Skocz do zawartości

Od stereo do kina domowego.


jarucha666

Recommended Posts

Witam Szacowne Grono Znawców i Wielbicieli audio - wideo bardzo serdecznie.

Śledzę to forum od bardzo dawna. Wiele ciekawych informacji tutaj przeczytałem i wiele się nauczyłem  od Was. Imponujecie mi Waszą wiedzą, oraz chęcią pomocy, odpowiadając po raz setny na proste pytania nowych użytkowników. Ale dość słodzenia - przechodzę do tematu.  Moja żona nalega na wymianę sprzętu stereo na KD. Aktualnie od wielu lat gra wzmacniacz NAD 320, Kolumny Mission M74, sub Focal Jmlab sw700 i player Pioneer PD-50.  Gra to tak, że mnie się podoba. Młody już nie jestem więc i słuch mam trochę przytępiony. Teraz tak - Kolumny podłogowe muszą zostać zastąpione kolumnami podwieszonymi po bokach 60'' TV a nad TV(zdecydowanie) głośnik centralny. za plecami jakieś małe brzęczki. Pokój ma około 20m2 Od kolumn do miejsca odsłuchowego jest około 4m.  Wykładzina podłogowa i duży skórzany narożnik. Wysokość pomieszczenia około 2.5m  Muzyka jest grana z praktycznie całego spektrum. Od metalu przez rock symfoniczny, operę, gotyk cała klasyka włącznie z organową i chóralną. Wiem co chcecie powiedzieć, ale nie jestem audiofilem i to co mam mi wystarczało. Jeżeli na KD osiągnę chociaż podobne granie to będzie super. Przymiarki robię do kupna Onkyo 676 lub 686 tylko czy warto dokładać???( kolega też się nad tymi dwoma zastanawia i może jak kupimy dwie sztuki to będzie trochę  taniej ;-)) A teraz sprawa głośników 2+1 - żeby nie grały dużo gorzej niż moje stare. Prawie wszyscy piszecie, że najlepiej jest posłuchać kolumn w sklepie lub wypożyczyć do domu. Pewnie i racja, ale - Przez mój dom przewinęło się wiele kolumn. Większość pomimo poczatkowej fascynacji, czy zauroczenia po kilku tygodniach czy miesiącach przestawała mi się podobać a zaczynała być męcząca. Spasowały mi natomiast Mission M74 Dziwne? Wiem, ale nic na to nie poradzę. Mam je około 12 lat. Niestety musi się to zmienić. Kwota na 2+1około 2000PLN. Jeżeli może ktoś coś doradzić to będę bardzo wdzięczny. Może jest tutaj ktoś kto miał Mission i zamienił na inne i jest zadowolony? Tak tylko pytam... Przepraszam za przydługi post ale tak jakoś wyszło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie znaleźć kolumny do powieszenia, które zagrają podobnie do Twoich Mission. Spójrz na kolumny Q Acoustics model 3020i z głośnikiem centralnym 3090Ci. Pewną wadą jest głębokość kolumn, natomiast dźwiękowo powinno Cię w pełni usatysfakcjoniwać. Jako amplituner zastosowałbym najnowszy model TX-NR686, który finansowo będzie przy zakupie niewiele droższy od poprzednika. To dobre połączenie z Q Acoustics, to zestaw, ktory powinien Cię usatysfakcjoniwać tak w stereo, jak i kinie domowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Brzmi interesująco. Nieduże pieniądze, fakt - opinie różne ale w tym budżecie można zaryzykować w ciemno.  Jeszcze bym prosił - jeśli łaska - o odpowiedź bo poza tym, że  ONKYO TX-NR686 w cenie 2299 do  ONKYO TX-NR676 w cenie 2099(najtaniej jak udało mi się znaleźć) różni się kilkoma funkcjami internetowymi i większą mocą. Czy ta moc nie bedzie za duża do tych głośniczków? Do tej pory używam NAD320 który ma 2x40W i nie często dochodzę do godziny 2 na Vol. a kolumny  trochę większe. Q ACOUSTICS QA 3020 mają moc We. 25 -75W Podczas gdy  ONKYO TX-NR686 ma 165W na kanał. Szczerze powiedziawszy bardziej myślałem o MA Bronze lub Triangle Comete 202 a najbardziej to B&W CDM1 SE wszystkie one  mają Bas reflex z przodu, a będą wisieć blisko ściany. Ale jak Specjalista radzi, to spróbuję się im gdzieś przysłuchać. Jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplitunery KD mają to do siebie, że podana moc (wspomniane przez Ciebie 165W) na kanał, jest faktycznie mocą przy jednym wysterowanym kanale. Przy podłączeniu 5 kanałów ta moc na każdy z nich odpowiednio spada (w granicach kilkudziesięciu, w zależności od modelu ampli). Akurat tym parametrem, w kontekście jaki podajesz, bym się nie przejmował

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedż.

