Skocz do zawartości

Głośnik centralny


Arek T

Recommended Posts

Poki co tak:)chcialem sprawdzic komplet, natomiast nie mowie,ze to ostatnie slowo w tym temacie:)z cala pewnoscia klipscha bede chcial wyprobowac i moze wowczas wymienie vokala:)

Z braku frontow,podlaczylem zensor 1na front,wlaczylem cd i musze przyznac,ze bardzo mily dzwiek i typ basow,ktory bardzo lubie.Zensory 1 moim zdaniem graja duzo ladniej niz stx 150, wokalisci bardziej namacalni. Jesli komus bardziej zalezy na jakosci a nie na lupaniu to patrzac,ze oba zestawy sa w tej samej cenie,w ciemno bralbym zensor 1. 

Wow wlaczylem Queen Bohemian Rhapsody:)ahh jestem bardzo zadowolony:)jesli pasuje mi taka ilosc basow,to czy potrzebuje suba?czy mimo wszystko zmieni on prezentacje jeszcze na plus?

Czy wymiana samego cd na inny bardzo zmieni dzwiek czy tylko w gre wchodzi wymiana cd z ampli?

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrku, na chwilę obecną zostanę przy amplitunerze, ale nie wiem czym mnie przywita nowy rok:) szczerze powiedziawszy, nie sądziłem że tak przyjemnie zostanę zaskoczony dźwiękiem:) w torze słuchawkowym wydałem dużo większe pieniądze, żeby osiągnąć satysfakcje:) w takim razie jaki uniwersalny ampli byś polecił? do filmu i do muzyki?:) widzę, że powstał nam wątek multi:) all in one:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2018 o 23:36, Arek T napisał:

Bardzo prosze o propozycje jakiegos nowego odtwarzacza cd pod zensory:)

Czy koniecznie musi być nowy odtwarzacz CD? Warto się zastanowić nad używanym... Sieć oraz gniazdo USB (np. do odtwarzania plików z nośników USB) masz już w amplitunerze. Ile możesz wydać na zakup CDka?

14 godzin temu, S4Home napisał:

No to CD obojętne. Bo i tak podłączysz cyfrowo. 

A co do ampli to zależy od kwoty. Z dali dobrze zgrywa się Yamaha i Onkyo. Przy obu poniżej serii 6 bym nie schodził. Im wyżej tym lepiej. 

A niby dlaczego obojętne jaki odtwarzacz CD??? Nawet jeśli będzie podłączony cyfrowo to są różnice w dźwięku.

Zaś co do Twojej sugestii wejścia w modele serii 6xx a nie niżej - to popieram ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RoRo napisał:

Czy koniecznie musi być nowy odtwarzacz CD? Warto się zastanowić nad używanym... Sieć oraz gniazdo USB (np. do odtwarzania plików z nośników USB) masz już w amplitunerze. Ile możesz wydać na zakup CDka?

Spieszę z odpowiedzią:) czytałem trochę o starych dobrych modelach CD, do których nie można już dostać laserów. Obawiam się bym nie kupił jakiejś padaki, która będzie służyła jako podstawka pod wazon. Nie wiem w jaki sposób miałbym sprawdzić takie urządzenie. Reasumując: z chęcią bym kupił, lecz obawa przed kupieniem złomu studzi moje zapędy. Natomiast jeśli mam wydać 3 tyś na używane CD by poczuć drobna różnicę, to chyba sobie daruję i wybiorę blu ray uhd, różnice na obrazie z pewnością zobaczę:)

Piotrek uważaj bo koń to już niemały wydatek:)

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanie laika:)w automatycznym strojeniu ampli wykrywa tylne oraz centralny jako glosniki large,a chyba powinny byc small?? tylko,jak wybiore small to mam ustawic crossover w zakresie 40Hz-200Hz. Jak to powinienem ustawic?

