Skocz do zawartości

Głośnik centralny


Arek T

Recommended Posts

Obejrzenie filmu juz przerobilem:)baaaa bardzo sie podobalo a bas napierd... malo mi TV ze sciany nie spadl:)ale inna bajka jak sie oglada bezposrednio a jak sie slucha posrednio:) ja nie zamierzam w pelni kontrolowac zjawiska, ale sprawic by inni zrozumieli,ze probowalem i tak musi zostac:) natomiast mysle,iz w moim przypadku sporo zmieni granit gdyz odetne sie od plywajacej podlogi,pozniej bede kombinowal z roznymi ustawieniami:)a przy okazji wezwe firme na darmowe ogledziny:)sub ze mna zostaje i zadna sila go stad nie ruszy:)efekty w muzyce i filmie sa powalajace:)czy pozostawienie LFE w ampli na 120Hz jest ok czy dobrze jest zmniejszyc wartosc skoro glosniki sa skrecone na 80?:)

znalazlem w instrukcji cos takiego:

As for the THX-certified speakers, the following settings are recommended. –Crossover frequency → "80Hz(THX)" –"LPF of LFE" → "80Hz" –"Double Bass" → "Off"

Zrobilem kilka razy kalibracje przykrecajac suba do momentu,az AccuEQ wyszedl na 0. Musze przyznac,ze na ucho bylem blisko:)sam ustawilem go na 5 pstryknieciu a Accu na 6 sie wyzerowal:) teraz zastanawiam sie czy zmieniac crossover dla pozostalych glosnikow gdyz automat ustawil wszystkie na 40Hz,centralny musowo na 80Hz a pozostale zostawic na 40Hz jak automat chcial czy skrecac rowniez na 80?:) no i przede wszystkim wykonal sie EQ dla Standing Wave:)

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie głośności subwoofera w menu amplitunera nie mogą mieć wartości skrajnych po kalibracji ( minimalnej lub maksymalnej ), bo może to znaczyć że znalazłeś się poza zakresem regulacji. Trzeba to skorygować głośnością na panelu subwoofera. Jak już pisałem dobrze jeśli poziom wyjściowy z amplitunera jest możliwie wysoki po kalibracji bo kabel łączący suba z amplitunerem będzie mniej podatny na przydźwięki sieci i inne zakłócenia. Późniejsze korekty mogą być już dowolne. Jednak w większości przypadków trzymał bym się ustawień automatu. Częstotliwość podziału pomiędzy subwooferem i kolumna najlepiej jeśli jest w zakresie jej płaskiej charakterystyki pasma przenoszenia lub przynajmniej gdzie niema wyraźnego spadku. W Dali Zensor 7 to przynajmniej 50-60 Hz lub wyżej.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam,ze po przeprowadzeniu kilku kalibracji i wyregulowaniu suba i po wlaczeniu na On Accueq oraz standingWave troche mniej przestalo niesc. Obejrzalem Helikopter w Ogniu i nie bylo zastrzezen:)mysle,ze kiedy juz postawie suba na kamieniu z podkladkami to w 80% bede mial temat rozwiazany,a jesli nie to wowczas ruszam na ''grubo''. Rozwazam nawet rwanie scian:)za bardzo polubilem ten dzwiek bym mial z tego rezygnowac z powodu srednio wykonanego budownictwa:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wszystkie elementy do mnie doszly:)sub stanal na kamieniu:)efekt jest dla mnie mega zadowalajacy i jak uslyszalem od sasiadow, im rowniez przestalo przeszkadzac:)teraz slysze bas ale tylko w pokoju odsluchowym, nie nosi go po calej konstrukcji:)nawet w kaciku widac nozki do frontow,ktore przyszly od myfriendow:) jest bardzo fajnie i teraz jedynie moge kombinowac z poprawa akustyki ale to juz z pomiarami i firma:)na sluch nie bede ryzykowal:)grubosc kamienia 6cm:)znajomy sie postaral:)za dwie takie plyty cale szlifowane wzial 100zl:)

IMG_20181215_101948.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

A co z drugą płytą ?