Kolumienki muszą zawisnąć. Prawdopodobnie będą przymocowane  na uchwytach telewizyjnych z ramieniem regulowanym, żeby je do przodu trochę wysunąć. Zacznę od 686 i jeszcze trochę nacieszę się moimi starymi głośnikami, a następnie jak już żona będzie naciskać to kupie te QA3020. A co mozesz [powiedzieć o kompatybilności z 686 moich typow - MA Br2 lub bx2, Triangle Comete 202 , B&W CDM1 SE?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dla tego, że nie było innego wyjścia i 60'' TV jest wkomponowany w duże okno które jest zasłaniane żaluzjami na czas oglądania, Pod TV jest półka na klocki a po bokach jeszcze stoją kolumny. To wszystko zabiera za dużo światła. Podłoga poza obrysem okna jest już zagospodarowana i pozostaje mi wyjść z kolumnami poza okno ale u góry. Też nie jestem z tego zadowolony ale innej opcji nie ma. I jak to mówią - Tak krawiec kraje , jak mu materiału staje. Dziękuję za zainteresowanie tematem i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tak samo myślę. Wysłałeś link do uchwytu tv. A uchwyt na kolumny? 

Powiem ci tak będzie to grało słabo. Dobre monitory wymagają fajnego podłóża, czytaj standów. Więc moim zdaniem jak to i tak ma robic do TV to kup małe mikro kolumny które powiesisz nie kombinując jak koń pod górę. 

Mam na myśli małe systemy typowo kinowe. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie porady.Na początek sprawdzę jak się będą zachowywać QA3020. Jeśli nie będę zadowolony to może rzeczywiście kupię zestaw małych kolumienek do KD, a jak mi się i to nie sprawdzi to skończę na soundbarze. Podejrzewam, że w kwestii sprzętu nic się już więcej nie dowiem, może za wyjątkiem tego gdzie najtaniej kupić ;-) Pierwszy na tapetę idzie Onkyo 686. Jakby jeszcze w tej kwestii miał ktoś jakieś porady to bardzo proszę. Za okazaną pomoc i czas bardzo Wszystkim dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jarucha666 napisał:

to skończę na soundbarze

już prędzej zostałbym przy podłogówkach i wykuł większe okno w chałupie, niż poszedł w tym kierunku ;) 

 

24 minuty temu, jarucha666 napisał:

gdzie najtaniej kupić ?

kręci się tu kilku nygusów z branży ;) pisz do nich i pytaj, kto da "więcej" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Markcox. Jak się ma niewielki domek(na szczęście własny i wolnostojący :-))), to wszystko musi być spasowane ''na milimetry''. Co ma być to niestety będzie tylko kwestia przeciągnięcia w czasie ile się da. Pierwszy ma być Ampli, a wymiana głośników im później tym lepiej :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Tak jak pisałem nie jestem wymagający. Kiedyś grało się na scherzo 350 i zestawie diory 504 i byłem zadowolony, teraz dostałem od Was kilka propozycji za które bardzo dziękuję. Przesłucham je przy najbliższej możliwości. Na ten moment Onkyo będzie grało na tym co mam czyli Mission M74, sub Focal Chorus Jmlab sw700  i na tyle AE100(zabrane z sypialni).

A teraz chciałbym się uśmiechnąć do Ciebie Piotrze i do Pana od Q21 o propozycję ceny na 686 Obydwaj się udzielacie owocnie na forum I CHWAŁA WAM ZA TO I WIELKIE DZIĘKI bo w każdym temacie widać Wasze cenne uwagi. Business is business, ale widać u Was to, że na równi chcecie pomoc komuś kto ma do wydania dziesiątki tysięcy na nowe jak i temu kto chce kupić używane z drugiej ręki na All... lub Eb.. czy OLx. Szacun!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...