Skocz do zawartości

Głośnik centralny


Arek T

Recommended Posts

17 godzin temu, S4Home napisał:

Dobra a teraz przypomnijmy sobie komu i za co obiecałem ten rząd z koniem?:):)

Ogólnie rzecz ujmując obiecałeś go każdemu:)

 

Panowie oraz Panie jeśli takowe nas czytają:) czy na swoim zestawie dali zensor 7+1+vokal usłyszę istotną różnicę w dźwięku pomiędzy onkyo 686 a onkyo 830? różnicę w cenie istotnie zobaczyłem:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie, to już jest trochę inna klasa urządzeń. Można by przyjąć terminologie, że wchodząc w serię RZ (wspomniany 830), to już zaczyna się taka klasa premium danego producenta Onkyo. To tyle teorii. W praktyce, czy Ty usłyszysz różnicę na tych konkretnych kolumnach, zapewne tak, ale czy ta różnica będzie w Twojej ocenie warta dopłacenia różnicy w kosztach, to już musisz odpowiedzieć sobie sam ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczak blady:) w sumie to mi nie pomogles:))))) bede musial to mocno przemyslec:) albo poczekac na kogos kto takie zestawienie juz sluchal:) najbardziej nurtujace pytanie czy roznica pieniedzy jest warta roznicy jakosci na tym konkretnym sprzecie, ale nie uogolniajac:)

Godzina 15:50 zaczynam się giąć:)zaczyna docierać do mnie zła cecha osobowości, krzycząca: RAZ SIĘ ŻYJE:) już w 80% jestem zdecydowany na 830:) mam wrażenie, że gdy wezmę 686 to stale będę myślał: A co by było gdyby?:) 

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie pomyliłem, gdyż był to etap, kiedy sam niosłem się z zamiarem wymiany ampli i brałem pod uwagę również RZ810 (RZ900 już był niedostępny niestety), który na tamten moment "promocyjnie" kosztował koło 3,3k (akurat wchodził następca RZ820). Aktualne 4,7k za RZ830 - mocno bym się zastanowił

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to o czym rozmawiamy to już historia, w dalszym ciągu można dostać 810 ale ich cena to około 3,9k, więc widać jak zwykle zwietrzono w tym interes. Gdybym dostał taką promocyjną sztukę to pewnie nad nią byśmy obecnie debatowali:) gdyż różnice między 810 a 830 chyba nie są kolosalne?:)

w ogóle patrząc na porównanie 810 do 830 mam wrażenie jakby 810 było lepsze:) ale to tylko patrze na suche dane. 

 

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

w końcu zebrałem się na zakup uchwytów bt77:) dziś zamontowałem i od razu spieszę z pytaniem:) otóż producent podaje,że reguluje się je w zakresie 0-10 stopnia. Ja póki co zrobiłem je na 13 stopni i wygląda to tak jak na zdjęciach. Czy uważacie,że powinienem podciągnąć do tych 10 stopni,czy tak mogą zostać? Producent w instrukcji wspomina, że jeśli głośniki są używane w nachyleniu to należy wkręcić w nie wkręty, nie za bardzo chciałbym niszczyć głośniki, czy ten zabieg jest konieczny? starałem się dosyć mocno skręcić na imadełku. 

IMG_20181103_105303.jpg

IMG_20181103_121855.jpg

IMG_20181103_121924.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Kolumny są różne. Gdyby były wyższe i głośnik niskotonowy był u góry , wtedy łatwiej mogły by się wysunąć. Dobrze że to imadełko jest tak bardzo z przodu.

teoretycznie mogłyby... nie wiem jak u kolegi Arka, ale u mnie te "imadła" mają jeszcze podklejoną taką gumowaną warstwę. Przy solidnym skręceniu trzeba by się mocno nasiłować, żeby wyszarpać taką kolumnę rękami - sama z siebie nie ma prawa się wysunąć. I piszę to przez pryzmat kilku lat użytkowania tych samych uchwytów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzis po dwoch dniach zmagan udalo mi sie przeprowadzic przewody do glosnikow tylnych i musze przyznac,ze jeszcze bardziej spodobalo mi sie ogladanie filmow:)no i przyszedl mi do glowy taki pomysl zeby powoli rozejrzec sie za subem:)teraz pytanie do Was czy isc dalej w komplet dali i wybrac dali sub e12f a moze Rel T7 lub jakas inna propozycja w cenie do 3500:)co moglibyscie polecic do Zensorow 7:) poza tym chcialem Wam podziekowac za wszelka dotychczasowa pomoc,dzieki ktorej buzia stale mi sie usmiecha:)

 

Chwile potestowalem rozne ustawienia i zastanawiam sie co myslicie o uzywaniu THX Cinema:)do tej pory mialem wymuszone,ze jakiekolwiek filmy nawet puszczane tylko w stereo graly w DD surround, dzis ogladalem Robin Hooda ze sciezka 2ch stereo na THX Cinema i efekt zrobil na mnie wrazenie. Czuje jakby w tym trybie duzo bardziej byly angazowane tyly niz w DD surround. Dodatkowo w THX efekty brzmia nad wyraz mocno, Surround przy nich wypada jak plaski nalesnik:)Od razu zaznaczam,ze chodzi mi o zwykle ogladanie TV oraz filmow bez angazowania bluray:)jakie jest Wasze doswiadczenie z tym trybem?:)

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...