo tu mi doradzali chłopaki Tomek, MariuszZ, Nowy78. Kopalnia wiedzy i fajne miejsce na dyskusję. Nie wierzę, szok i niedowierzanie. Oni są jak koronawirus. Zaatakowali wszystkie wątki w tym dziale. Naprawdę nie da się już tu jak kiedyś normalnie porozmawiać o kablach i listwach, żeby od razu ktoś niepytany o zdanie nie pisał tych swoich filozofii. Teraz już się nie dziwię, że Redakcja ma dość, że każdy wątek jest zawirusowany, nawet Wasze Systemy. Serio, nie wiedziałem że aż taka skala ataku miała tu miejsce. Akurat ten wątek traktuje z sentymentem bo dzięki niemu zbudowałem sobie 2 listwy i nawiązałem ciekawą dyskusję na priv z Nowy78. Okazało się że świat jest mały i studiowaliśmy ten sam kierunek. Nieważne. Co tu się porobiło. A takie fajne forum i klimat był.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Wito76 napisał:

Nie wierzę, szok i niedowierzanie. Oni są jak koronawirus.

Koronawirus zabija, Twoje porównanie jest bardzo niestosowne. Ponadto cała wypowiedź jest prowokacyjna i robisz to jeszcze tego samego dnia, w którym administracja forum prosiła, aby nie wywoływać kłótni. No zobaczymy, czy dotkną Cię obiecane konsekwencje.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2021 o 08:34, MariuszZ napisał:

Nawet w słynnym eksperymencie Ethana Winnera, w teście różnicowym, gdzie ucieka z przewodami na taboret bo mu hisss w pomiarze przeszkadza. 

Ciemnota naprawdę istnieje. Nawet wśród technicznych ortodoksów 😉

Zapomniałeś wspomnieć, że te zakłócenia, przed którymi na taboret uciekał były wzmocnione o 96 dB, bo normalnie są poza zakresem słyszenia.

Dla uruchomienia wyobraźni: młot pneumatyczny hałasuje średnio na poziomie 116 dB.

Edytowano przez Nekroskop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Nekroskop napisał:

Zapomniałeś wspomnieć, że te zakłócenia, przed którymi na taboret uciekał były wzmocnione o 96 dB, bo normalnie są poza zakresem słyszenia.

Normalnie to masz w systemie przynajmniej dwa stopnie wzmacniające sygnał. Myślisz, że brumu, hisssu i innych śmieci nie wzmacniają, że nie ulegają te niechciane sygnały intermodulacji z sygnałami użytecznymi na stopniach wzmacniających zmieniając oryginalny sygnał? Kompatybilność EM przewodów to nie mit. Nie zapominaj o tym ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MariuszZ napisał:

Normalnie to masz w systemie przynajmniej dwa stopnie wzmacniające sygnał. Myślisz, że brumu, hisssu i innych śmieci nie wzmacniają, że nie ulegają te niechciane sygnały intermodulacji z sygnałami użytecznymi na stopniach wzmacniających zmieniając oryginalny sygnał? Kompatybilność EM przewodów to nie mit. Nie zapominaj o tym ;) 

Nie ważne jest to, co wchodzi, tylko to, co wychodzi, a w elektronice standardowo montuje się dzisiaj systemy filtrujące śmieci, więc listwy są lekarstwem na wymyśloną chorobę. Miałem kiedyś pętlę masy i na brumienie nic nie pomogła ani filtrująca listwa, ani podpięty pod nią drogi kabel zasilający. Gdybym miał kupować drogą listwę, to na pewno nie ze względu na mityczne zakłócenia, tylko ze względu na wyjątkowo dobre zabezpieczenia.

Jesteś w stanie pokazać jakiś przykład, kiedy listwa w praktyce obroniła dźwięk przed zakłóceniami czy to tylko teoretyzowanie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MariuszZ napisał:

Normalnie to masz w systemie przynajmniej dwa stopnie wzmacniające sygnał. Myślisz, że brumu, hisssu i innych śmieci nie wzmacniają, że nie ulegają te niechciane sygnały intermodulacji z sygnałami użytecznymi na stopniach wzmacniających zmieniając oryginalny sygnał? Kompatybilność EM przewodów to nie mit. Nie zapominaj o tym ;) 

i nadal to będzie prawie 100dB niżej niż sygnał 'który słuchałeś"

Ja wiem @MariuszZ, że tobie wystarcza samo istnienie zjawiska a jego skala jest nieistotna, ale zrób eksperyment. Puść muzykę i puść te 96 dB niżej czytany tekst np. Pana Tadeusza" ;)

Ciekaw jestem czy usłyszysz go choćby w przerwie między utworami :)

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nekroskop napisał:

a w elektronice standardowo montuje się dzisiaj systemy filtrujące śmieci,

Nie w każdej elektronice.

6 godzin temu, Nekroskop napisał:

Miałem kiedyś pętlę masy i na brumienie nic nie pomogła ani filtrująca listwa, ani podpięty pod nią drogi kabel zasilający.

Bo listwa a raczej filtr nie przerwie Ci pętli masy.

6 godzin temu, Nekroskop napisał:

Gdybym miał kupować drogą listwę, to na pewno nie ze względu na mityczne zakłócenia, tylko ze względu na wyjątkowo dobre zabezpieczenia.

jak walnie piorun , to nawet najdroższa nie da rady

6 godzin temu, Nekroskop napisał:

Jesteś w stanie pokazać jakiś przykład, kiedy listwa w praktyce obroniła dźwięk przed zakłóceniami czy to tylko teoretyzowanie?

oczywiście , słyszałem to codziennie przy lampach i obecnie słyszę przy tranzystorze.

