Skocz do zawartości

Stereo do nowego salonu


MikeU

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Skoro podobają Ci się B&W 706SS2 to po co kombinować dalej? :) W zupełności wystarczy Ci basu, a takiej trójwymiarowości w podobnych pieniądzach pewnie nie znajdziesz. Reszta kolegów nie poleci B&W, bo nie maja  i nie mogą mieć ich w ofercie. Odezwij się na pw, podziałamy coś z ceną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Skoro podobają Ci się B&W 706SS2 to po co kombinować dalej? :)

Nie pali mi się, chcę mieć pełne rozeznanie....ponoć nie chodzi o to by złapać zajączka, tylko by go gonić :)

BWT jak widzisz taki zestaw https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-r-n803d-bw-704-s2.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proponuję odsłuchać w salonie,a następnie w domu.

Mnie straszono "apokalipsą dźwiękową" przy wyborze podłogòwek,nie podając początkowo żadnych sensownych argumentów.

Wybrałem świadomie podłogowe i jest świetnie, do żadnych zapowiadanych negatywnych objawień dźwiękowych na szczęście nie doszło ?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Top hi-fi

U mnie 16m2.Nie pamiętam kto,ale pisał ktoś że Z7 będą za duże.Nie będzie basów, trzeba będzie rozkręcić,a nie będzie to grało,tylko będzie się kotłować.

Podstawki zajmą mi tyle samo miejsca,lub więcej.Koszt podobny.Nie słuchałem żadnych przy tym obecnym zakupie

Jak się okazało, Z7 są świetne do mojego pomieszczenia.Bas jest zupełnie wystarczający,mimo że gram w direct,bez korekcji.Reszta także nie pozostawia nic do życzenia. W tej chwili skrzynki się wygrzewają,ale zaczyna pojawiać się scena,żrodła pozorne.

Jak na moje ucho,jest bardzo dobrze.Podoba mi się i nie męczy.

Dla pełnej satysfakcji zostanie jeszcze dobranie kabli.

Jak słucham?

W cxa 60, głośność na godzinę 9.

Mam naprawdę wszystkiego pod dostatkiem.

Godzina 10, oczywiste że głośniej,ale w dalszym ciągu precyzyjnie,bez rezonansów.Bardzo czysto.

"Godzina 11" i wyżej. Zaczyna się robić naprawdę głośno,lecz w dalszym ciągu wyraźnie,bez najmniejszego dyskomfortu w jakości.Tutaj sąsiedzi mogą słuchać tego co ja.Raczej sporadycznie będzie tak głośno.

Wyżej nie cisnąłem,bo nie potrzebuję.

Tak przy okazji dla "luźnej gumy"?,mały ot

Wspominam koleżkę,brat dj.Sprzęt:

2xkolumna Eltron podłoga/wysoka 100W(chyba)

2xVermona, również wysoka,też chyba po 100W

Dodatkowo 2xVermona 30W samoróbka.

Wszystko spięte z Eltron 100U na powierzchni około 10-12m2 na parterze.

Kolega miał naprawdę wyrozumiałych sąsiadów,bo tłukło to niemiłosiernie?

Wiem,inny sprzęt,inna jakość.

Taka peunta, własne odczucia najważniejsze.

Nie wykluczałbym więc podłogowych konstrukcji. Wystarczy dobrać odpowiednią dla siebie.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha,wydaje mi się ?Zaraz będzie, że może głuchy jestem ?

No nie, dlatego że chciałem dwa klocki bez podstawek.

Nie twierdzę że monitory są złe... Jak i nie można jednoznacznie stwierdzić, że podłogowe się nie nadają.

Na tym przykładzie można tylko stwierdzić,że trzeba samemu spróbować,zamiast podążać wg sztywnych utartych przykazań.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,racja.Nie słuchałem,bo nie chciałem.

To trochę jak siła sugestii,bo idąc za poradą, to już powinienem pakować skrzynie w pudła i oddać sprzedawcy.

