Skocz do zawartości

Nie pomagacie


S-Works

Recommended Posts

Tytuł specjalnie jest przewrotny ale może zacznę od początku.
W latach 90-tych byłem wielkim fanem sprzętu hifi (robiłem nawet własne kolumny)
Przechodziłem przez wszystkie szczeble audiofilskiej kariery ;)
Szpulowiec Tonette(nikt mi nie zarzuci,że nie maiłem kontaktu z lampami;),ZK 14OT,ZRK M2405,gramofon Altus,
Zodiak,Radmor,Pierwszy polski CD (Fonica CDF001),później sprzęt z Pewex-u deck+amp Sanyo a w końcu ówczesny szczyt marzeń
czyli cała wieża Technics-a klasy AA i tonsilowskie Bolera 200.
Potem rodzina,dzieci i sprzęt delikatnie mówiąc zaczynał żonie przeszkadzać, więc został głęboko ukryty w szafie.
Nastał czas muzyki cyfrowej,ipody,iphony,itd.Wszystkie moje CD-ki zgrałem do iTunes-a i miałem to wszystko w swoim macbooku pro wraz z okładkami.
Super sprawa klikasz na okładkę i leci........... Tak zleciało kilkanaście lat.
Wreszcie obudził się we mnie duch audiofila,że można przecież "na starość" wrócić do korzeni.
Najpierw wyciągnąłem mojego Technic-sa (SL-PS740A,RS-BX707,SU-VX500),słucham,słucham,kurcze jakieś to słabawe jest.
Trzeba zainwestować w nowy sprzęt czyli Marantz na który chorowałem od zawsze tylko mnie nie było stać więc marzenie z przed lat będzie zrealizowane ;)
Poczytam na forum na czym to się dzisiaj słucha,jaki sprzęt kupić,od czego zacząć,co zmienić,co sprzedać itd.
"Najgorszym" elementem mojego starego zestawu są kolumny ,ogromne i ciężkie,więc na pierwszy ogień muszę znaleźć nowe,małe monitory.
Nie musiałem długo czytać aby popłynąć z nurtem marketingu i zdecydować się na Zensor3,które podobno najlepiej grają z Marantz-ami.
Co dalej?,wzmacniacz bo chyba jest najgorszy a już na pewno najtańszy na rynku wtórnym.
Padło na PM6006 w zestawie z CD6006 i Zensorami za ok 5 tyś. Mnóstwo nagród,dużo dobrych recenzji,sprzęt ok ale "martwy" mam praktycznie nowe graty ale to ciągle te same możliwości,przydałby się jakiś strumieniowiec-powiew nowoczesności.
Jak strumieniowiec to najlepiej nowy (więcej możliwości,nowy software) więc NA6006 kosztem CD,bo ten technic-s nie jest taki zły póki co jako transport.
No i się zaczęło...........przy okazji rozeznawania rynku dowiedziałem się co nieco o FLAC-ach,przetwornikach DAC.
„Załatwiłem” sobie trochę testowych Flac-ów na macbook-a i puściłem przez VLC na słuchawki (Sennheiser HD555) brzmiało rewelacyjnie,kurczę lecę podłączyć to na wzmacniacz przez gniazdko słuchawkowe przy maksymalnej głośności ma mac-u,koszmar,tragedia,harczy.
W końcu doszło do mnie,że trzeba puścić na połowę mocy mac-a i wtedy naprawdę zagrało nadzwyczaj dobrze,tak jak powinno.
Przyszedł czas na DAC-a,wszędzie ochy achy,rynek potężny-coś w tym musi być myślę,trzeba to kupić! Najtańsze ok 400zł no ale to będzie słabe,ja muszę mieć taki w przedziale 1-2tyś,no tak ale te droższe mają wzmacniacze słuchawkowe,więc może pójść w tym kierunku,dobry DAC,ze wzmacniaczem słuchawkowym najlepiej lampowym (apetyt rośnie w miarę jedzenia) no i oczywiście jakieś lepsze słuchawki np. audiofilskie Sennheiser HD 650.Reasumująć za 4 tyś mam bardzo dobry sprzęt hifi,tym bardziej,ze przyzwyczaiłem się do muzyki z laptopa przez tyle lat.Boję się tylko tych wszystkich kabelów,którymi musze się obwiązać - macbook-a na kolanach,DAC przez usb,HDD przez usb,słuchawki i zasilacz-za dużo tego.
No i tu wracam do głównego tematu. Audiofil,który przez kilkanaście czy kilkadziesiąt lat nie miał styczności ze sprzętem jest strasznie do tyłu w tych wszystkich nowinkach.
Przez 2 tygodnie czytałem (nie ukrywam,że bardzo wciągającą lekturę) o tych wszystkich możliwościach,połączeniach,konfiguracjach.
Po drodze wyczytałem,że np. jakiś chiński XiangSheng za 2 tyś wali na głowę wszystkich i wszystko,prawdziwy hi-end!!!
I co? Jestem w tym samym miejscu,nie wiem czy kupować tego upragnionego Marantz-a czy pozostać przy dobrych słuchawkach,wzmacniaczach słuchawkowych,dac-ach,codziennie mam inny pomysł. Codziennie przeliczam i kombinuję.
Kiedyś miała być "wieża",potem przetworniki,słuchawki,wzmacniacze słuchawkowe(nawet rozważałem HD-DAC1-bo Marantz musi być ;)) albo zestaw Sennheiser HDVA 600+HD 650 teraz już nie wiem nic.

