Skocz do zawartości

Stereo do nowego salonu


MikeU

Recommended Posts

Najlepiej jak byś posłuchał co podpasuje do tej yamahy , wg. mnie pylony diamond powinny , ew. kefy , reszta trudno orzec.

Na pewno z tych lepszych podstawkowców będziesz zadowolony bardziej niż z podłogówek , szczególnie tych które podawałeś (za duże) + z takimi monitorami możesz sobie łatwo kombinować jakby się zmieniło ustawienie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie zrozum mnie źle. Słuchałem monitorów w niejednym pomieszczeniu i wiem co potrafią. Dobrze dobrane jak najbardziej miodek na uszy. 

Mam po prostu wrażenie że nowi użytkownicy wola podłogowki. A kiedy wybierają monitory jako pierwsze kolumny to z czasem mogą myśleć " a co gdyby...." " Jakby grały". 

Dlatego polecam odsłuch domowy.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu w Top HiFi, testowałem kolumny podstawkowe:

  1. R-N803D + ELAC Uni-Fi BS U5  za 5555 PLN  (czasowa promocja)- sa super

  2. R-N803D + B&W 706 S2 za 7777 PLN (czasowa promocja)- sa doskonałe, ta glebia 3D, jakbym byl na koncercie, nie wiedzialem, że 2 glosniki moga tak zagrac...zdecydowanie moj faworyt, przekracza to planowany budżet, ale bede na nie zbierał...dla mnie MIAZGA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Z tymi podstawkami to prawda, bo zwyczajnie łatwiej zrobić dobre kolumny podstawkowe niż podłogowe. Ale z tym, że przy cichym odsłuchu podstawki zagrają głośniej i wyraźniej to się nie zgodzę. Tutaj decyduje skuteczność, a kolumny podłogowe mają ją zazwyczaj o kilka decybeli wyższą. Tym samym, przy mniejszej dawce prądu zagrają od razu pełnym pasmem. 

Druga sprawa, to nie jest tak, że da się wirtualnie odciąć 10 metrów kwadratowych z pokoju 23-metrowego. Gra całe pomieszczenie, które pochłania i odbija dźwięk, absorbuje ciśnienie powietrza z głośników, co objawia się np przetwarzaniem niskich częstotliwości.

Warto pamiętać, że dźwięk dociera do Ciebie nie z głośników, a z odbić od ścian. Stąd tak bardzo zaleca się symetryczne względem pomieszczenia ustawienie kolumn. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rms.pl napisał:

Stąd tak bardzo zaleca się symetryczne względem pomieszczenia ustawienie kolumn. 

Nistety symetrycznie nie bardzo jest jak...

AB to najbardziej logiczny uklad do sluchania na kanapie i audio z TV

AC naglasnialoby caly pokoj, mozna by sluchac w kuchni, przy stole, ale juz do TV czy sluchania na kanapie nie bardzo...

 

B20CDD3A-CAB4-4613-9F46-2CAA7C727A3B.jpeg

Dnia 8.10.2018 o 22:44, S4Home napisał:

Chromecast audio warto. Kosztuje grosze a ma spore możliwości.

Chromecast audio do starej miniwieży zamówiony. Czy powinienem zainwestować w jakieś lepsze kable głośnikowe i RCA-jack (mam jakies najzwyczajniejsze), jak tak, to jakie do Onkio CS-525?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz potrzebę słuchania w dwóch miejscach to zastanów się nad zakupem wzmacniacza/amplitunera z wyjściem na 2 pary kolumn i potraktuj ustawienie 1 (AB) jako główne z lepszymi kolumnami, zaś 2 (AC) jako pomocnicze i tu kup coś tańszego z kolumn (niekoniecznie od razu).

