Skocz do zawartości

Stereo mieszkanie salon 22 m [10k]


Elvvis

Recommended Posts

Witam z Wrocławia , powoli zbieram sie do złożenia stereo do mieszkania , salon 4,8x4,2 z aneksem ( zdjecie nizej jeszcze pustego salonu przed wprowadzeniem - pozwolilem sobie pozyczyc schemat kolegi z forum z uwagi na identyczny uklad i aktualne rozmieszczenie mebli ) . Na Scianie gdzie miałby stać sprzęt jest Tv , stolik rtv z drewna i dlugi waski regal z drewna i nic poza tym , na przeciwko kanapa jak na zdjeciu , na podłodze nie duzy dywan shaggy i półtoraroczny mereszmit szkodnik Jaś ;) ) . Ściany beton, i dużo okien jak widać.  Słucham wszystkiego po trochu , jednak głównie łagodniejszy rock typu Hendrix ,Muse , Hey , Dzem , Kravitz wieczorami  coś spokojniejszego typu Majlo,  Kortez , Miles Davis , Sade i różnisty jazz i coś typu chillout . Nie lubie ostrego przerysowanego dzwieku . Wieczorami chciałbym żeby muzyka tworzyła fajne tło do odpoczynku . W dzień chciałbym czasami ryknąć czymś w stylu Supermacy , Unsustainable , Psycho , Reapers z Muse ( jestem ich psychofanem ). Co byście polecili w cenie do 10 tyś nie wliczając ewentualnych standów , oczywiście odsłuch na pewno i chyba jakiś system ratalny ;).

ED3AA6AB-6BA8-4624-873C-0AD7D3929823.jpeg

B880DCF5-A3FD-45E0-9144-97D9BD74F02A.jpeg

919245F7-01A7-4021-A50C-ECDFC54A5475.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Przy twoim budżecie, ,złożeniach dźwiękowych poszedł bym w delikatny system. Taka muzyka nie może grać na ostrych kolumnach. 

Moim zdaniem opcja elac unifi, czy paradigm monitor se albo heco aleva gt702 czy kef q750.

Co do elektroniki natomiast. Zasadnicze pytanie to co chcesz żeby było źródłem. 

CD, sieć itp? Bo tu bez problemu coś dobiorę. Mogę ci też wypożyczyć sprzęt na odsłuch domowy.

Zapraszam

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Sprawdź magnata mr780 + marantza nd8006 tu masz wszystko w jednym i kef r300 albo studio 16 Hz canto one. Ewentualnie rewelacyjne magnat quantum 1003. Te kolumny grają jak 3 razy droższe.

Piotrek

Serio? Te magnaty grają na poziomie ProAc'a DB1? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Elvvis napisał:

Poza tym Cd i zaczynam zbierać winyle.

 

3 godziny temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Top HI FI , zadałem już raz takie pytanie i chciałbym ponowić : czy możecie napisać na jakim poziomie jest Pre gramofonowe w 803D , czyli jak to gra ?

Uprzedzam , że jak nie otrzymam odpowiedzi to przytargam swój gramofon do najbliższego salonu , będę go kalibrował przez trzy godziny i sam sprawdzę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner Yamaha R-N803D ma wbudowany całkiem przyzwoity przedwzmacniacz gramofonowy jak na tego typu urządzenie, jednak docelowo warto pomyśleć o czymś lepszym. Bardzo upraszczając klasę wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego w R-n803D można porównać do podstawowych zewnętrznym przedwzmacniaczy w cenach 200-300 zł. To także klasa przedwzmacniaczy, które w niektórych modelach gramofonów są wbudowane. To klasa, która odpowiada najbardziej podstawowym gramofonów w cenach powiedzmy do 1000 zł. (Może to zabrzmiało mało profesjonalnie, ale starałem się przesstwić Ci obrazowo klasę).

Wracajac natomiast do zestawu, brałbym pod uwagę dobry wzmacniacz stereofoniczny np. Cambridge Audio CXA80, Audiolab 8300A lub Cyrus One z dedykowanym odtwarzaczem CD i odtwarzaczem strumieniowym np. Pioneer N-30AE, Onkyo NS-6130. Drugą opcją jest kompletny, bardzo dobry klasowo system Marantz PM8006 z ND8006. W takiej konfiguracji masz jednej marki set, który pod względem wyposażenia posiada praktycznie wszystko, dodatkowo odpowiada Twoim preferencjom dźwiękowym. Jest jeszcze opcja NAD C368 z modułem BluOS i odtwarzaczem C568. Kolumny - moim zdaniem zdecydowanie najlepszą opcją będzie Kef R300. Jako alternatywa warto spojrzeć na polską konstrukcje Pylon Audio Diamond Monitor oraz dwie troszeczkę droższe, ale zdecydowanie najlepsze konfiguracje - Dynaudio Excite X18 oraz Buchardt Audio S300 MK.

Zaprszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

 

Top HI FI , zadałem już raz takie pytanie i chciałbym ponowić : czy możecie napisać na jakim poziomie jest Pre gramofonowe w 803D , czyli jak to gra ?

