Skocz do zawartości

Głośnik centralny


Arek T

Recommended Posts

Przede wszystkim dziekuje za sprostowanie mojej gramatyki:) nie wiem czy mam dobre akustycznie pomieszczenie:) wydaje mi sie,ze nie do konca, gdyz mieszkam w kanadyjczyku gdzie sciany jednak sporo przenosza. Mysle,ze jak stanie sub to dodatkowo bedzie pod nim kamien,czy dobrze kombinuje? w Relu dodatkowo przekonuje mnie 3 letnia gwarancja. Wiem,ze najlepiej byloby oba przetestowac,ale przyznam sie,iz brak mi wiedzy i doswiadczenia z subem,by wybrac w bezposrednim porownaniu. Dlatego staram sie o wszystko wypytac:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak na Twoim miejscu przetestował bym ze dwa, jeden z obudową zamkniętą, drugi z bass reflex'em.

Utarło się, że OZ bardziej skierowana jest do odsłuchu muzyki, natomiast BR do kina. Sam posmakujesz, który rodzaj reprodukcji basu bardziej Ci odpowiada. W OZ będzie on bardziej punktowy, kontrolowany, z BR natomiast schodzący niżej, bardziej "rozlazły". Osobiście nie wyobrażam sobie kina zbudowanego na subie z OZ, ale różne są preferencje.

Nie wiem, czemu w ostatnich miesiącach branża obraziła się na Klipsch'a, ale kolumny, a zwłaszcza subwoofery tego producenta były dość często polecane, zwłaszcza do kina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markcox to ja bez słuchania od razu mogę odpowiedzieć, że wolę bas punktowy oraz bardziej kontrolowany:)ogólnie nie jestem wielkim wielbicielem baso-grzmotu, dudnienia stąd przyjmuję kierunek delikatnego podkreślenia:) sam sub byłby u mnie również po to by odciążyć fronty:) czy ten opis wskazuje na konkretny model?czy właśnie w ciemno brać jakiś? 

Piotrek podłoga jak podłoga:)panele leżą:) tylko myślałem, że zastosowanie kamienia pod subem spowoduje, iż walnięcie będzie słyszane, ale nie będzie się tak po ścianach rozchodziło.

Reasumując wybieram sub z obudową zamkniętą:) jaki teraz pozostaje mi wybór?

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudnienie, to już nie jest kwestia charakterystyki sub'a, tylko samego pomieszczenia i jego akustyki ;) 

u mnie główna preferencja to jednak film, nie muzyka, stąd lubię, jak mi przy jakimś wybuchu nogawki fruwają :) 

ale jeżeli w Twoim przypadku preferencją jest bas bardziej punktowy, kontrolowany i bardziej skierowany jednak w stronę muzyki, to ten REL wcale nie musi być głupim pomysłem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markcox u mnie niby jest 60 do 40 na rzecz filmu, jednakże zauważam, że dzięki temu jak brzmi obecnie ten zestaw to granica się przesuwa na 50/50. Spodobało mi się słuchanie muzyki z głośników:) do tej pory miałem/mam całkiem porządny tor słuchawkowy, aczkolwiek obecnie więcej słucham tidala na głośnikach niż na kompie:) z tymi fruwającymi nogawkami to musi być ciekawe doznanie, ale moi sąsiedzi czyt.rodzina nie byłaby szczęśliwa, więc gdzieś z tyłu głowy też mi to siedzi:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem tutaj tej dyskusji na temat subwooferów w obudowie zamkniętej i br. ELAC Debut S12EQ i REL T7  to subwoofery z membraną bierną. Fizycznie są wprawdzie zamknięte lecz działają podobnie do obudowy z tunelem br. Zaletą membrany biernej jest brak ewentualnych szumów turbulencji powietrza przepływającego przez tunel. Takie rozwiązanie rozwiązuje też problem tego że dla niskiego strojenia tunelu w relatywnie niedużej obudowie tunel o dużym przekroju musiałby być bardzo długi lub gdy jego powierzchnia była by mała wtedy by bardzo furgotało w nim powietrze i to nie w nogawkach tylko u jego wylotu.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że obojętnie który wybierzesz z tych dwóch, to powinieneś być zadowolony. Pytanie z którego bardziej :) . Najlepiej by było je porównać. Ten Elac może być podłączony wyłącznie do wzmacniacza z wyjściem subwooferowym pojedynczym RCA i adresowany do kogoś kto lubi sobie pokombinować siedząc ze smartphonem. Analiza akustyki pomieszczenia może być pomocna. Z drugiej strony REL T7 może być podłączony ewentualnie do wzmacniacza stereo bez wyjść na suba. Nie wiem jak z basem sobie radzi analiza akustyki wzmacniacza z którym będzie pracować. Bez niej pewnie też będzie dobrze.

