Skocz do zawartości
MikeU

Stereo do nowego salonu

Recommended Posts

Najlepiej jak byś posłuchał co podpasuje do tej yamahy , wg. mnie pylony diamond powinny , ew. kefy , reszta trudno orzec.

Na pewno z tych lepszych podstawkowców będziesz zadowolony bardziej niż z podłogówek , szczególnie tych które podawałeś (za duże) + z takimi monitorami możesz sobie łatwo kombinować jakby się zmieniło ustawienie

Nic ci to nie da. 

Musisz wziąć kolumny do siebie. Tylko taki test zweryfikuje czy faktycznie do ciebie potrzebne są podłogowki czy monitory. Małe warianty to kef q750. Grają super. Zamknięta konstrukcja w tym pomaga.tylko w domu to sprawdzisz. 

Piotrek

Nie zrozum mnie źle. Słuchałem monitorów w niejednym pomieszczeniu i wiem co potrafią. Dobrze dobrane jak najbardziej miodek na uszy. 

Mam po prostu wrażenie że nowi użytkownicy wola podłogowki. A kiedy wybierają monitory jako pierwsze kolumny to z czasem mogą myśleć " a co gdyby...." " Jakby grały". 

Dlatego polecam odsłuch domowy.

Piotrek

Jestem po odsłuchu w Top HiFi, testowałem kolumny podstawkowe:

1. R-N803D + ELAC Uni-Fi BS U5  za 5555 PLN  (czasowa promocja)- sa super

2. R-N803D + B&W 706 S2 za 7777 PLN (czasowa promocja)- sa doskonałe, ta glebia 3D, jakbym byl na koncercie, nie wiedzialem, że 2 glosniki moga tak zagrac...zdecydowanie moj faworyt, przekracza to planowany budżet, ale bede na nie zbierał...dla mnie MIAZGA

Musisz odsłuchać jeszcze raz po ochłonięciu ;)  też tak miałem za 1x "wow" , za 2x już tak średnio

Niemniej te B&W to coś kolo 6tysi za parę więc nic dziwnego ,że dobrze grają

Dobra to teraz testujesz studio 16 Hz canto one , magnat quantum 1003s i monitor audio silver 100 i wybierasz zestaw dla siebie. To na prawdę modele konkurencyjne. I któryś moze wypaść jeszcze lepiej. Odsłuchać warto.

Piotrek

Ciekawy temat. Z tymi podstawkami to prawda, bo zwyczajnie łatwiej zrobić dobre kolumny podstawkowe niż podłogowe. Ale z tym, że przy cichym odsłuchu podstawki zagrają głośniej i wyraźniej to się nie zgodzę. Tutaj decyduje skuteczność, a kolumny podłogowe mają ją zazwyczaj o kilka decybeli wyższą. Tym samym, przy mniejszej dawce prądu zagrają od razu pełnym pasmem. 

Druga sprawa, to nie jest tak, że da się wirtualnie odciąć 10 metrów kwadratowych z pokoju 23-metrowego. Gra całe pomieszczenie, które pochłania i odbija dźwięk, absorbuje ciśnienie powietrza z głośników, co objawia się np przetwarzaniem niskich częstotliwości.

Warto pamiętać, że dźwięk dociera do Ciebie nie z głośników, a z odbić od ścian. Stąd tak bardzo zaleca się symetryczne względem pomieszczenia ustawienie kolumn. 

1 godzinę temu, rms.pl napisał:

Stąd tak bardzo zaleca się symetryczne względem pomieszczenia ustawienie kolumn. 

Nistety symetrycznie nie bardzo jest jak...

AB to najbardziej logiczny uklad do sluchania na kanapie i audio z TV

AC naglasnialoby caly pokoj, mozna by sluchac w kuchni, przy stole, ale juz do TV czy sluchania na kanapie nie bardzo...

B20CDD3A-CAB4-4613-9F46-2CAA7C727A3B.jpeg

Dnia 8.10.2018 o 22:44, S4Home napisał:

Chromecast audio warto. Kosztuje grosze a ma spore możliwości.

Chromecast audio do starej miniwieży zamówiony. Czy powinienem zainwestować w jakieś lepsze kable głośnikowe i RCA-jack (mam jakies najzwyczajniejsze), jak tak, to jakie do Onkio CS-525?

Jezeli masz potrzebę słuchania w dwóch miejscach to zastanów się nad zakupem wzmacniacza/amplitunera z wyjściem na 2 pary kolumn i potraktuj ustawienie 1 (AB) jako główne z lepszymi kolumnami, zaś 2 (AC) jako pomocnicze i tu kup coś tańszego z kolumn (niekoniecznie od razu).

Czy AC ma być głównym ustawieniem zaś AB ma być pomocnicze to już nie ma różnicy :-)

Pozdrawiam

Dziękuję wszystkim za pomoc w tym wątku, wychodzi na to, że mam już sprecyzowane wymagania:

1. Źródło: Spotify Premium/Tidal HiFi
  2. Nie lubię ostrego, ciężkiego brzmienia, hałaśliwej muzyki, zależy mi na szerokości i głębi sceny, na detalach, głębokim ale nie dudniącym basie, ciepłe, plastyczne brzmienie.
  3. Muzyka nigdy nie będzie słuchana głośno, często będzie lecieć w tle
  4.  Amplituner R-N803D
  5. Kolumny podstawkowe + standy, mój faworyt B&W 706 S2 (genialna scena)

Jakie jeszcze kolumny podstawkowe spełnią te wymagania, co warto jeszcze posłuchać ? KEF Q350?

Edytowano przez MikeU

Dnia 12.10.2018 o 18:10, MikeU napisał:

Dziękuję wszystkim za pomoc w tym wątku, wychodzi na to, że mam już sprecyzowane wymagania:

1. Źródło: Spotify Premium/Tidal HiFi
  2. Nie lubię ostrego, ciężkiego brzmienia, hałaśliwej muzyki, zależy mi na szerokości i głębi sceny, na detalach, głębokim ale nie dudniącym basie, ciepłe, plastyczne brzmienie.
  3. Muzyka nigdy nie będzie słuchana głośno, często będzie lecieć w tle
  4.  Amplituner R-N803D
  5. Kolumny podstawkowe + standy, mój faworyt B&W 706 S2 (genialna scena)

Jakie jeszcze kolumny podstawkowe spełnią te wymagania, co warto jeszcze posłuchać ? KEF Q350?

Heco celan 302

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się