Skocz do zawartości

Głośniki podstawkowe do 2.1 za 1400zł


Damian Łosiak

Recommended Posts

Cześć 

Poszukuję porady w wyborze głośników podstawkowych do systemu 2.1 za max.1400 zł

Do tej pory zdecydowałem się na:

- Amplituner Yamaha RX-V585 (tak, amplituner kina domowego)

- Subwoofer Yamaha NS-SW200

 

Dlaczego amplituner kina domowego do 2.1? Chciałbym wyjaśnić na początku, bo widziałem na wielu wątkach dyskusję nad sensem takiego rozwiązania:

- Warunkiem koniecznym (wymaganym przez żonę :) ) jest multiroom i zakup 2 bezprzewodowych głośników do innych pomieszczeń. Yamaha ma w miarę przystępny cenowo model za 600 zł 

- Chciałbym w przyszłości spróbować 5.1. Obecnie na tylne głośniki nie pozwala w pełni budżet ani kwestie wizualne pokoju, ale w przyszłości chciałbym rozbudować. Ten amplituner obsługuje już bezprzewodowe głośniki jako elementy systemu 5.1

 

Pokój 4,8 x 4,3 m, Głośniki na dłuższej ścianie na podstawkach 60 cm, oddalone od siebie o 2m, odsłuch z przeciwległej ściany. 

Przeznaczenie: 50% film, 50% muzyka (rock, reggae) 

Jeżeli chodzi o dźwięk - trudno mi określić fachowo słowami. Na pewno ciepły, z silniejszym dołem oraz wyraźną górą. Z głośników podstawkowych słyszałem jedynie Yamahę NS-333 i zdecydowanie coś mi w nich nie pasowało. 

Ze względu na opinie i wygląd przychylałem się do Magnat Quantum 673, jednak okazało się że nie są już dostępne. W sklepie sprzedawca zaproponował mi Magnat Quantum 723, trochę na granicy budżetu :( Co o nich sądzicie? 

 

Czy do takiego zestawu polecilibyście jakiś model głośników?  Warunek konieczny żony: ładne, kolor brąz/drewnopodobny :) 

Przy okazji chciałem zapytać, co sądzicie o subwooferze Yamaha NS-SW200? Zastanawiam się jeszcze nad Jamo S810 (ze względu na wygląd). 

 

Z góry przepraszam jeżeli kogoś zirytowałem wątkiem, jakich sporo w internecie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jesli szukasz kolumn do RX-V585, które sprawdzą się także w muzyce, na pewno brałbym pod uwagę Heco Aurora 300, Indiana Line Tesi 261 oraz Dali Zensor 3. To trzy zestawy, które dzięki charakterystyce raczej lekko ocieplonej, dźwięku plastycznym i dynamicznym zapewnią Ci dobre kino oraz przede wszystkim dużą przyjemność z odsłuchu muzyki. To dobre połączenie z amplitunerami Yamaha.

Kwestia subwoofera - jestem pewny, że znajdziemy lepszy subwoofer niż Yamaha, szczególnie pod katem odsłuchu muzyki. Jamo może być, chociaż są lepsze śluby. Jeśli budżet niej Estonią sztywny, na pewno gorąco namawiam na świetny subwoofer Klipsch R-100SW. Bardzo przyzwoicie gra Taga Harmony TSW-90 v3 lub większy i mocniejszy TSW-120 v2.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny, pamiętaj że przy zakupie całego zestawu możesz liczyć na znacznie atrakcyjniejszą cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wskazówki 

Co do głośników - nie patrzyłem wcześniej na Dali Zensor głównie ze względu na cenę nieco powyżej budżetu - ale chyba są warte przetestowania. Patrząc na Zensor 3 trafiłem także na Zensor 5 - które wizualnie bardzo by mi odpowiadały (smuklejsze niż monitory na stojakach). Tylko ich cena zmusiłaby mnie do zakupu suba dopiero w przyszłości :) Czy akustycznie są lepsze od Zensor 3?

Muszę umówić się na posłuchanie (najlepiej porównanie) Zensorów i Magnatów i coś wybrać. 

 

Czy polecacie może jakieś suba, który dobrze gra (jak na swoją cenę :P ), a jednocześnie jest nieduży (lub płaski)? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Po paru odsłuchach i oględzinach gabarytów musiałem nieco zrewidować budżet i obszar poszukiwań. 

Subwoofer znika na poczet większych kolumn podłogowych. 

Amplituner ze względu na wielkość szafki musi mieć max 12 cm, dodając wymóg obsługi bezprzewodowych głośników tylnych daje tylko jeden model - RX-S602. 

W zakresie kolumn wybór jest ograniczony do:

- Dali Zensor 7 

- Dali Oberon 7 

- Wilson EL-8 

 

Dla mojego ucha na odsłuchu wszystkie grały idealnie, choć każdy nieco inaczej. Wilson dla mnie gra najprzyjemniej, choć w porównaniu z pozostałymi dla mnie ma mniej intensywny bas (choć nie jest to minus)

Wybór końcowy będzie pewnie zależał od ceny (i nalegania żony na fortepianowe wykończenie Wilsona :) )

Na razie dojdzie do tego jeden Music Cast 20 w innym pokoju, do którego w przyszłości dojdzie drugi aby można je było wykorzystać jako bezprzewodowy tył. 

Mam nadzieję tylko, że ten amplituner da radę - nie miałem okazji porównać go np z RX-V685. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...