Czy AC ma być głównym ustawieniem zaś AB ma być pomocnicze to już nie ma różnicy :-)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc w tym wątku, wychodzi na to, że mam już sprecyzowane wymagania:

  1. Źródło: Spotify Premium/Tidal HiFi
  2. Nie lubię ostrego, ciężkiego brzmienia, hałaśliwej muzyki, zależy mi na szerokości i głębi sceny, na detalach, głębokim ale nie dudniącym basie, ciepłe, plastyczne brzmienie.
  3. Muzyka nigdy nie będzie słuchana głośno, często będzie lecieć w tle
  4.  Amplituner R-N803D
  5. Kolumny podstawkowe + standy, mój faworyt B&W 706 S2 (genialna scena)

Jakie jeszcze kolumny podstawkowe spełnią te wymagania, co warto jeszcze posłuchać ? KEF Q350?

 

 

Edytowano przez MikeU
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2018 o 18:10, MikeU napisał:

Dziękuję wszystkim za pomoc w tym wątku, wychodzi na to, że mam już sprecyzowane wymagania:

  1. Źródło: Spotify Premium/Tidal HiFi
  2. Nie lubię ostrego, ciężkiego brzmienia, hałaśliwej muzyki, zależy mi na szerokości i głębi sceny, na detalach, głębokim ale nie dudniącym basie, ciepłe, plastyczne brzmienie.
  3. Muzyka nigdy nie będzie słuchana głośno, często będzie lecieć w tle
  4.  Amplituner R-N803D
  5. Kolumny podstawkowe + standy, mój faworyt B&W 706 S2 (genialna scena)

Jakie jeszcze kolumny podstawkowe spełnią te wymagania, co warto jeszcze posłuchać ? KEF Q350?

 

 

Heco celan 302

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat 1003 dziś słuchałem, nie podszedł mi, jakoś taki dla mnie drażniacy, nieprzyjemny, za to spodobały mi się Q1 i Q3, poniżej podsumowanie wszystkich odsłuchów:

Podobały mi się:

R-N803D + ELAC Uni-Fi BS U5: ok

R-N803D + B&W 706 S2: genialne, tylko ta cena

ARCAM SA20 + Audiovector QR3 (8000 para)  świetne, tylko ta cena

ARCAM SA20 + Audiovector QR1 sa ok, podobaja mi się

R-N803D + Pylon Saphire 25: fajna głębia

 

Wykluczam, nie podeszły mi:

C338 + B&W 606: suche, za ostre

C338 + B&W 685: suche, za ostre

R-N803D + Pylon saphire 31: suche, za ostre

R-N803D + Focal Chorus 716: suche, za ostre

R-N803D/ARCAM SA20 + Magnat quantum 1003: drażniace

ARCAM SA20 + KEF Q350: nijaki przy cichym odsłuchu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma sumarum zastanawiam sie jednak, czy jednak nie isc w kolumny podlogowe, wydaje mi sie ze, mimo wszystko wieksza glebia dzwieku niz do tej pory przesluchane monitory...Pylon Saphire 25, Audiovector Q3. Tak wiem...wypożyczyć, posluchac u siebie, niestety nowe mieszkanie jeszcze sie buduje, wiec nie mam fizycznie jak. Jedynie tylko monitor B&W 706 S2 wywolał u mnie efect WOW...

 

@S4Home 

  1. wg mojego niewytrawnego ucha z Q3 dzwiek jest glębszy...czy w Twoim odczuciu warto warto dopłacić do audiovector Q3 w stosunku do Q1? Cena praktycznie 2x i ze wmacniaczem Y 803 robi się katalogowo 11.500 PLN...
  2. do Q3 może yamaha 803 da rade?
  3. czy jeżeli jestem przy budżecie 12.000 (katalogowo) to powinienem rozważyć jeszcze jakies kolumny  podłogowe/podstawkowe?
Edytowano przez MikeU
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

1. Zdecydowanie warto dokładać do 3. To już rasowe monitory, faktycznie do stereo 

2. Dać radę, da, ale z lepszym wzmacniaczem zagrają lepiej

3. Rozważyć! Nie wybierać w ciemno. 

Monitory: canto one studio 16 Hz, monitor audio gold 100, pmc gold, nowe kefy seri R

Podłogowe: elac unifi, Fyne Audio f502, Dali rubicon 6.

Zapraszam na odsłuch

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...