Skoro masz już wyrobioną i ugruntowaną  opinię to raczej nic tu po Tobie , chyba , że chcesz zbudować Swoją listwę zasilającą to chętnie służę pomocą .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie w każdej elektronice.

Bo listwa a raczej filtr nie przerwie Ci pętli masy.

jak walnie piorun , to nawet najdroższa nie da rady

oczywiście , słyszałem to codziennie przy lampach i obecnie słyszę przy tranzystorze.

Skoro masz już wyrobioną i ugruntowaną  opinię to raczej nic tu po Tobie , chyba , że chcesz zbudować Swoją listwę zasilającą to chętnie służę pomocą .

 

Napisałem "standardowo", a przy tym interesuje nas elektronika będąca elementem toru.

MariuszZ pisał o brumieniu, a to klasyczny objaw pętli.

Nie pisałem o piorunie. W mojej okolicy stosunkowo często pojawiają się awarie sieci.

No to fajnie jakbyś to jakoś zademonstrował, bo byłoby ciekawie zobaczyć, co i gdzie przefiltrowałeś.

Mam wyrobioną, ale moje opinie podlegają modyfikacji pod wpływem argumentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Nekroskop napisał:

Napisałem "standardowo", a przy tym interesuje nas elektronika będąca elementem toru.

Ja też mówię o elektronice będącej elementem toru czyli przedwzmacniaczu i monoblokach.

20 minut temu, Nekroskop napisał:

MariuszZ pisał o brumieniu, a to klasyczny objaw pętli.

Brumienie nie musi wynikać z pętli masy , przerabiam wszelkie brumienia u siebie od roku .

22 minuty temu, Nekroskop napisał:

No to fajnie jakbyś to jakoś zademonstrował, bo byłoby ciekawie zobaczyć, co i gdzie przefiltrowałeś.

Nie mam sprzętu pomiarowego , mnie wystarczy , że słyszę.

22 minuty temu, Nekroskop napisał:

Mam wyrobioną, ale moje opinie podlegają modyfikacji pod wpływem argumentów.

Jeszcze raz pytam , w czym mogę pomóc , rozumiem , że zgodnie z tematem wątku zwracasz się z pytaniem jaką listwę nabyć ? Jaki masz budżet i na ile gniazdek chciałbyś zbudować ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Ja też mówię o elektronice będącej elementem toru czyli przedwzmacniaczu i monoblokach.

Brumienie nie musi wynikać z pętli masy , przerabiam wszelkie brumienia u siebie od roku .

Nie mam sprzętu pomiarowego , mnie wystarczy , że słyszę.

Jeszcze raz pytam , w czym mogę pomóc , rozumiem , że zgodnie z tematem wątku zwracasz się z pytaniem jaką listwę nabyć ? Jaki masz budżet i na ile gniazdek chciałbyś zbudować ?

No więc standardem jest dzisiaj montowanie filtrów w elektronice.

I listwa na nie pomogła? Co to za brumienia?

Ale mnie nie wystarczy, że ktoś twierdzi, że coś słyszy, aby przekonać mnie do zakupu.

Temat jest o listwie, więc rozmowa o listwach nie jest OT. Po co ta nerwowość? Jakoś snucie innych rozważań w tym temacie ci nie przeszkadzało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Nekroskop napisał:

No więc standardem jest dzisiaj montowanie filtrów w elektronice.

Zgoda , jak masz na myśli standardowa elektronikę. Z drugiej strony , po co są tam montowane filtry skoro podajesz pod wątpliwość ich działanie ? To się nie trzyma kupy .

41 minut temu, Nekroskop napisał:

I listwa na nie pomogła? Co to za brumienia?

- pętla masy o której już była mowa.

- przydźwięk sieciowy,sianie z zasilaczy impulsowych / tutaj po zastosowaniu listwy przydźwięk sieciowy jest niższy ale nadal występuje/

- przydźwięk gramofonu , pętla masy ale nie tylko , wpływ kolumny.

41 minut temu, Nekroskop napisał:

Ale mnie nie wystarczy, że ktoś twierdzi, że coś słyszy, aby przekonać mnie do zakupu.

Jest mi niezmiernie przykro z tego powodu , ale widzę rozwiązanie , NIE KUPUJ :) Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale ten wątek to nie telemarketing , nie ma przymusu.

Jak jednak się zdecydujesz , służę pomocą.

 

 

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, tomek4446 napisał:

Zgoda , jak masz na myśli standardowa elektronikę. Z drugiej strony , po co są tam montowane filtry skoro podajesz pod wątpliwość ich działanie ? To się nie trzyma kupy .

- pętla masy o której już była mowa.

- przydźwięk sieciowy,sianie z zasilaczy impulsowych / tutaj po zastosowaniu listwy przydźwięk sieciowy jest niższy ale nadal występuje/

- przydźwięk gramofonu , pętla masy ale nie tylko , wpływ kolumny.

Jest mi niezmiernie przykro z tego powodu , ale widzę rozwiązanie , NIE KUPUJ :) Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale ten wątek to nie telemarketing , nie ma przymusu.

Jak jednak się zdecydujesz , służę pomocą.

Stwierdziłem, że filtry są co do zasady już w sprzęcie, który chcemy podłączyć do filtru.

Czyli z dwóch przypadków dwa to pętla, a przydźwięku sieciowego i tak nie wyeliminowałeś listwą.

Nie oskarżam cię o marketing, a jedynie stwierdzam, że ludzie różne rzeczy słyszą, a przy tym każdy przypadek jest indywidualny, dlatego dobrze wiedzieć, co i w jaki sposób w danej konfiguracji pomogło, zanim zdecydujemy się na wydatek. No ale ty tego nie wiesz i się nad tym nie zastanawiasz.

Przy okazji potwierdza się to, co napisałem w innym temacie w odpowiedzi na post MariuszZa (Ad 2).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...