Skocz do zawartości

Kolumny do Rega Elex-r


Magicsound

Recommended Posts

Jestem tutaj nowy, wiec na poczatek witam wszystkich forumowiczow serdecznie.
Postanowilem zalozyc konto, bo szukam kolumn do wzmacniacza wymienionego w temacie.
Nie bardzo mam czas na odsluchy a miejsce zamieszkania mocno ogranicza mozliwosci odsluchow w salonach audio, dlatego zdecydowalem sie na zakup online po wstepnym rozeznaniu w temacie na tym forum.
Obecny zestaw to Rega Elex-r, Sony XB 930e QS wersja UK Edition i kolumny B&W 703.
Pomieszczenie to salon wielkosci okolo 20m2, dosyc dobrze wytlumiony pluszowymi siedziskami, na podlodze dywan pokrywajacy prawie cala podloge.
Chcialbym zmienic kolumny na podstawkowe, te mi sie troche znudzily i uwazam ze sa za duze do mojego pokoju. Wczesniej graly z Primare a30.1, ale postanowilem zmienic wzmacniacz na nieco cieplej grajacy i bardziej muzykalny i to byl Rega to byl strzal w dziesiatke. Teraz przyszedl czas na kolumny a zrodlo zmienie na koncu, bo nawet jeszcze nie podjalem decyzji czy bedzie to kolejny CD cz jaki streamer dla odmiany. Zobaczymy.
Celuje w kolumny podstawkowe, bo kiedys takie mialem. Byly to Usher x718 i ch brzmienie bardzo mi odpowiadalo moze poza lekko cofnieta srednica. Szukam czegos co zagra podobnie, czyli mocno i nisko na dole z dobrym detalem w gornym pasmie i ladna dobrze wypelniona srednica, tak zeby instrumenty typu gitara, saksofon, pianino, fortepian brzmialy dosyc naturalnie i z odpowiednim ciezarem.
Kwota jaka chce przeznaczyc na nowe kolumny bedzie zalezec od tego ile wezme za Bowersy, ale mysle ze bedzie to okolo 1400-1600 euro.
Mam nadzieje ze padna jakies ciekawe propozycje, kolumny moga byc nowe lub uzywane.
Myslalem o czyms w stylu Chario, Sonus Faber Venere 2.0, moze jeszcze raz Usher ale inny model. Cos w tym stylu, chcialbym zeby kolumny tez dobrze komponowaly sie z wnetrzem stad takie moje typy.
Czekam na Wasze propozycje i z gory dziekuje za wszystkie wpisy.

Pozdrawiam
Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...