Piotrek poszukalem rzad dla konia i chyba nie bedzie tak zle:)))))

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są ustawione jako large, to znaczy ze ich pasmo nie jest ograniczane od dołu i system kalibracji uznał ze tak mogą pracować. Jednak ustawienie ich jako small odciąży je od najniższych częstotliwości i wtedy częstotliwości poniżej pewnej granicy będą przekazywane do subwoofera ( gdy on jest w zestawie lub do kolumn przednich gdy go brak ). Gdyby system uznał ze muszą pracować jako małe , wtedy system ustawił by dla nich optymalną granicę. Jeśli ustawisz je jako małe wtedy na pewno będzie jakaś częstotliwość podziału. Możesz ją tylko zmienić. Najlepiej ustawić jak dla częstotliwości gdzie pasmo przenoszenia kolumn jeszcze niema spadku lub wyżej. Głośniki tylne będą wtedy pracowały z mniejszym obciążeniem a głośnik centralny będzie czyściej zajmował się dialogami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick swietnie powiedziane,lecz nadal nie wiem jak je ustawic,bo po troszku zielony jestem:)nie wiem czy slepo wierzyc automatowi:)odleglosci tez musialem poprawic:)a juz na ostatnim Twoim zdaniu najbardziej mi zalezy:)sub jest w drodze zakupowej:)

Czy moglbys mi podpowiedziec jakies ustawienie?

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uściślij jakie kolumny masz z tyłu i jaki centralny ? Na pewno możesz zostawić tak jak jest. Bez subwoofera cały zakres częstotliwości obciąży kolumny frontowe. Jednak gdy wszystkie kolumny będą ustawione jako duże, również sytuacja będzie niekorzystna bo sporą częścią basu będą obciążone tyły. Do takiej sytuacji lepiej gdy tyły sa tego samego kalibru co fronty.

2 minuty temu, loooki napisał:

to pozwolę sobie wtrącić pytanie w temacie:

to przy dobrych kolumnach przednich w kinie lepiej zaznaczyć centra jak mały? - wtedy jest bardziej odciążony basem (jakąś częścią pasma) i więcej pracy idzie w dialogi?

 

Sprawa powinna być rozpatrywana indywidualnie. Szczególnie gdy głośnik centralny jest znacznie mniejszych rozmiarów niż fronty odciążenie go od basu jest korzystne. Bywają jednak wielodrożne konstrukcje centralne dla których obciążanie ich najniższym basem nie pogarsza ich dźwięku w zakresie dialogów. Moim zdaniem dobrze jest mieć np. 2 subwoofery i odciążać wszystkie kolumny od częstotliwości z zakresu w których występuje spadek na ich charakterystykach. Oczywiście jeśli subwoofer schodzi niżej niż te kolumny. Zdarza się ze subwoofer ma gorsze dolne pasmo przenoszenia niż fronty i taka sytuacja z odciążaniem tych frontów nie miała by sensu. Również bywa ze wszystkie kolumny centralny , fronty i tylne są identyczne i subwoofer lepiej jeśli weźmie na siebie cały niski bas. Czasem musi wtedy wystarczyć jeden.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonalem sie do suba,ale poki co musze czekac na wiecej gotowki. Troche przez chwile poczytalem rozne watki i wlasnie zalecaja centralny miedzy 80-100Hz,by nie wyciac barwy glosu:) 

Poza subem chcialbym kogos "dorwac" z ampli onkyo:)przetestowalbym jak wiele moze zmienic sie w dzwieku w porownaniu do obecnie posiadanego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Tak vokal i tyły ustawił bym na small. Z czego vokal najniżej jak się da a tyły można jeszcze wyzej niż minimum.

To jeszcze o subie pomysł :)

Piotrek

ps. Ile taki rząd?

Rząd to inaczej ‘kompletna, ozdobna uprząż konia’. Składa się na nią wiele elementów wyposażenia, m.in. wygodne siodło osadzone na terlicy (czyli stelażu), nakładane na sukienny bądź futrzany czaprak (podkładkę chroniąca grzbiet konia), strzemię (jeśli jedno, to zawsze po lewej stronie konia) lub strzemiona wykonane ze szlachetnego materiału czy ozdobna uzda rzemienna na głowę konia z przypiętym do niej munsztukiem, tzn. metalowym kiełznem służącym do kierowania koniem.

W związku z powyższym, wszystko zależy od tego co wybierzesz:) rząd może być droższy od konia:) tylko to również zależy jakiego konia:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...