Skocz do zawartości

Budżetowe nowe kolumny do Teac A-H500i


Spiewak

Recommended Posts

Witam, 

Proszę o propozycję kolumn podstawkowych do Teac A-H500i.
Kolumny powinny być nowe (możliwość rozliczenia faktury). 
Cena ok 700 brutto za parę. Pokój 16 m2.
Całość będzie stała na szafce RTV i nie da się tego zmienić. Wygląd tez ma znaczenie.

Kolumny powinny być uniwersalne jeśli chodzi o gatunki muzyczne.    
Podstawa jest taka, że nie mogą męczyć (w szczególności wysokimi tonami, ale nie mogą być też przygaszone).
Ogólnie mają mieć cechy dobrego sprzętu: brzmienie detaliczne, czyste, dobra scena, stereofonia, głębia, dobra separacja. 
Dobry bas to fajna opcja (szczególnie do muzyki elektronicznej), ale nie chce denerwować sąsiadów. Więc w 80 % będzie to muzyka w tle, a nie głośne imprezy.  
To jest mieszkanie w bloku więc nie będą słuchał głośno, godzinami, siedząc centralnie przed kolumnami.
Można powiedzieć, że posiadając wzmacniacz wole do niego dokupić kolumny niż wydać 700 zł na wieżę np: panasonixa, bo tego nie będzie się dało słuchać.
Mam listę swoich typów, które gdzieś tam mają dobre recenzje, ale nie mam zielonego pojęcia jak zagrają z tytułowym wzmacniaczem .
Co do odsłuchów to nie planuję dla 400zł netto wozić się po całym mieście i wyszukiwać mojego ukochanego budżetowego brzmienia, szkoda mi na to czasu.
po prostu chcę kupić kolumny i tyle, a przy okazji nie popełnić jakiegoś strasznego błędu. Zakładam, że osłuchane osoby szybko wskażą faworyta, a może zaproponują jakąś alternatywę.

Moje typy to (kolejność przypadkowa):

wharfedale diamond 220 
magnat supreme 202 
heco victa prime 302
heco victa prime 202
roth oli ra1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Mogę zwiększyć budżet, kwota nie jest sztywna, ale nie czuję wewnętrznie że za kilka stów więcej jakość będzie diametralnie lepsza. Bardziej skłaniam się ku dobremu spasowaniu kolumn do wzmacniacza.

...oj coś czuję, że bez odsłuchów się nie obejdzie.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tak jak pisałem na początku, nie chce dać  ani 1000 ani 1500.  I jestem w stanie zaakceptować konsekwencje tej decyzji. Tak jak pisałem, zamiast kupować miniwieże za 800 zł wolę kupić głośniki.

A jak wypadają:

"tannoy eclipse one" w porównaniu do "wharfedale 220"?

 

Może ktoś poleci gdzie można je odsłuchać (ursynów , mokotów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...