Wybierz ten który Ci się bardziej podoba. Podejrzewam że chyba jesteś bardziej przekonany do REL-a lecz Elac bardziej przekonuje swoją budową i możliwościami oraz niższą ceną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick masz zupełną rację:) niby jestem bardziej przekonany do Rel T7 z drugiej strony boję się, że sam nie będę potrafił go ustawić by działał optymalnie:) analiza onkyo chyba nie zawsze bywa trafna w 100%?:) z drugiej strony Elac ma dosyć ciekawą formę konfiguracji i wydaje mi się, że sporo łatwiej go ustawić. Jeśli chodzi o wygląd do bez wątpienia najlepiej do Zensorów pasuje piano black Rela, ale zwykły czarny Elaca nie bije po oczach:) spróbuję jeszcze poszukać więcej informacji o tym Elacu:)

Piotr wiem, że obstawiasz Elaca:) a możesz powiedzieć coś więcej dlaczego?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo wogole nie ma kalibracji subwoofera.

7 godzin temu, Arek T napisał:

Piotr wiem, że obstawiasz Elaca:) a możesz powiedzieć coś więcej dlaczego?:)

Nie nie. Obstawiam oba. Oba mam w ofercie też. Nie o to chodzi. Po prostu wiem że często sprzęt dobierany jako lepszy w pomieszczeniu gra gorzej. Bo akustyka wnosi więcej niż np. wzmacniacz do brzmienia. 

Dlatego mówiłem obstawiał był rela gdybym wiedział że masz dobre warunki. Brak odbić. Znoszenia się fal itp. 

W przeciwnym razie ten elac ci to po prostu ustawi. 

Masz jeszcze velodyne eqmax10. Też go mam. 

Dźwięk porównanie do rela. A ma swoją kalibrację. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie po raz kolejny wniose do rozmowy,ze mieszkam w kanadyjczyku na pietrze,wiec sciany karton gips a poza tym podloga plywajaca, mysle ze akustyka moze troche kulec,chociaz ostatnio kolega chcial sprawdzic u mnie glosniki i rozkrecil mi sprzet prawie na maksa. Poza tym,ze gralo bardzo glosno to nie doswiadczalem zadnych znieksztalcen czy poglosu. Moze mam mylne wrazenie,ale ten velodyne jakos najmniej do mnie przemawia. 

Ok a gdybym mial zwiekszac budzet to jest jakis pewniak,w ktorego warto byloby inwestowac?:) czy polka, w ktorej obecnie sie poruszam jest wystarczajaca,a ponadto to przerost formy nad trescia, biorac pod uwage glosniki, ktore posiadam?:)

W ogole ktos z Was sie zastanawial jaka jest roznica miedzy rel t7 oraz t7i?chodzi glownie o roznice w dzwieku nie w budowie:)

Ostatnie pytanie do Ciebie Piotrku,sluchajac tych wszystkich proponowanych subow,gdybys mial bardzo dobre akustycznie pomieszczenie,to ktory bys wybral?

Edytowano przez Arek T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...