Skocz do zawartości

Mat Kuc

Recommended Posts

Cześć! 

Posiadam zestaw KD 5.0 składający się z Heco Aurora 700,  300, Center 30 i amplitunera Yamaha RX V485. Do pełni szczęścia brakuje mi subwoofera i chciałbym poprosić o waszą radę. Wspomniany sprzęt znajduje się pomieszczeniu ok. 35m^2 i używam go głównie do filmów i grania na PS4 ale słucham też dość dużo muzyki używając frontowych kolumn w stereo. 

Budżet do 2tys.zł i jeśli to możliwe to szukałbym czegoś nie tylko do filmów ale też do uzupełnienia basu w muzyce (rzadko słucham w trybie direct). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jesli szukasz subwoofera, który poza kinem domowym, świetnie sprawdzi się także w muzyce, koniecznie rozważ SVS SB-1000. To wersja zamknięta, która bardzo dobrze radzi sobie w muzyce, jest także wystarczająco mocna do kina domowego. To subwoofer, który nie tylko zrobi dużo hałasu i zatrzęsie pomieszczeniem, ale przede wszystkim wygeneruje wysokiej klasy, dobrze kontrolowany bas jako uzupełnienie kolumn.

Jeśli natomiast wysoka moc, możliwie najniższe zejście basem - Klipsch najlepiej SPl-120. To także bardzo dobry, szybki i mocny subwoofer.

Zapraszam na odsłuchy, wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 - kolega wyżej pisał, że sub ma być tylko uzupełnieniem kolumn frontowych - a sub polecany przez Was "SVS SB-1000 - to wersja zamknięta, która bardzo dobrze radzi sobie w muzyce". 

Niestety suba nie miałem okazji słuchać, ale wyczytałem, że polecany jest do kolumn podstawkowych - bo faktycznie bas do muzy ma niezły.

Ale do sedna a raczej pytania :)

Ja słucham mojej R12 Klipsha tylko do filmów i koncertów DVD/Blu-Ray. Ale jak kiedyś przyszedł kolega na odsłuch tego suba do mnie - to poprosił o puszczenie muzy z subem. Pasmo odcięcia tak ustawiłem by grał tylko w tych niższych częstotliwościach- żeby nie "brzęczał cały czas".  

Moim zdaniem grało to całkiem nieźle, kolega też był pod wrażeniem. Ale czy faktycznie tak jest, że te różnice są aż tak odczuwalne w odsłuchach muzy stereo? oczywiście podobne granice cenowe1,8tyś - 2,2tyś?

Osobiście nie jestem fanem suba do muzyki stereo - więc nigdy specjalnie się tym nie interesowałem - ale jestem ciekaw co sądzicie o tych różnicach w odsłuchach subów  do muzy stereo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

@GleNinja - ten Klipsch to R-12SW? Myślałem o nim bo parametrami i ceną mi pasuje i ma dobre recenzje/opinie, musiałbym tylko go przetestować. Jesteś ogólnie z niego zadowolony? 

 

Podpinam pod pytanie kolegi:

8 godzin temu, GleNinja napisał:

Ale czy faktycznie tak jest, że te różnice są aż tak odczuwalne w odsłuchach muzy stereo? oczywiście podobne granice cenowe1,8tyś - 2,2tyś?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sub ma grać w muzyce ale tak strijte to będzie kosztował. 

Patrzysz w tedy w kierunku rela, velodyne itp. 

Myślę że taki klipsch sprawdzi się bardzo podobnie w stereo co heco.

Heco będzie głębsze uzupełni dolne rejestry a klipsch będzie szybszy. 

Ale obydwa nie do końca zagrają się z kolumnami. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat Kuc - jestem bardzo zadowolony z tego suba. Schodzi nisko - w porównaniu z moim starym Magnatem 250 to przepaść :), mocy ma sporo - myślę, że nawet za dużo na 20m2 - ale filmy z tym subem dają sporo frajdy :). Ponieważ moje Jomo C97 mają sporo basu, nie potrzebuje włączać suba do muzy - ale jak kiedyś ze szwagrem testowaliśmy do techno i dance - to szklanki "jeździły" po szybkie  w szafce :) - na dłuższą metę - męczący bas :P

Sub polecony przez S4 Home i kupiony w S4 Home :). Myślę, że w tej cenie R12stka nie ma za wiele konkurencji - a jeśli dodam ydo tego że to sprawdzony sub - raczej z tych niezawodnych wybór nam się zawęża :).

 

S4 Home - jednym słowem nie ma co świrować z "polecanymi subami pod muzę" bo pójdziemy z torbami? :)

PS. A R12 też wygląda całkiem nieźle na żywo -  (skubany ciężki) :P

13zrfv8.jpg

Edytowano przez GleNinja
dodanie zdjęcia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci słuchałem kiedyś zestawu opartego o przeciętne monitory. Model który dobrze grał góra i średnica ale mocno kulał na dole. Do niego podłączone były w parze dwa suby rela. To chyba był model T5 ale już nie pamiętam. Tlbyly tak zajebiście ustawione że w muzyce nie słyszałeś suba. Gdybyś wszedł do pokoju z zamkniętymi oczami powiedział byś że grają wielkie kolumny podłogowe. A nie suby. 

Dźwięk był idealnie skomponowany. Oczywiście nie zajęło to 5 minut ich ustawienie tylko wiele godzin odsłuchu ale efekt fenomenalny. 

Tylko te siby znacznie cena przewyższały i kolumny i wzmak i źródło razem. Z tym że zestaw grał jak wiele droższy.

Moim zdaniem w subach do 2k może do 3k nie chce tu dawać konkretnej granicy bo zaraz będą mnie ciągnąć za słowo. 

Ale siby w tych granicach mają swoje ograniczenia w muzyce. Nie do tego były projektowane. Jedne będą wolniejsze drugie płytsze, trzecie barwa źle zestrojone itp. więc moim zdaniem nie do końca warto tak się napalać na suba. W muzyce.

Ja nie używam. W kinie zawsze.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...