Skocz do zawartości

Kolumny do onkyo 676 do 4 tys (20 mkw)


Marcin Hanisz

Recommended Posts

Ale rp140 to głośniki to atmos a 240s to głośniki na tył. Zupełnie coś innego. 

240 powinny byś ustawione tak aby jak najwięcej było możliwych odbić dźwięku. Wówczas poszerzenie to scenę tylna i nie masz dźwięku punktowego a płaszczyznę dźwięku.

140 to atmos. Stoi na kolumnach frontowych lub tylnich. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówione 240s i 440c lecz po zakupie dostalem info ze 440 juz nie ma na stanie i zgodziłem sie na doplate tylko 100 do 404c mysle ze nie zaburzy za bardzo całosci :D do calości 20 m kabla melodika 2,5 mm. 

W pn dam znać czy warto było.

Edytowano przez Marcin Hanisz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po 2 dniach testów.Przy okazji przetestowałem  nowe gwiezdne wojny dwie cześci. Faktycznie  stereo to stereo muzyka ni jak na wielokanałowym  chociaż koncerty  ciekawe.

I mam dylemat. 404 c  świetne  ( jak ktos ma maly pokoj to chyba sam ten glosnik wystarczy :D) ale mam problem z tylami (240s)dwięk jakiś nijaki .Próbowałem za mną  , po bokach, na wysokośći uszu/powyżęj .Po kalibracji ledwo co slychać. Liczyłem na wieksze fajerwerki. Pózniej sam kombinowałem i chyba najlepszy rezultat miałem jak uciałem przód na -3 DB a tyły na +7DB. I teraz mam dylemat czy w ustawieniach jest coś źle ?Chyba nie tędy droga.Myślałem ze wina windowsa 7 i braku wsparcia czy coś.Z komputera (bluray) dts 5.1 po hdmi czy po optyku netflix   5.1 jakoś miernie z tyłu gra.Teraz nie wiem czy dalej kombinowąć z ustawieniami ?Głośniki konkretne ważą jak na takie maleństwa dużo.  Następnie myśle kable za długie 10 m 2,5mm2 ,ale podłączyłem zamiast frontów na stereo .Cieżko porównać  przy 50 % dopiero zaczynają grać  gdzie 260 juz mnie przytłaczaja ,dżwiek inny. W pasmach mam przód na full band tył standartowo 120 pozniej zmienialem az do 40 polepszyło ale to nie to. Mam wrażenie ze w rp 240  brakuje niskich pasm. Macie doswiadczenia z tymi glosnika mi? Juz mi brakuje pomysłów. Jak narazie z klipscha jestem nawet wiecej niz zadowolony.

I jedna jeszcze rzecz bo się pogubiłem w ustawieniach komputera moge ustawić dżwięk wielokanałowy  ,playera moge ustawić na dolby surround /dts a póżniej na onkto 676 moge dalej sie bawić.Co jest odpowiedzialne za dżwiek amplituner czy wszystko po kolei? 

Przy kalibracji z mikrofonem to mi głowa pekała od tego szumu po kolei ,nawet z tyłu.  Przy testach 51. z youtube nie graja mi tyły  jak na obrazkach. Przy filmach normalnie ale słabo . Ten model tak ma czy cos musze grzebać dalej? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia tylko i wyłącznie twoich ustawień bo:

- na YouTube nie ma dźwięku multikanalowego. To mit dla naciągaczy i dzieci. Tam tyły grać nie będą.

- ci jest u ciebie źródłem dźwięku? Komputer? Czy odtwarzany plik na dźwięk w HD? Czy twój komputer wypuszcza dźwięk w HD? Czy na odpowiednik odtwarza filmów zmieniłeś ścieżkę dźwiękową?

Szczerze to wydaje mi się że korzystasz z udawanego dźwięku surroundy robionego przez amplituner :)

Zadzwoń tam gdzie kupowałeś sprzęt, niech ci pomogą. Co to za mania pozostawienie klienta bez wsparcia.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starcie Splash ale dziś odkryłem pot Player o wiele więcej opcji i na start dźwięk jest o wiele glosniejszy przy tym samym ustawieniu.Nastepnie zauważyłem że netflix na komputerze też działa głośniej niż na tv. Możliwe przez słaba jakość kabla optycznego? Robię update do 10, zobaczę jak działa oficjalna apka netflixa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazji  z Niemiec za 320 euro tak wiec kontakt utrudniony :)Od strony  komputera to K lite kodek pack -> ac3 audio -> pot player i ustawienie 5.1 na wyjsciu a na amplitunerze dolby suraund czy dtx neutral ?

 

Edit. Działa!!!  faktycznie przedtem to byla emulacja na 5.1. tylko muzyka i chyba wszystkie kanaly byly zniekształcone. Teraz od razu slychać różnice.Nawet zgniatanie papierka bylo świetne nie mowiąc oiasku czy wiejacym wietrze. Warto było :D dzięki wielkie!!!

Z racji ze przesadziłem troche z budżetem to (chodznie dziala zle basz fro ntó ale apetyt rośnie w miare słuchania) kupić klipsch sw10/12 czy az taka roznica przy 112 a moze svs 2000 ?

Edytowano przez Marcin Hanisz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model Onkyo i z reguły automatycznie wybiera kodek DTS czy Dolby przy odtwarzaniu filmów. Nie wymuszaj dtx neutral czy dolby surround. Można ustawić Direct dla pewności, że odtworzy co dostanie. Z doświadczenia potwierdzam, że materiał z plików na kompie ma słabe ścieżki audio i trzeba poszukać dobrej jakości plików żeby dobrze odtwarzało. Oczywiście komp też musi wydać ścieżki 5.1 (nie stereo). Próbuj z Netflixa z TV odtwarzać bo ten operator ma bardzo dobre ścieżki dźwiękowe. Oczywiście warunek , że TV ma dekoder DD i wyda do ampli odpowiedni sygnał. Najkorzystniej wypadają w DD czy DTS płyty blue ray z odtwarzacza. Jest odpowiednia separacja i moc bez porównania do ścieżek z plików. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...