Skocz do zawartości

Głośnik centralny


Arek T

Recommended Posts

Witam serdecznie,

posiadam głośniki STX Electrino 150 do kina domowego 3.0. Obecnie mam z nimi podpięty jamo center 200. Niby wszystko działa jak należy, lecz zastanawiam się czy w kwocie do 1500zł nie jestem w stanie dostać coś lepszego co zgrałoby mi się z STX-ami. Głośnik centralny STX niekoniecznie zbiera pochlebne opinie, a nie chce zmieniać całego zestawu. Rozważałem ELAC Debut 2.0 C5.2. Czy jest to dobry wybór, czy polecalibyście coś innego? Niestety na chwile obecną mogę rozważać tylko zakup w sklepie na raty. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie mam zupełnie się pozbyć STX bo nic nie będzie do nich pasowało poza centralnym z tego samego segmentu? biorąc pod uwagę, że 80% filmu idzie z centralnego boję się, że 150c będzie dużo słabszy niż posiadany jamo center 200, który pomimo, iż nie STX tworzy w miarę spójną całość z frontami. Jednak jego jakość nie do końca mnie zadowala. 

Wymiany nie planuję/planowałem gdyż te STX posiadam kilka dni:)kupione właśnie w q21:)chyba,że je zwrócę i pójdę w inną markę?:)

Jeśli zwrócę STX to jaki zestaw 3.0 do 4000zł byście polecali?

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podchodząc do zestawu KD, warto zapamiętać jedną zasadę - w kinie dwie najważniejsze kolumny, to centralna i subwoofer i mnie osobiście nikt nie przekona, że jest inaczej ;)

może postaraj się w takim razie wypożyczyć wspomnianego Klipsch'a i sam się przekonaj, jak to będzie razem się gryzło.

Ja w każdym razie potwierdzam, że 440/450C ze stajni Klispch'a są warte każdej wydanej na nie złotówki. Sam jestem w posiadaniu 450C i powiedzieć, że jestem zadowolony z tej zmiany, to nic nie powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Q21 napisał:

Nie ma problemu ze zwrotem lub wymianą, zresztą możemy podesłać na testy głośnik centralny Klipsch i sam sprawdzisz, jak całość zagra. Prześlij proszę nr zamówienia lub nr telefonu do Ciebie na priv, ustalimy co dalej.

Wyslalem wiadomosc.

Markcox - co do centralnej to juz sie przekonalem:)a do suba jeszcze mysle;) oby tylko ampli dal rade i wzialbym klipscha:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie tu nie ma nad czym się zastanawiać. Jeżeli nie posiadasz jeszcze sub'a, to koniecznie musisz popracować, żeby zmienić ten stan rzeczy - to zupełnie inny rodzaj smakowania wielokanałowej ścieżki dźwiękowej.

a o jakim ampli mowa? z resztą Klipsch charakteryzuje się wysoką skutecznością, więc o to, czy ampli da radę, w ogóle bym się nie przejmował

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z kolegami. 

O ile uwaga iż stx i klipsch grają odmiennie inaczej to ja podpisuje się obudowa rękami pod stwierdzeniem iż fronty z centralnym nie muszą być tej samej linii. Tak wiem zaraz się zleca hejterzy.

Prawda jest taka że fronty w kinie grają obydwie w sumie około 25 procent dźwięku. Kolejne 25 to tyły. Centralny robi połowę zabawy. Suba tu nie liczę bo jest obowiązkowy.

Kilku krotnie przy sprzedaży 440 i 450 nabrałem klientów puszczając im film. Komentarze na tak, odbiór pozytywny. Okazało się że fronty były odłączone całkowicie :):)

Sprawdź go u siebie jeśli "nie będzie pasował" to zwaliska na mnie. A później sprawdź inne centralne które niby pasują, polecane przez sklep. I zobaczysz kto miał rację.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrku w sumie pospieszyłem się i STX wracają do sklepu. Zamówię klipscha 404c gdyż jest to nowy odpowiednik 440. Aczkolwiek nie za bardzo wiem co z frontami. W jednej serii są 4000,5000 itd, jednakże mając na uwadze to co napisałeś o procentowym udziale frontów (zgadzam się w całej rozciągłości), nie wiem czy wziąć najtańsze z serii czy dokładając 200zł do sztuki wybrać model 5000f? chyba, że jednak w takim przedziale cenowym co ten zestaw byłbyś w stanie zaproponować jeszcze coś godnego rozważenia. Jak wspomniałem wcześniej w 80% będzie to film, pozostałe 20% to muzyka. Rodzaj muzyki słuchanej to niemal wszystko poza techno i metal. Głośniki nie będą rozkręcane na styl "dyskotekowy" gdyż szanuję swoich sąsiadów:)a na zagłuszenie myśli stosuje stworzony pod inne źródło tor słuchawkowy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupował bynn ani 4000 ani 5000. Poczytaj jakie bolączki ludzie mieli przy RP 250 które były poprzednikiem tego modelu. Totalna klapa. Głośnik bardzo nie udany. Oczywiście robi wow na początek bo jest mały a ma kopa na basie. Ale męczy, i to mocno.

