Skocz do zawartości

pomoc przy wyborze sprzętu


pawelek

Recommended Posts

Witam

Uprzejmie proszę o opinie na temat doboru sprzętu grającego. Rozważam zakup nast. zestawu: Marantz PM6006 + Marantz ND 8006 + głośniki Revel Concerta 2 M16. Słucham różnej muzyki - od filmowej po starego rocka. Czy takie zestawienie daje gwarancje dobrej jakości przy wydatku na poziomie 10400PLN? Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Moim zdaniem w budżecie około 10 tys. zł. możemy zbudować znacznie lepszy zestaw. Zacznę od elektroniki - możemy pozostać przy elektronice Marantz, wzmacniacz PM6006 z odtwarzaczem ND8006 lub można podzielić na NA6006 i CD6006. Alternatywnie spójrz na zestaw NAD C338 (masz wbudowany google chromecast) z odtwarzaczem C538. 

Jesli budżet nie jest sztywny, pomyślałbym jeszcze nad dobrą hybrydą lampową np. Vincent SV-500 lub jeszcze lepiej Haiku Audio Bright MK4 lub Vincent SV-227MK. Jako odtwarzacz sieciowy możesz zastosować np. Onkyo NS-6130.

Kolumny - na pewno warto spojrzeć na ofertę Dynaudio. Nie wiem jak duże masz pomieszczenie, ale jeśli wybrałeś monitory, to zakładam że pomieszczenie nie jest większe niż 25m2. W takim przypadku spójrz na model Emit M20 lub znacznie lepsze Excite X18. Świetną opcją jest także Buchardt Audio S300 MK. Bardziej rockowo zagrają Focal Aria 906. Spójrz także na polskie monitory Pylon Audio Diamond Monitor.

Na koniec wpadł mi jeszcze pomysł takiego zestawu, który ostatnio naszemu Klientowi złożyliśmy i który nadzwyczaj dobrze sprawdził się w jego salonie ponad 23m2. Był to zestaw Cambridge Audio CXA80 z CXN v2 i kolumny Kef R300.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny, to tylko kilka moim zdaniem ciekawych propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelek napisał:

Witam

Uprzejmie proszę o opinie na temat doboru sprzętu grającego. Rozważam zakup nast. zestawu: Marantz PM6006 + Marantz ND 8006 + głośniki Revel Concerta 2 M16. Słucham różnej muzyki - od filmowej po starego rocka. Czy takie zestawienie daje gwarancje dobrej jakości przy wydatku na poziomie 10400PLN? Pozdrawiam

Moim zdaniem za tanie kolumny, a zbyt drogie źródło. Lepiej odwrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobiłem odsłuch w Audioplazie. Przy różnych wariantach wspomniane zestawienie zrobiło na mnie najlepsze wrażenie, szczególnie głośniki Revela. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że konfiguracji różnych jest wiele. Zapomniałem napisać, że sprzęt będzie grał w pokoju 20m2. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, absolutnie nie będę z tym walczyl. Wręcz przeciwnie, jeśli słuchałeś i to brzmienie jest dla Ciebie optymalne to idź tą drogą. Zachęcam natomiast do odwiedzenia jeszcze raz salonu, może odwiedzenia też innego i sprawdzenia innego systemu. 

Kraft ma rację za dużą wagę w całej zabawie bierze tutaj źródło. Chyba że koniecznie potrzebujesz i CD i sieć. 

Ale i tak da się to zrobić taniej. 

Konfiguracji jest tyle że aż pisać ciężko :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, że można - chodzi jednak też o to, żeby nie dać się zwariować. Zacząłem od odsłuchu kombajnu Yamahy R-N803D ale to była porażka - brzmiało kompletnie bez jaj. Pan w sklepie powiedział, że oddzielne klocki to warunek konieczny, żeby jakość dźwięku poprawić. No i podłączył ten zestaw z różnymi głośnikami .., no i z Revelami (tu wspomniał, że firma kiepsko znana w Polsce ale głośniki OK za tę cenę z dobrym basem, separacją, szczegółowością, przestrzennością, itp.). Czyli odtwarzacz sieciowy ze spotify, CD, muza z pendriva., wzmacniacz - to wszystko jest. A przesiadam się z zestawu Denon f109 (CD oraz Amplituner) + Zensor 3. Dość fajnie to gra ale czas na zmianę z półki wyżej. A czytałem też na różnych forach, że Marantz jest generalnie OK, zwłaszcza ND8006 gdzie poprawili oprogramowanie. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pawelek napisał:

