Skocz do zawartości

Kolumny do onkyo 676 do 4 tys (20 mkw)


Marcin Hanisz

Recommended Posts

Witam.  Po przygodach z JBl 450 soundbar (bass byl brakowało mi reszty).Następnie Yamahe 602 + polk audio t50, muzyka bardzo ok lecz kino kulało .Teraz jak w temacie planuje dokupić kolumny do amplitunera onkyo 676.Pomieszczenie 4mx4,85m na krótszej ścianie wisi tv. Docelowo chciałbym wydać ok 4k na 5.1 używane fajnie jakby jescze na gwarancji.
Naczytałem się dużo wątków i mam mętlik nad czym sie skupić .Dużo setów polecanych jest na Jamo lub Taga i mam pytanie czy warto dopłacić do
Tannoy Mercury 7.4 set 
Heco music /aurora
Klipsch 
ewentualnie widziałem zestaw Dali zensor 7 5.0 za 4,5 tyś tylko na suba nie chciałbym tyle wydawać.
albo jakieś sugestie.
Ogólnie w przyszlości chciałbym rozwinąć w 5.1.2.
Narazie skupiłbym się  na dobrym kinie i muzyce rock /eletroniczna .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Biorąc pod uwagę konfigurację Twojego zestawu oraz wielkość pomieszczenia, zaproponowałbym Ci dwa dobre systemy 5.0. Będzie to Dali Zensor 7/1/Vokal oraz Heco Aurora 700/300/Center 30. Obydwa prawie zmieszczą się w założonym budżecie, są to rozwiązania bardzo uniwersalne, które co najważniejsze, bardzo dobrze sprawdzą się także w odsłuchu muzyki. Są to także optymalne połączenia z Onkyo. Jako subwoofer w przyszłości proponowałbym coś z oferty Klipsch (jeśli trochę taniej), ewentualnie bezkompromisowo model 1000 od SVS.

Alternatywnie jeśli chcemy zmieścić się w podanej kwocie w konfiguracji 5.1, spójrz proszę na polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 25 / Center / Sat.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie masz set Melodika z frontami BL40mk3 i surroundami BLS (jak już ustaliliśmy z kolegami z branży - jedyne bipolarne surroundy do kina domowego w tym budżecie). 

https://sklep.rms.pl/melodika-bl420s-bl40-mkiii-blc20-bls20-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-0

 

Do tego w przyszłości będziesz mógł dobrać firmowe głośniki sufitowe z taką samą wysokotonówką - to kapitalnie ważne, żeby zachować spójność brzmienia

https://sklep.rms.pl/melodika-bli6-bli-6-glosniki-instalacyjne-scienne-sufitowe-okragle-do-zabudowy-2-szt 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2018 o 10:37, S4Home napisał:

Ale bzdura! Chłopaki!! No wiem że chcecie nowe sprzedać ale bez przesady.

Kolego zdecydowanie rf82!

Rp260 to konkurent dla rf62.

A nowe RP 6000 to mają cenę wyssana z palca. 

Piotrek

Piotrek,

bzdurą jest proponowanie tak dużych RF-82 do niecałych 20m2. Nawet RF-62 i RP-260F są trochę za duże, a co dopiero 82. RP-6000 to moim zdaniem bardzo dobre kolumn, wyraźnie lepsze od serii RF i RP-260F, dlatego wydaje się, że warto zasugerować odsłuch. Nie uważam, że ceny nowych serii Reference Premiere są wyssane z palca. Zapraszam do nas na odsłuchy, można się przekonać, wszystko porównać i wtedy wydać opinię, która także będzie subiektywna. Nikt nikogo nie zmusza do zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że swojej strony mogę polecić Tobie na sufit Magnat IC 82 ( dwa x tańsze od Melodika ) 

Myślę,  że i RP 260 są za duże do 20m2 . Weźmy jeszcze poprawkę na "zagracenie" tych 20 m2  ( sofa , komoda , szafa , stolik,  krzesła itp ) .Kubatura pomieszczenia znacznie się kurczy .