Wlasnie nie wiem co mam z nia zrobic:)na pol pod fronty to za malo,pod komputer tez nie,wiec osobiscie na ta chwile nic nie przychodzi mi do glowy:)a jakis pomysl?czy zainteresowany?:)

efekt wizualny rowniez mi odpowiada i nie wiem czy nie zamowie kamieni pod fronty zeby tworzyly spojna calosc:)

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bym nią nie pogardził :) , ale pomyślałem że jeśli nie ma zastosowania to możesz z tych płyt złożyć kanapkę łącząc je np czymś takim jak bluetack lub podobnym patafix. Większą masa nie zaszkodzi i postument będzie wyższy o te 6 cm.

Zrobienie z tej drugiej płyty docisku dla subwoofera pewnie mogło by dać jeszcze lepszy skutek. Tyle ze tu trzeba by bardzo uważać aby nie uszkodzić lakieru na obudowie. Na pewno nie próbuj jej kłaść bezpośrednio.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak je skleisz tymi lepidłąmi do wieszania plakatów na ścianach to łatwo je odlepić :) . Większa masa płyty na której będzie stał subwoofer to stabilniejsze podłoże. Najlepiej gdyby po prostu stał na granitowej podłodze. Wtedy nie było by jednak izolacji dla sąsiadów :) . Użycie płyty jako docisku powinno zadziałać jeszcze lepiej na dźwięk, bo zwiększyłoby jego bezwładność bo masa przyłożona z góry ograniczała by jego ewentualne tendencje do podskakiwania przy dużych amplitudach wychyłu głośnika pod spodem.  

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepszym pomyslem bedzie polozenie tej drugiej plyty bezposrednio na subie czy podwyzszenie postumentu?Jesli druga opcja to czy dobrze bedzie zlapanie klejem na cieplo albo solidna tasma dwustronna?

Poki co jednak zrobilem kanapke:)ale chyba troche inaczej zaczal brzmiec,albo juz mi sie wydaje:)z tym,ze na gorze mocno sie ta plyta slizga.

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najlepiej gdyby ta płyta wylądowała na nim. Na pewno niczym bym jej nie kleił. Trzeba by w narożach przylepić samoprzylepne podkładki gumowe lub filcowe i kilka takich podkładek rozmieścić od strony kamienia. Następnie np w czterech miejscach rozmieścić porcje substancji lepiącej do mocowania plakatów do ścian. To zapobiegło by uszkodzeniu lakieru na subwooferze i umożliwiło by usunięcie takiej płyty bez śladu. Pewnym półśrodkiem było by przylepienie do złożonych dwóch płyt tego suba podkładając tą masę lepiąca pod jego nogi. To by chyba najlepiej wyglądało i nie szkodziło by jego powłoce lakierniczej. Z drugiej strony przylepiona płyta od góry chroniła by go przed podrapaniem jego wierzchniej strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie polozylem na subie i co jest smieszne ten znaczek rela na samym srodku glosnika lekko wystaje przez co plyta nie dotyka w ogole lakieru a jedynie tego znaczka:))ale jednak wykorzystam gumowe nozki,ktore mi zostaly z glosnikow i przykleje je do rela i dopiero wowczas poloze plyte. Bedzie rowno dociskala na calosci i nie bedzie nic niszczyla:)kanapka tak bardzo zle nie wyglada bo calosc jest czarna;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po pierwszym filmie po zmianach i musze przyznac,ze nie dudni,bas ladnie wybrzmiewa, istotnie dociazenie to nie byl taki zly pomysl:)szkoda,ze w instrukcji nie daja takich rad:)na szczescie sa Wyjadacze,ktorzy zawsze dobrze doradza:) mysle jeszcze co moge pokombinowac z frontami:)kamyki beda grane,ale czy cos jeszcze?:) czy warto rozwazac poprawe akustyki pomieszczenia,czy raczej to kwestia zamoznych nie majacych na co wydawac?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie podkleilem plyte gorna stopkami od glosnikow:)wedlug mnie ten zabieg wystarcza bez dodatkowego klejenia:)ciezar plyty plus guma sprawila,ze nic sie nie slizga:)musialbym wlozyc ciut sily zeby zepchnac ja z glosnika,wiec na ta chwile zabiegi na subie uwazam za skoczone:)po tym wszystkim dokonam tylko kalibracji czy sie aby charakterystyka nie zmienila:)

 

IMG_20181216_113546.jpg

IMG_20181216_113803.jpg

Calosc wyglada tak:)upatrzylem sobie szafke pod tv,ktora materialem przypomina dali oraz rela:)jak przybedzie gotowki to zrobie mala zmiane i podziele sie efektami:)

IMG_20181216_141427.jpg

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...