Skocz do zawartości

karta dźwiękowa + słuchawki gry i pochodne


Recommended Posts

Witam

 

naczytałem się superlatyw o AUDIOTRAK MAYA, pytanie kontrolne czy jest coś lepszego do kupienia w podobnej kasie? czy jest to niekwestionowany zwycięzca w tym przedziale cenowym?.

a może Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB ?

 

 

Dodatkowo planuje dokupić do tej karty  Hyperx cloud alpha, w grę wchodzą w moim wypadku tylko headsety, czy mikrofon z tych słuchawek w połączeniu z kartą wyżej dą w miarę przyzwoity, ciepły dzwięk czy raczej będzie sztucznie metalicznie jak na wynalazkach typu razer kraken z tym że bez takich szumów ? Może jakaś inna propozycja słuchawek z mikrofonem w takowym przedziale cenowym ?

 

 

Pozdrawiam 

Edytowano przez niron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o karty dźwiękowe do grania, to zwykle jakość dźwięku w muzyce nie jest w nich priorytetem. Dość istotne może być to aby możliwie słabo obciążały procesor komputera. Bardzo możliwe że nie warto do tego celu nawet podłączać nową jeśli ta wbudowana jest ok. Tu może okazać się lepszym posunięciem podłączenie niedrogiego wzmacniacza słuchawkowego. Dopiero do muzyki warto pomyśleć o czymś lepszy do tego celu. Takie karty mogą bardziej obciążać system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta wbudowana niestety bardzo szumi na mikrofonie więc odpada. zależy mi na jakości dzwięku jaki nadaje .

Doczytałem ze Maya to taka integra w pudełku, znowu inni się nią zachwycają i mam młyn w głowie co wybrać czy jakiś SoundBlaster jak wyżej czy moze coś innego

Edytowano przez niron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mikrofon to sporo zależy od współpracy karty dźwiękowej z nim i tu bywa różnie. Maya ma dobre opinie. Często dobrze sprawdzają się mikrofony w słuchawkach USB ze zintegrowanym układem dźwiękowym. Takie headsety są jednak mniej uniwersalne bo można je podłączyć tylko pod coś co ma USB z obsługą tych słuchawek. Jednak wybór słuchawek z mikrofonem do karty dźwiękowej USB to kwestia głównie własnych eksperymentów. Mało kto zwraca na to dużą uwagę. Brak jest zwykle informacji na ten temat w testach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście już dawno temu zrezygnowałem z mikrofonu w słuchawkach na rzecz stojącego, który bardzo dobrze zbiera, spokojnie przez cały pokój:) mam podłączony mikrofon pod integre i zero szumów, chyba że z wentylatorów:)posiadałem asusa xonara dx/xd, lecz dla mnie przejście na daca dało wyraźną poprawę. Zacząłem od odac.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...