Wcale nie pomagacie!!!
Co ja mam robić???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja historia wygląda zupełnie podobnie tyle że wróciłem już kilka lat temu. Lekko przestrzegam przed pośpiechem, podejmuj decyzje powoli, ja tak nie potrafię dlatego mam już trzy pary kolumn (nie liczę tych z przed powrotu) i nawet nie myślę żeby się którychkolwiek pozbyć. Stara miłość nie rdzewieje, zadowolenia i rozwagi życzę.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sprzedaję Boler-a 200 i kupuję Zensor3 to wszystko co wiem na dzień dzisiejszy,reszta jeszcze zostaje-deck-a zostawiam bo kasety wracają ;) ,CD daje radę.

Słucham najczęściej na macbook-u i senkach HD555 - to mnie póki co rajcuje bo mam całą biblioteka pod ręką(500 albumów w iTunes) oraz coraz więcej FLAC-ów i tylko ich słucham.

CD-ków mam pełną dużą szufladę (ponad 250 szt.) i powiem szczerze trzeba mieć "dzień",żeby na spokojnie siąść i bawić się tymi pudełkami ;)

Obecnie chodzi mi po głowie iFi Audio iCAN Nano tylko zastanawiam się czy ten wydany tysiak poprawi mi jakość na tyle bym był zadowolony wpinając go pomiędzy mac-a i HD555 bo następny zakup to strumieniowiec  NA6006 (tego nie mam w zestawie póki co i nigdy nie miałem doczynienia z siecią),nie wiem czy nie będę się dublował bo w tym NA6006 jest DAC i jakiś tam wzmacniacz słuchawkowy więc nie wiem czy ma sens kupować  iFi ?

Czego słucham? A czego może słuchać stara szkoła? Rock,Grunge,Indie,Jazz,Pink Floyd,Waters,Dire Straits,Bjork,Sigur Ros,Sonic Youth,Pixies,Pavement,U2,Depeche Mode,OMD,4AD,Suzanne Vega,PJ Harvej,Agnes Obel,Patricia Barber,Diana Krall,z nowych Death Cab for Cubie,Wolf Alice ..........ale generalnie lubię słuchać dobrze nagranej muzyki i nie gardzę żadnym gatunkiem poza rege,techno,rap,death metal.

Chcę gonić tego króliczka bo to jest największa frajda,poza tym słuchać,słuchać i czytać co Wy tam wypisujecie i kombinujecie ;)

Pożyczyłbym też jakiś lampowy wzmacniacz słuchawkowy na tydzień ale to raczej nie do zrealizowania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...