Skocz do zawartości

Yamaha R-N602 + głośniki podstawkowe B&W 686 S2


Dawid W.

Recommended Posts

Witam,

 

Przymierzam się do kupna swojego pierwszego audio. 

Wymagania? Głównie zależy mi na możliwości słuchania muzyki ze Spotif oraz radia. 

W grę wchodzi wyłącznie zakup sprzętu nowego, pokój ma 18 m kw, jest w kształcie prostokąta.

Budżet do 3000zł

Zastanawiam się na zakupem zestawu Yamaha R-N602 + głośniki podstawkowe B&W 686 S2, jednak ten zestaw przekracza założony przeze mnie budżet.

Zastawiam się jeszcze nad Denonem Ceol n10 ale z tego co czytam to zupełnie inna bajka niż w/w zestaw.

Co ewentualnie jest warte uwagi?

Pozdrawiam

Edytowano przez Dawid W.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Ile metrów do nagłośnienia? Jest to kluczowe przy wyborze kolumn.

O ile budżet jest do naciągnięcia, koniecznie sprawdź NAD C338 + B&W 685 S2, ten zestaw pasuje do siebie i jest świetnie skalkulowany. 

Pokój w który ma stać sprzęt ma 18 m kw, a całe mieszkanie jest małe, ma raptem 48m kw.

Tak jak pisałem dobrze byłby aby zamknąć się w budżecie 3000zł

Edytowano przez Dawid W.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dawid W. napisał:

Pokój w który ma stać sprzęt ma 18 m kw, a całe mieszkanie jest małe, ma raptem 48m kw.

Tak jak pisałem dobrze byłby aby zamknąć się w budżecie 3000zł

Z profilu widzę, że jesteś z Bydgoszczy. Podejdź do naszego salonu na Gdańskiej, koledzy podłączą Ci kilka propozycji a Ty w komfortowych warunkach na spokojnie ich przesłuchasz.  Oczywiście, że można zamknąć się w 3k, sprawdzisz sobie Missiony LX-2, Indiana Line Tesi, Elac Debut. Zachęcam jednak mocno do przesłuchania mojej wczesniejszej propozycji, będzie drożej ale dużo lepiej w stosunku do całej reszty w podobnych pieniądzach. Jak Cię powali na kolana, może dołożysz, może nie. Wszystko trzeba popierać odsłuchem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zacznę od elektroniki - spójrz na trzy amolitunery sieciowe, które są bezpośrednimi konkurentami - wspomniany Yamaha R-N602, Onkyo TX-8250 oraz bliźniaczy Pioneer SX-N30AE. Każdy z nich ma pełną funkcjonalność sieciową, są natomiast pewne różnice w charakterze brzmienia. Yamaha jest bardziej rockowa, wyraźniej eksponuje skrajne pasma. Onkyo i Pioneer to równiejsze, bardziej analityczne granie. Jest jeszcze wzmacniacz NAD C338, który pod względem klasy dźwięku jest lepszy od amplitunerów, ma także google chromecast.

Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia, na pewno możemy zastosować kolumny podstawkowe. Jeśli będzie to Yamaha lub NAD, sugerowałbym Heco Aurora 300, Indiana Line Tesi 261 lub Pylon Audio Pearl Monitor. Do Onkyo i Pioneer można zastosować także Heco, chociaż może ciekawiej zagrać np. Polk Audio S20 lub Magnat Quantum 723. Jeśli będziemy mogli troszeczkę zwiększyć budżet, warto rozważyć Dali Zensor 3.

Zaraszam serdecznie na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...