Przemyśl 5 takich samych monitorów.  Ewentualnie front z większych i tył z mniejszych lub jeszcze lepiej bipole .

Gdzie kolega mieszka  ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo iż troszkę lat już mam - i w Hi-fi troszkę siedziałem - dalej ciężko mi pojąć ten fenomen firmy KLIPSCH.

Ja rozumiem, są gusta i guściki, są różne preferencje, rodzaje muzyki itd...

Byłem ponad 10 lat doradcą hi-Fi - i czasami był przykaz żeby leciały Klipsche.

Po 12 godzinach słuchania KLISPCH w studio - miałem ochotę iść po siekierę i roz...lić te kolumny - ten odruch działał tylko w przypadku tej firmy.

Klipsch gra super - czysta (wręcz wzorcowa) góra, wyważona średnica, basy cieszące ucho - ale to są wrażenia chwilowe, po dłuższym odsłuchu zaczynają być męczące. Jeśli do tego dołożymy nieco mocniejsze brzmienie muzyki rockowej - to efekt będzie porażający albo raczej przerażający. 

Panowie experci - musicie brać pod uwagę, że te kolumny nie będą załączane na jedną płytkę 30min, tylko czasem na kilka godzin.

na pewno "góra" w kolumnach Heco 900 czy Tannoy Mercury 7.4 - nie będzie taka jak w Klipsch - ale na 100% będzie się dużo przyjemniej słuchało heco czy tannoy - w dłuższych odsłuchach - i na pewno będą to kolumny bardziej uniwersalne jeśli chodzi o gatunek muzyki.

Moim zdaniem jak komuś podoba się brzmienie klipsch - to warto porównać z Jamo C97 - średnicy troszkę brakuje, ale górne i dolne pasmo jest na bardzo przyzwoitym poziomie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch gra świetnie w kinie, i stad zbudował swoją dobrą renomę w Polsce. Jednak wiele osób zapomniało że stare Klipsche serii Synergy grały Ciepło!.

Później Klipsch poszedł w ostrość i bas, Literka V łatwiej się sprzedaje, są efektowe, Przy odsłuchu (30) minutowym robią furore. Później męczą.

Teraz jeśli ktoś szuka ich do stereo to polecam je łączyć z ciepłą lampą, najlepiej na EL34. A jak z tranzystorem do Serie Palladium lub Heritage.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego - warto o tym wspominać przy polecaniu firmy Klipsch.

Oczywiście mają one swoich fanatyków, natomiast z mojego doświadczenia wynika, że zwykły kowalski nie pokocha klipsch-a mając do wyboru bardziej ciepłe i neutralne brzmienie innych marek.

 

Niestety u nas wzmacniaczy lampowych nigdy nie było - więc nie mogę się wypowiadać - ale wierzę na słowo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zwykły Kowalski wybierze. :)

bo 

1 przeczyta w internecie masę super recenzji

2. Na forach dostanie potwierdzenie swojego wyboru

3. Jeśli je odslucha to będzie to trwało 20 minut i zrobią na niego wow. 

 

uwazam że doświadczeni użytkownicy będą wiedzieli na co zwrócić uwagę i dlaczego są na nie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zle zrobilem bo kupiłem rp260  używki i nawet spodobał mi się dźwięk. Graja troche agresywnie przy muzyce ale juz stereo mi sie kino podoba. Ze starymi polkami to widze ze bylo nie porozumienie na rzecz klipscha. Jako  że frotny mam :)  mam pytanie o reszte czy central 440/450 nie bedzie przesadzony ? i na tył rp 150 czy 240 s te ostanie  mnie ciekawia.

I prośba o ustawienie tyłów.

image.png.c65d9f9b0efacd40085d9cdc41914809.png

 

Wg mnie opcja 1 jest lepsza i zastanawiam czy nie dopłacic do 240s ?

I  póniejszym czasie czy wystarczy sub Klipsch R-10SW  (mialem JBl 450  8 cali ) bo te wieksze troche mnie cena przeraża :D

I jak z dostępnością scieżki pod atmosa ? Głónie zródlo u mnie to komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...