Przecież to nie miało prawa zagrać dobrze. Z tym,że ja nie chcę i pudła zostają ? Więc traktowałbym porady z przymrużeniem oka,a nie sztywny wyznacznik zakupowy. Własne ucho i odczucia na miejscu bezcenne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 17-18m , grają podłogówki i jest spoko , 65dB na miejscu odsłuchowym jest wystarczające do delektowania się muzyką ;) Focale testowo rozkręciłem kiedyś do 100dB (to już boli) i co śmieszne nie miały zadyszki , szłyby dalej bez rezonansów , zniekształceń itp.

Natomiast dawniej mając mniejsze kolumny (mimo iż 3 drożne) w pomieszczeniu ~8m^2 było na tyle źle ,że wolałem słuchać z centrala bo mniej męczył ... wydaje mi się iż w małym pomieszczeniu fale się mocno nakładają i robi się chaos dźwiękowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2018 o 14:33, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Autor tematu faktycznie będzie słuchał na 10m2 i tu nie ma pola do polemiki. Tylko podstawki.

Słuchałem dziś ponownie monitory B&W 706 S2 oraz podłogowe B&W 704 S2 i dla mnie podłogowe graja pełniej. Identycznie bylo z Audiovector monitory Q1 vs podłogowe Q3. Dodatkowo podłogowe maja lepszy look iż monitory na podstawkach...Zobaczę co jeszcze jutro wyjdzie pod odsłuchu w S4Home, ale na chwile obecna nastawiam sie na podłogowe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2018 o 07:30, S4Home napisał:

Musisz wziąć kolumny do siebie. Tylko taki test zweryfikuje czy faktycznie do ciebie potrzebne są podłogowki czy monitory.

:)

Aktualizacja po dzisiejszym odsłuchu w S4Home: biorę poniższe modele kolumn podłogowych:

  1. N803D B&W 704 S2: doskonałe, idealna barwa, najczystszy dźwięk, z lepszym wzmacniaczem zagrałyby pewnie lepiej, ale może braknąć budżetu
  2. ARCAM SA20 + Audiovector QR3: świetne
  3. CXA80 + KEF 950 bardzo przyjemnie się słucha, ciary na plecach
  4. CXA80 + KEF 750 bardzo przyjemnie się słucha
  5. CXA80 + Uni-Fi FS U5: barwa, głębia ok, ale B&W 704 S2 lepsze

Ostateczną decyzję będę podejmować, jak już salon będzie gotowy i będę mógł przetestować kolumny we własnym salonie

Inne przesłuchane - może komuś się przyda:

  1. R-N803D + Pylon Saphire 25: fajna głębia
  2. CXA80+ ELAC 247: moja barwa, ale bas zbyt dudni
  3. CXA80 + Monitor Audio Silver 500 (5000 2x) fajne, ale zdecydowanie za duże
  4. N803D + B&W 706 S2: świetne monitory, z NOD 388 grają zdecydowanie lepie
  5. N803D + ELAC Uni-Fi BS U5: barwa ok, dobry zestaw entry level, brakuje głębi kolumny podłogowej
  6. ARCAM SA20 + Audiovector QR1: barwa ok, podobaja mi się, brakuje głębi kolumny podłogowej
  7. CXA80 + ELAC FS244: barwa ok, brakuje głębi kolumny podłogowej
  8. CXA80 + studio 16 Hz canto one: barwa ok, brakuje głębi kolumny podłogowej
  9. C338 + B&W 606: suche, za ostre
  10. C338 + B&W 685: suche, za ostre
  11. R-N803D/ARCAM SA20 + Magnat quantum 1003: drażniące
  12. ARCAM SA20 + KEF Q350: nijaki przy cichym odsłuchu
  13. R-N803D + Pylon saphire 31: suche, za ostre
  14. R-N803D + Focal Chorus 716: suche, za ostre

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...