Skocz do zawartości

Amplituner


hazard2

Recommended Posts

Witam serdecznie . Potrzebuje od was pomocy . Myśle o kupnie jakiegoś amplitunera ok 2000 zl  Danon yamaha onkyo. Będę go głównie używał do słuchania radia , radia internetowego ,muzyki     w pokoju ok 24m . . Jakimś melomanem nie jestem słucham głównie muzyki pop, rock . Proszę o pomoc w doborze sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W danym budżecie masz trzy nowoczesne amplitunera sieciowe - Onkyo TX-8250, bliźniaczy Pioneer SX-N30AE oraz Yamaha R-N602. Wszystkie urządzenia oferują bardzo bogate wyposażenie sieciowe, Yamaha ma dodatkowo system MusicCast. Dźwiękowo Yamaha jest bardziej efekciarska, wyraźniej eksponuje skrajne pasma, Onkyo i Pioneer natomiast oferują dokładniejszy, bardziej wypełniony, spokojny dźwięk.

Tak naprawdę to wybór zależy od Twoich indywidualnych preferencji oraz kolumn z jakimi amplituner będzie współpracował. Zapraszam serdecznie na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hazard2 napisał:

Witam serdecznie . Potrzebuje od was pomocy . Myśle o kupnie jakiegoś amplitunera ok 2000 zl  Danon yamaha onkyo. Będę go głównie używał do słuchania radia , radia internetowego ,muzyki     w pokoju ok 24m . . Jakimś melomanem nie jestem słucham głównie muzyki pop, rock . Proszę o pomoc w doborze sprzętu.

Z jakimi kolumnami ma to zagrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny też bym chciał kupić ale  nie za bardzo wiem jakie. Jak też byście mi mogli doradzić co kupić tak w miarę rozsądnych pieniądzach.

Czy to np było by dobre  ?

https://www.amazon.com/Yamaha-RX-V485BL-5-1-Channel-Bluetooth-MusicCast/dp/B07CF9H3KW/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1539010664&sr=8-3&keywords=RX-V485BL&dpID=31Z9JB6Ff2L&preST=_SX300_QL70_&dpSrc=srch

wychodzi jakieś 1400 zl . Tylko nie wiem jak by było z gwarancją czy radio by odbierało.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tych trzech amplitunerów który byście wybrali . Z którym jest najmniej problemów jeśli chodzi o awaryjność itd. Bo na pewno długo potem sprzętu nie zmienię

Poczytałem trochę o tych amplitunerach i zastanawiam się nad yamahą i onkyo.

Wizerunkowo bardziej podoba mi sie Onkyo ale yamaha ma lepsze opinie i można puszczać muzykę np spotify

Edytowano przez hazard2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @hazard2 widać, że w temacie jesteś totalnie zielony :) Z profilu widzę, że jestes z Krakowa. Podejdź do naszego salonu n aul. Chodkiewicza, koledzy wytłumaczą Ci o co chodzi w tej zabawie, pokażą jak grają różne kolumny. Po jednej wizycie będziesz wiedział dużo więcej, niż po tygodniu czytania forum :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widać to. :)

na obu możesz puszczać muzykę i w pełni sterować.

a różnica pomiędzy Onkyo 8250 a Yamaha RN 602 będzie dla ciebie znikoma. Serio. 

wybierz ten który ci bardziej odpowiada albo ten który ma niższa cenę. Tu akurat możesz śmiało wziąć pod uwagę inny atrybut niż dźwięk.

modele są bliźniacze i nie ma tu złego wyboru 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...