Skocz do zawartości

Wybór amplitunera stereo


kacy

Recommended Posts

Chcę wymienić swój amplituner KD Yamaha RX-V795a  https://hometheaterhifi.com/volume_6_4/yamaha-rx-v795a-receiver.html  na kolejną Yamahę, tym razem stereo. Padło na R-N602 lub R-N803. Dźwiękowo stary mi pasował,  to była wyższa półka w 2000 roku, kiedy go kupowałem. Może ktoś słyszał jak gra 795 i może porównać z tymi dwoma? Wolałbym wydać mniej, jeśli 602 zagra przynajmniej na tym poziomie jak stary sprzęt. Kolumny to B&W 602S .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że lubisz dźwięk z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma, szczególnie górą. Do Twoich B&W zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie R-N803D. Po pierwsze jest po prostu obiektywnie zdecydowanie lepszy, został zbudowany na bazie bardzo dobrego wzmacniacza stereofonicznego A-S701, po drugie ma system kalibracji akustyki pomieszczenia. Po trzecie moim zdaniem najważniejsze jego charakter brzmienia jest inny niż R-N602, gra spokojniej w górze, bardziej wypełnionym, dociążonym, plastycznym dźwiękiem. To charakter dźwięku, jaki jest poszukiwany do połączenia z B&W. A kolumny te bardzo dobrze znam, miałem przez pewien czas prywatnie B&W S602S3.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, lubię jak jak gra leciutką "V"-ką. Miałem przed tym amplitunerem wzmacniacz AX-592, grało to lepiej niż 795, ale na kino domowe się moda zrobiła i wymieniłem.  Teraz już mnie dźwięk wielokanałowy nie bawi. Jakby taka 602-ka zagrała podobnie jak ten wzmacniacz to by mi starczyło. Niestety mieszkam trochę daleko od Pabianic... Najbliżej, gdzie mogę posłuchać to Wrocław, może się wybiorę, chociaż kawałek mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że 803 zagra lepiej. Wystarczy spojrzeć na "bebechy". Moja 795 ma w środku też jeden radiator, podobnie jak 602 

Z wypożyczaniem trochę za dużo zachodu. Mam jeszcze sklep w pobliskim Görlitz, zobaczę tam a i cena z pewnością będzie trochę niższa jakby przyszło do zakupu. 

image.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kacy napisał:

Najbliżej, gdzie mogę posłuchać to Wrocław, może się wybiorę, chociaż kawałek mam.

We Wro polecam Mdbaudio. Sympatycznu ludzie i całkiem elastyczni w temacie cen. Jednak z własnego doświadczenia polecam po odsłuchach w sklepie zrobić to samo w domu. Różnice mogą być zasadnicze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kacy napisał:

To prawda, lubię jak jak gra leciutką "V"-ką. Miałem przed tym amplitunerem wzmacniacz AX-592, grało to lepiej niż 795, ale na kino domowe się moda zrobiła i wymieniłem.  Teraz już mnie dźwięk wielokanałowy nie bawi. Jakby taka 602-ka zagrała podobnie jak ten wzmacniacz to by mi starczyło. Niestety mieszkam trochę daleko od Pabianic... Najbliżej, gdzie mogę posłuchać to Wrocław, może się wybiorę, chociaż kawałek mam.

Możesz wypożyczyć R-N803D  w naszym Wrocławskim salonie, Legnicka 46. Przy twoich kolumnach, aby faktycznie usłyszeć że gra to lepiej od obecnego sprzętu zdecydowanie warto dołożyc do 803.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest po prostu zupełnie inne podejście do klienta. Nikt  nie próbuje zrzucić odpowiedzialności za usterkę, wadę na klienta. Przykładowo kupiłem kiedyś monitor do komputera w Vobisie, była burza, akurat mnie nie było w domu. Piorun walnął tak blisko, że u sąsiadki uruchomiły  się same zabawki elektryczne dziecka! U mnie monitor padł , odwiozłem do sklepu, sprzedawca włączył, stwierdził, że nie działa i po prostu poszedł do magazynu, przyniósł drugi i mi dał. Jedynie karton musiałem oddać, bo przywiozłem bez.

Spaliła mi się szlifierka kątowa. Poszedłem, w sklepie podłączyli, stwierdzili, że nie działa, wrzucili do pojemnika i dali drugą bez gadania.

Z rtv przez ostatnie 25 lat kupiłem w DE sporo sprzętu  i oprócz spalonego głośnika wysokotonowego w B&W nic się nie zepsuło. A kolumnę dałem do sklepu, przyszedłem po paru dniach i oddali dobrą. Co robili nie wiem ale działa do dziś.

W międzyczasie znalazłem już 803 za 648 euro, co daje niecałe 2800 pln.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...