Skocz do zawartości

Buczący wzmacniacz


Bombalina

Recommended Posts

7 godzin temu, nowy78 napisał:

Tzn jak dużego? No i jak to się wiąże z silniczkami?

 

Niestety nie wytłumaczę, nie stosowałem dc blockerów. Kiedyś wprawdzie zainteresowałem się tym tematem, ale nie wydał mi się wart brnięcia dalej.

Niemniej jednak rzeczywiście składowa stała może przyczynić się do pogorszenia własności wibroakustycznych transformatora. Niestety nie chce mi się szukać strony, na której to było wyjaśnione :P

No właśnie ani ja nie jestem elektrykiem ani pewnie Ty więc dalsza część rozmowy uważam za zbędna ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam. Odkopuje temat ponieważ zakupiłem używany CA CXA80. Najprawdopodobniej buczy w nim transformator i przy całkowitej ciszy słyszę go z odległości ok 2,5m. Wystarczy ze wlacze cicho muzykę czy tv i buczenie już jest zagłuszone. Sprzęt jest jeszcze na gwarancji do grudnia i nie wiem czy mam się tym przejmować czy jest to zjawisko normalne.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z S4home.Z doświadczenia wiem że każde trafo buczy ciszej lub głośniej,a wynika to z prądów wirowych i montażu samego trafa w obudowie która dodatkowo to potęguje.Niestety producenci sprzętu coraz częściej używają słabej jakości elementów żeby ciąć koszty produkcji urządzeń.Efekty tych oszczędności odczuwamy my czyli konsumenci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wzmacniaczu lampowym musiałem wyciąć uszczelki gumowe pod pokrywy traf Ogonowskiego bo brzęczały - nie dziwie się ,że komuś to przeszkadza. Łatwo sprawdzić , wystarczy położyć coś co dociąży trafo , wtedy przestaje "wibrować" ;) 

Ampli onkyo z bliska (~10cm jak nadstawie ucho) też słyszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Peterczek napisał:

Nie próbowałem. Jak będę w mieszkaniu to spróbuję. W jaki sposób działa serwis gwarancyjny Cambridga? Trzeba załatwić to przez sklep czy bezpośrednio do producenta? 

Możesz uderzać od razu do Audiocenter. Jeśli masz podbitą gwarancję i paragon.

Daj znać czy pomogła listwa albo inne gniazdko.

A jeszcze spróbuj go ręką docisnąć z góry obudowy dość mocno. Czy pomogło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jak dociskam obudowę to trochę ciszej buczy. Czyli obudowa tez trochę rezonuje. Ogolnie problem może też być w głośnikach które są do niego podłączone. Są to malutkie monitorki od magnata jakiś jeden z tańszych modeli i one są na 4Ohm i przez to wzmacniasz tez ma wiecej do roboty. 

Niestety kolumny będę kupował dopiero po przeprowadzce do domu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...