Chcesz koniecznie klipsch kup RP 260 które jest znacznie tańsze od RP 6000. W tej kwocie zdecydowanie wolał bym magnata quantum 727 lub nawet 757. Ten drugi nieco droższy ale zjada klipscha na śniadanie.

Myślę że do 20 procent muzyki nie będzie ci aż taki potrzebny. 727 zgra się z centralnym.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że z klipscha nadaje się tylko centralny?:)to może w ogóle iść w zupełnie coś innego?czy jest coś fajnego co występuje jako komplet, tylko bez wychodzenia nadmiernie poza kwotę tego klipscha nowego? szczerze to ciężko znaleźć jakiekolwiek opinie o tym magnacie 727. Niekoniecznie chce klipsch, lecz po Twoim zachwaleniu centralnego obejrzałem test i poczytałem opinie na jego temat na różnych stronach (zdecydowanie polecające). Jak się mają w tym zestawieniu DALI ZENSOR 7?WHARFEDALE DIAMOND 11.4?PYLON AUDIO SAPPHIRE 25?Tannoy?a klipsch to ewentualnie 260f czy 620f? w tej cenie wybór jakiś jest:)ja proszę o pomoc bo zdecydowanie nie znam się na prezentowanym przez nie dźwięku i co spełniłoby moje oczekiwania po sposobie ich wykorzystania:)

RP-440C+RP-260F = 4700zł,  magnat 727+RP-260F=5550zł, magnat 727+Magnat Quantum Center 72=5000zł, Magnat 757+Quantum Center=5900zł

 

niestety stary klipsch jest już nieosiągalny, więc skłaniam się ku zestawowi: dali zensor 7+Dali Opticon Vokal (gra trochę głębiej niż standard  dali Zensor Vokal)

 

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam nowych klipschow. Problemem jest cena i gwarancja. Inflacja na tym produkcie jest wyjątkowo wysoka. Jeśli rozumiesz o czym mówię. 

Centralny jest po prostu modelem wybitnym. I wiadomo możesz iść w zensor, bronze od monitor audio czy właśnie quantum i będą to lepsze kolumny, ale jednak centralny będzie znacznie odstawał. 

Śmiało szedł bym w centralny referencce premier a reszta innej firmy.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek mam jeszcze jedno pytanie:)gdybym stworzyl zestaw 5.0 to jak moglbym umiescic tylne?? moglbys naniesc na schemat pokoju?ta sciana 380cm konczy sie dokladnie na rowni z poczatkiem centralnej sofy (troszke zle to na schemacie narysowalem,reszta jest ok). Czy do glosnikow tylnych moga isc gorsze jakosciowo przewody czy niekoniecznie?:)chodzi o to,ze na przod chcialbym wziac qed ruby 1315:)ale na sam tyl potrzebowalbym z 20m:)a to sie juz robi sporo:)z czasem bym zrobil jednolite ale na poczatek zbraknie;)

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by zamieścić tyły jak i cała strukturę kina na tej krótszej ścianie. Na której byś siedział 380 cm 

Wtedy one widziały by po prawej i po lewej stronie od sofy 

W przypadku zamieszczenia zestawu na dłuższej ścianie to albo tyły montujesz w kuchni co nie do końca może być dobre albo mocno szeroko po bokach. No moim zdaniem deczko za daleko. Weź dobry a tani kabel 1.5mm na tyły. Nie musi to być ten sam kabel.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze lepszym rozwiazaniem bylyby glosniki tylne sufitowe? w zasadzie nad sama sofa i kawalek za znajduje sie sufit podwieszany,wiec spokojnie bym je zmiescil. Chociaz nie wiem czy nie majac przygotowanego wygluszenia pod  takie glosniki,nie lepiej zamontowac zewnetrzne sufitowe,czyli gotowe bez wpuszczania do srodka?

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by.

Co prawda efekt jest delikatnie gorszy. Chyba że zastosujesz nowe kefy. Takie wysuwane ze ściany. Pokazywałem je na naszym Facebooku. Fajna opcja i one się sprawdza. Jeśli były by wystarczająco szeroko to i klasyczne powinny dać radę.

Chodzi o to aby je odróżnić jednak dźwiękowo od atmos.

Da się, obstawial bym jednak klasyczne rozwiązanie

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tylko pewien problem, gdyz docelowo sofa na scianie 380cm ma zostac wyrzucona, pozostanie tylko centralna, wiec rozwiazanie musze dobrac pod takie wlasnie ulozenie. Albo te glosniki zwykle tylne podwiesze do tego podwieszanego sufitu. Wprawdzie beda znajdowac sie ponad metr nad glowa,ale co innego mi pozostaje? miec glosniki tylne w linii 20cm przed twarza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...