Skocz do zawartości

Głośnik centralny


Arek T

Recommended Posts

9 godzin temu, Arek T napisał:

ale to dopiero po kalibracji:)

na początek zrób taki myk, żeby zostawić ten temat samej kalibracji i posmakuj efekty - ustaw crossover na full, odpowiednią głośność (możesz na początek zostawić te swoje wybadane 30%) i skalibruj wszystko. Przy nadmiarze czasu możesz pobawić się w różne konfiguracje ustawienia samego suba w pomieszczeniu - umieszczanie go w rogu pokoju nie musi być najszczęśliwszym. Miłej zabawy ;) 

11 godzin temu, Arek T napisał:

Markcox Ty sie juz w garniak ubieraj bo lada moment bede wypatrywal sasiadow:P

w dresie będę bardziej przekonujący ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale z lewej strony, niemal zaraz za zdjęciemzaczyna się ponad 2 metrowy grzejnik (czy sub może stać plecami na kaloryferze?),który ciągnie się do kanapy, z prawej strony może być trochę więcej miejsca, ale będzie centralnie stał plecami na ścianie (a Rel teoretycznie zaleca ustawienie suba w rogu) z polem manewru około 0,5m w przód od prawego głośnika. Jeszcze myślałem o tym by fronty wyciągnąć do przodu, ale wówczas obawiam się, że dźwięk z TV będzie rozjechany, no i same głośniki będą mocno wysadzone na pokój. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osunięcie kolumn od tylnej ściany na pewno wpłynie pozytywnie na ich dźwięk. Jeśli wysuniesz do linji dywanu nie stracisz nic z na funkcjonalności pomieszczenia. Ustawienie w rogu najbardziej podnosi skuteczność suba, jednak zupełnie inne położenie w tym konkretnym pomieszczeniu może dać najlepsze rozłożenie modów pomieszczenia. Centralny tez może być wysunięty kilka cm do przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek skierowania głośnika w subwooferze ma stosunkowo niewielki wpływ na brzmienie. Więcej energii wypromieniowuje w nim membrana bierna u dołu. Kierunek gdzie są skierowane kolumny frontowe ma dużo większe znaczenie. Zadko się zdarzają kolumny do ustawienia wzdłuż ścian. Zwykle należy poeksperymentować z ich kontem dogięcia. Trzeba sprawdzić czy ich osie powinny krzyżować się za nasza głową czy przed,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę kombinował z ustawieniem, a póki co zamówiłem granit:)albo położę go bezpośrednio na podłodze albo zastosuje gumowe podkładki:)

Troszkę zmienił mi się wystrój pokoju, w związku z powyższym prezentuje i od razu zapytuje:)

Czy głośniki frontowe mogą być tak wystawione w stosunku do wiszącego na ścianie TV (byłyby przed tv w odległości około 1m). 

316571764_planpokoju.jpg.258dd2a4018f85792b4a1636cdea69e7.jpg

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki jeszcze dzis poczytałem,obejrzałem filmiki Rela i w końcu w miarę ustawiłem suba:)musiałem zmienić fazę bo się nie zgrywała z głośnikami:)poza tym zmniejszyłem crossover i po tych zabiegach musiałem podkręcić głos suba na około 40% i teraz całkiem przyjemnie uzupełnia:)ale jeszcze się pobawię,natomiast różnica spora:)nawet w trakcie wyłączyłem suba żeby sprawdzić czy on w ogóle działa:)oczywiście pomógł stary poczciwy Fredie:)Queen sprawił,że ustawienie stało się jakieś łatwiejsze:)fajny efekt jak przeglądałem mecz i tak delikatnie poczułem wibracje na nogach jak kibice odczyniali cuda:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali chyba nawet w instrukcji zaleca ułożenie kolumn prosto. Są takie kolumny które faktycznie lepiej tak grają.

Z kolei KEN, nad którym wiele osób skłania się tak że już nie wstaje skręca kolumny tak bardzo że oś przecięcia jest znacznie przed tobą. Więc po prostu popróbuj.

Sub wysunął bym deczko do przodu.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalo sie to co po cichu przeczuwalem,ale robilem sobie nadzieje:) bas gra swietnie i szybko i w miare go ustawilem,ale niestety bardzo niskie rejestry ciagna sie tak po domu,ze 10m dalej u sasiadki powoduje bol glowy. Juz zamowilem granit 5cm gruby i kupilem podkladki antywibracyjne pod pralke wiec dadza rade:)mysle rowniez o pulapkach basowych czy moglibyscie mi jakies doradzic,by nie przeplacic a zeby spelnialy swoja role?co jeszcze moge zrobic bym slyszal w pokoju a by sasiedzi mogli spac spokojnie?Prosze doradzcie,jesli wyciszenie pokoju to tez prosze o rade:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakies wyciszenie na sciany? chyba istnieje jakies rozwiazanie? w sumie moge przestawic suba na sciane, ktora nie jest polaczona z zadnym sasiadem,ale wowczas juz sub w rogu stal nie bedzie.

Ostatecznie moze ktos zaproponuje jakas niedroga firme zajmujaca sie wygluszaniem?

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer ustawia się w rogu tylko dla jego największej efektywności. Wygłuszenia ścian niewiele tu niestety pomogą. Najwięcej może pomóc ta ciężka płyta na wibroizolatorach. W następnej kolejności można położyć podłogę drewnianą na podłożu pochłaniającym drgania. W dalszej kolejności można wyłożyć ściany i sufit panelami z drewna lub płyty wiórowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ta chwile poki nie odebralem plyty,postawilem na umiar:)bo mialem rozkrecony sub na wysokich na jakies 35% co naprawde nioslo:) wiec wlaczylem piosenke zjechalem glosnosc do 0 i jechalem po jednym kliknieciu az nie poczulem lekkich wibracji i nie uslyszalem obecnosci suba w muzyce. Okazalo sie, ze juz przy 20% jest dobrze i nie ma wszechogarniajacego drzenia:)jak postawie go na kamieniu z wibra to mysle,ze moze osiagne kompromis z sasiadami i z samym soba:)ale mimo wszystko bede chcial cos poprawic z akustyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Mam podobnie tzn. sąsiedzi narzekają na lejącą się po ścianach muzykę mimo, że słucham cicho, w filmach jest jeszcze gorzej tzn. strzelanina czy burza w DTS HD czy innym 5.1 kodeku powodują , że wyglądają przez okna czy nie pada lub nie strzelają ;) katastrofa bo tu dywany czy inne wygłuszacze nie pomagają i coraz częściej zastanawiam się czy nie pożegnać wspólnoty i zamieszkać w odosobnieniu. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zacznij od sprowadzenia sąsiadów, przed fachowcami. Postawisz butelkę wódki, obejrzycie razem jakiś film, to i podejście do tematu może się zmieni ;) 

ja w każdym razie cieszę się, że mam sąsiadów, jakich mam - a nie mają ze mną lekko :) 

niestety, ale niskie tony mają to do siebie, że ciężko je utrzymać w swoich czterech ścianach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...