Uprzedzam , że jak nie otrzymam odpowiedzi to przytargam swój gramofon do najbliższego salonu , będę go kalibrował przez trzy godziny i sam sprawdzę :) 

I tak byłoby najlepiej, sprawdzić to osobiście. Bez bicia przyznam się, że nie testowałem phono w R-N803

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

 

Top HI FI , zadałem już raz takie pytanie i chciałbym ponowić : czy możecie napisać na jakim poziomie jest Pre gramofonowe w 803D , czyli jak to gra ?

Uprzedzam , że jak nie otrzymam odpowiedzi to przytargam swój gramofon do najbliższego salonu , będę go kalibrował przez trzy godziny i sam sprawdzę :) 

I tak byłoby najlepiej, sprawdzić to osobiście. Bez bicia przyznam się, że nie testowałem phono w R-N803

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Amplituner Yamaha R-N803D ma wbudowany całkiem przyzwoity przedwzmacniacz gramofonowy jak na tego typu urządzenie, jednak docelowo warto pomyśleć o czymś lepszym. Bardzo upraszczając klasę wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego w R-n803D można porównać do podstawowych zewnętrznym przedwzmacniaczy w cenach 200-300 zł.

Dzięki Q21 , nadal nie kumam, po co montuje się taki szmelc  / PRE PHONO/ w amp. KD a teraz jeszcze w 803D . Czy nie lepiej dać sobie spokój, i te 200 zł, które jest wart dorzucić do części . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomek4446 napisał:

Dzięki Q21 , nadal nie kumam, po co montuje się taki szmelc  / PRE PHONO/ w amp. KD a teraz jeszcze w 803D . Czy nie lepiej dać sobie spokój, i te 200 zł, które jest wart dorzucić do części . 

Oczywiście, że nie. Ludzie kupują amplitunery ze względu na to, że mają wszystko i nie trzeba nic dokupować. Niestety często kosztem dźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Oczywiście, że nie. Ludzie kupują amplitunery ze względu na to, że mają wszystko i nie trzeba nic dokupować. Niestety często kosztem dźwięku. 

Gdyż często tym ludziom to wystarcza co ów yamaha im daje , oni wolą cieszyć się muzyką jako taką a nie niuansami :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Q21 napisał:

Masz rację, też tak uważam, ale z drugiej strony rynek wymusza na producentach takie działania.

Mam trochę inne zdanie , to producenci stworzyli odbiorcę i jak np. patrze na milion przycisków / funkcji/ we wnętrzu swojego samochody z 1/2 których w ogóle nie korzystam to gdyby tą kasę wpakować w silnik... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tym zgodzę. 

Powiem ci dlaczego. 

Pracowałem w różnych miejscach związanych z branżą w tym jednym które zbierało informacje od klienta. Ale nie na zasadzie farsy tylko faktycznie ci klient chciałby zobaczyć w przyszłym roku w danym urządzeniu. Firma (tajemnica) faktycznie wyciągała z tego wnioski. Oczywiście musiała być to średnia światowa bo zapewne wszędzie robili takie badanie ale jednak. 

Doszło do tak skrajnej sytuacji w której stoję kiedyś w mm rozmawiam z kolegą który tam pracuje i zaczepia nas klient że przyszedł po Samsunga sterowanego gestem. Oczywiście rozmowa na temat wybrania znacznie lepszego Panasonica plazmowego nic nie wiosła. Facet przyszedł po Samsunga sterowanego ręką. I faktycznie go kupił. 

Myślisz że nadal używa tej funkcji?  Nowe tv tego już nie mają. Druga sprawa już z naszego rynku. 

Amplitunery stereo stały się bardzo popularne. Więc Denon także wprowadził te swoje mini amplitunery. Mam nadzieję że wiemy o czym mówimy. Produkt słaby. Brak konkurencji dla Yamahy, Onkyo czy Pioneera. Ale jednak nadal w to brną bo?.... Klient to kupuje :)

daje głowę że jeśli nikt nie kupił by rn803 bo ma gadżety kosztem dźwięku to Yamaha wycofała by ten model raz raz. 

kolejny przykład smartfony. Zamysł istoty telefonu miał być taki abyś go miał przy sobie i dzwonil. Zatem stare telefony trzymały tydzień. No na czas wyjazdu. Teraz masz internet, gry, cuda. Ale już nie zadzwonisz bo bateria trzyma pół dnia.

Producenci oczywiście próbują nam wskazać że dana rzecz jest nam potrzebna. Kupują sponsorowane testy w gazetach reklamy itp. ale to my klienci to kupujemy 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ok , byłem posłuchałem , miałem bardzo mało czasu , ciągle mi go brakuje

Były : AA Phoebe 3 ,  Focal chorus 726 , Jean Marie Reynaud , Kef 300 , Buchardt S300 mkII 

podłączone do Vincent sv 500 i jeszcze czegos ale nie pamietam ( nie podobalo sie ;) ) .

Najwieksze wrażenie zrobiły na mnie Burchardty , w sumie w każdym aspekcie .  Czy ktoś je posiada , mógłby się podzielić długofalowymi jak na te nowe głośniki odczuciami ? 

I do tego był podłączony streamer Jag Bas - wydaje sie świetne urządzenie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...