Skocz do zawartości

Dobór głośników do NAD7100


Dex

Recommended Posts

Nie uwierzycie, trafiłem sprzęt,

Cd Player NAD 514 - za 100 zl

Amplituner NAD 7100 - za 200 zł

Teraz Panowie i Panie - wyzwanie, chcę do tego dobrać kolumny zeby były w podobnej cenie i jakości jak kupiony NAD.

Mam jakieś HECO interior reflex 35, jakieś cudo DKdigital, ale nie sądzę żeby jedne A tym bardziej drugie pasowało do tego wzmacniacza.

Powiedzcie - musi zaraz ProAc? Paradgim? B&W? Czy wystarczy Magnat czy inne koda, czy może robić coś swojego?

Nie chcę wydać więcej  iż 1000 zł, jak  będzie to 600 zł za używanie było by super.

I muszą mieć dużo mocy... dużo... dużo... leki na chciwość... tylko dużo....

 

Edytowano przez Dex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... chciałbym mieć możliwość odkręcenia gałki głośności więcej niż na 30 % i nie spalić niczego. 

Magnat supreme 2000 ma 220W/450W

I to chyba dalej za malo na ten wzmacniacz ?

Nie będę grał przeciez jak małolat, ale jako dorosły chciałbym mieć zapas mocy pod kontrolą.

Czy znam się na mocy... jestem elektrykiem, mnie zabije prąd o napięciu wyższym niż bezpieczne ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Twój wzmacniacz ma duzo mniej mocy niż te kolumny. Jeśli je spalisz to z powodu wzmacniacza a nie kolumn. Dasz radę na nich mocno odkrecic pokrętło.

Piotrek

Te magnaty supreme 2000 (220w rms) znalazłem za 600 zl

Znalazłem Klipsh RF 52 (100W rms) w cenie 1100 zł 

Mam poważny dylemat, Panie Piotrze jak to wygląda z Pana punktu widzenia?

Dokładam do tego że mimo 60W wzmacniacza nominalnie w Heco 130W nom. Przy połowie pokrętła głośności wypadają membrany z głośników..... Ale jak?

Edytowano przez Dex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2018 o 22:01, Dex napisał:

Amplituner NAD 7100 - za 200 zł

 

5 godzin temu, Dex napisał:

Dokładam do tego że mimo 60W wzmacniacza nominalnie w Heco 130W nom. Przy połowie pokrętła głośności wypadają membrany z głośników..... Ale jak?

Gratuluje zakupu / właściciel NAD 3100/ , znam ten amp. te 60W na kanał spokojnie u mnie napędzało Dunavoice DF-8 /200W/ oraz Dali Grand . A niestety współczesny sprzęt mimo 100W sobie średnio radził. Dźwiękowo jak dla mnie też rewelacja , cenowo trafiłeś też nie źle bo 3100 na bazie którego jest 7100 " chodzi " po 1k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomek4446 napisał:

Gratuluje zakupu / właściciel NAD 3100/ , znam ten amp. te 60W na kanał spokojnie u mnie napędzało Dunavoice DF-8 /200W/ oraz Dali Grand . A niestety współczesny sprzęt mimo 100W sobie średnio radził. Dźwiękowo jak dla mnie też rewelacja , cenowo trafiłeś też nie źle bo 3100 na bazie którego jest 7100 " chodzi " po 1k.

Zazdroszczę 3100, w dodatku bez literki "e" jest kultowym sprzętem. Polecam na ten temat film ReduktoraSzumu na Youtube. 

Cena za amp i za cd była rewelacyjna. Cd nad 514 teraz 400-500$ i jest to wysoko oceniany model.

Co stracę jeśli kupię mocniejsze Magnat supreme.2000, co zyskam przy Klipsh RF52 ? Musze jechac po jedne i drugie 400 km bo nikt mi nie wyśle, więc liczę na opinię bardziej niż na odsłuch 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, S4Home napisał:

Rf52 to słaba kolumna. Mimo wyższej klasy wolał bym magnata. 

Piotrek

Dzieki, jadę po Magnat superior 2000 ?

Rozwiales moje wątpliwości.

Stawiam! Barman, kolejka ?

A może zna ktoś różnice pomiędzy Supreme 2000 A Supreme II 2002 ? Bo w cenie jedne 680 drugie 890 zł. 

Edytowano przez Dex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2018 o 07:31, S4Home napisał:

Twój wzmacniacz ma duzo mniej mocy niż te kolumny. Jeśli je spalisz to z powodu wzmacniacza a nie kolumn. Dasz radę na nich mocno odkrecic pokrętło.

Piotrek

Zatem jestem po testach.

Jest lepiej, gałkę volume z 30 % (Heco 130Wrms ) mogę teraz odkręcić do 50 % (Magnat 220Wrms)

Ale dalej zastanawia mnie czemu tylko tyle....

Następne buduję sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...