jasne, że można - chodzi jednak też o to, żeby nie dać się zwariować. Zacząłem od odsłuchu kombajnu Yamahy R-N803D ale to była porażka - brzmiało kompletnie bez jaj. Pan w sklepie powiedział, że oddzielne klocki to warunek konieczny, żeby jakość dźwięku poprawić. No i podłączył ten zestaw z różnymi głośnikami .., no i z Revelami (tu wspomniał, że firma kiepsko znana w Polsce ale głośniki OK za tę cenę z dobrym basem, separacją, szczegółowością, przestrzennością, itp.). Czyli odtwarzacz sieciowy ze spotify, CD, muza z pendriva., wzmacniacz - to wszystko jest. A przesiadam się z zestawu Denon f109 (CD oraz Amplituner) + Zensor 3. Dość fajnie to gra ale czas na zmianę z półki wyżej. A czytałem też na różnych forach, że Marantz jest generalnie OK, zwłaszcza ND8006 gdzie poprawili oprogramowanie. Pozdrawiam

I co po odsłuchu Y 803 zaproponował Ci ten  wzmacniacz :"Marantz PM6006"? Ja bym szukał czegoś mocniejszego. Ale wiesz tak jak S4home napisał podoba się bierzesz i się nie zastanawiasz, tylko cieszysz muzyką.

Edytowano przez bartek2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio bo zwariujesz. Audio to dziedzina dla maniaków pelna audiovoodoo, skrajnych opinii i naciągaczy. Także jeśli słuchałeś i to ci się podobało to bądź zdrowy  :)

calkiem z mojej myśli. Słuchałeś RN 803 w porównaniu do pm6006 i wybrałeś tego drugiego. A w temacie obok Kraft testuje 803 vs pm8005 dwa modele wyżej! I jest remis!

no widzisz. 

po prostu odsłuchaj coś jeszcze i tyle.

Tylko ty będziesz tego używał, nie zapominaj o tym.

Piotrek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznane marki mają jeszcze jeden minus, o którym nie myśli się przy zakupie sprzętu. Jak za parę lat będziesz chciał coś zmienić (każdego to kiedyś dopada), będzie trzeba sprzedać stary sprzęt. Kupując uznaną firmę, nie ma żadnych problemów przy odsprzedaży. Przy małych lub nieznanych firmach... zakup jest często na całe życie, bo nie idzie tego już sprzedać.

Mój kolega od 2 miesięcy próbuje sprzedać swoje Equilibrium, jest załamany bo nikt się nawet nie odezwał

btw, @pawelek zakończyłeś już wybór i szukasz na forum potwierdzenia słuszności wyboru, czy gra jest dalej otwarta? Moje zaproszenie nadal aktualne :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od kolumn: studio 16 Hz canto one, kef r300, magnat quantum 1003s

Co do elektroniki tutaj dowolność zależy od kolumn: Marantz pm8006, atoll in100, Cambridge cxa60, magnat mr780, szczerze no to jest tego trochę na rynku. 

Jak mówiłem wcześniej nadal podtrzymuje zdanie. Słuchałeś? Podoba ci się? Kup , nie czytaj. Bo trafisz to mętnej otchłani audio świata. A to nie jest mile ?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za tę złotą myśl. Tylko tak jakoś się dzieje, że mimowolnie, "pełzająco" to zaczyna wciągać. A co myślisz przy tej konforguracji (nd8006, Refele), żeby zastąpić pm6006 wyższym modelem pm 8005 - różnica ok. 2 tys., ale na forach piszą znawcy, że jakość brzmienia o niebo lepsza?

Pozdrawiam, Paweł 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nd8006 ma przecież wmontowany CD, a przy okazji te wszystkie cuda do łączenia z siecią. Jeden klocek się znaczy, co przy moich ograniczeniach meblowych jest OK.  CD w zasadzie dla przyzwoitości i z sentymentu (mam kilkaset płyt) bo wiadomo, że jakość zapisu plików bezstratnych przewyższa zapis na CD. 

Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pawelek napisał:

bo wiadomo, że jakość zapisu plików bezstratnych przewyższa zapis na CD. 

No nie. Niektórzy uważają, bezpodstawnie moim zdaniem, że CD góruje nad plikami, a tutaj mamy przegięcie w drugą stronę. Pliki bezstratne i płyty CD prezentują w odsłuchu taką samą jakość.   

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...