Skocz do zawartości

Stereo do salonu


Blaven

Recommended Posts

Witajcie

No wiosnę przyszłego roku mam zaplanowany remont salonu. Przy okazji tej inwestycji odżyła myśl aby zakupić zestaw stereo.

Pomimo lektury forum, nadal nie wiem czego chcę.

Doświadczenie ze sprzętem audio mam raczej żadne. Początkiem lat 90-tych nabyłem wieżę Diora 502 i jakieś Altusy. Grało to tak sobie i ok. 10 lat później sprzedałem ten sprzęt i chciałem kupić nowy.

W trakcie wizyty w jednym ze sklepów w Rzeszowie oznajmiono mi że słuchanie jest płatne. Tym sposobem wyleczyłem się z zakupu sprzętu audio i do tej pory muzyki słucham za pośrednictwem komputera i słuchawek.

Salon ma wymiary ok. 4mx5,5m. Na jednej krótszej ścianie jest szafka z telewizorem i biurko z komputerem, na drugiej meblościanka. Pośrodku sofa, dwa fotele i ława.

Najczęściej słucham metalu (Nightwish, Within Temptation, Arch Enemy), ale też coś spokojniejszego (Sarah Brightman, Andre Rieu, Gregorian).

Sprzęt chciałbym kupić nowy. Najpierw planowałem nabyć Yamahę PianoCraft, jednakże znajomy zachwycał się zestawem Yamahy. Wzmacniaczem AS701, CD S700 i głośnikami NS777. co spowodowało że zacząłem rozważać zwiększenie budżetu.

Czytając testy sprzętu zaintrygowały mnie recenzje głośników Monitor Audio Bronze 6, JBL Studio 290 i wzmacniacza Onkyo A9150, ale to kolejny wzrost budżetu.

 

I tu zwracam się do Was z pytaniem jaki kierunek obrać? Pozostać przy pierwotnym zamyśle i nabyć PianoCraft oraz dobrać do nich jakieś głośniki czy też pójść w kierunku zwiększenia budżetu i dobrać coś z wymienionych pozycji oraz zaproponowanych przez Was klocków, jeśli da to zauważalną różnicę.

Połowa mej kolekcji to koncerty DVD. Czy odtwarzacz bluray będzie zadowalająco odtwarzać CD, czy jednak nie da się tego pogodzić i muszę kupić dwa odtwarzacze?

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie jest płatne ???tak to jest jak się chodzi do sklepów a nie salonów audio.Yamaha as701 i CD s700 dobry sprzęt.Podaj budżet na całość oraz jakie masz dvd.Jest możliwość wypożyczenia sprzętu do domu takie teraz mamy salony AV.

Edytowano przez Elizjum7919.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na wstępie serdecznie zapraszam na odsłuchy, u nas oczywiście odsłuchy są bezpłatne.

Wracając do konkretów, system zbudowałbym na bazie wzmacniacza lub amplitunera oraz odtwarzacza balu-ray, który umożliwi także odtwarzanie koncertów dvd. Pierwsza sprawa to wybór, czy zastosujemy amplituner sieciowy, czy klasyczny wzmacniacz. Amplituner sieciowy np. Yamaha R-N602, R-N803D, Onkyo TX-8250 czy Pioneer SX-N30AE daje możliwość odsłuchu setek internetowych stacji radiowych, plików z dysku NAS oraz streamingu Spotify czy Tidal. Wzmacniacz takich możliwości nie ma. Z drugiej strony wzmacniacz stereofoniczny zapewni Ci wyższą jakość dźwięku. Dobrym wyborem będzie np. NAD C356 BEE, Cambridge Audio CXA60 czy Audiolab 6000A. 

Kolumny - biorąc pod uwagę Twoje preferencje muzyczne, stawiałbym raczej na konstrukcje podłogowe. Na pewno bardzo dobrą opcją będzie Pylon Audio Sapphire 25, troszeczkę droższe Focal Chorus 716.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ale już ns777 nie bardzo.

W tej cenie masz dużo więcej ciekawych kolumn heco 700, monitor audio bronze 6, dali oberon 7 itp itd. każdy tu teraz przyjdzie i powie coś od siebie. A skończy się na tym że i tak pojedziesz do salonu posłuchać albo wypożyczysz sprzęt. .polecam się. Bez problemowo dokonujemy wymian i dajemy możliwość testowania w domu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 godzin temu, Elizjum7919. napisał:

Słuchanie jest płatne ???tak to jest jak się chodzi do sklepów a nie salonów audio.Yamaha as701 i CD s700 dobry sprzęt.Podaj budżet na całość oraz jakie masz dvd.Jest możliwość wypożyczenia sprzętu do domu takie teraz mamy salony AV.

Sklep, galeria, salon. Jak zwał tak zwał. Wpisz sobie w przeglądarkę, audio Rzeszów. Byłem w specjalistycznym salonie audio, który wyświetli Ci się na pierwszym miejscu (przynajmniej mnie się tak wyświetla). Było to z 15 lat temu. Na szczęście czasy się zmieniły.

Na wstępie budżet oscylował w granicach 4 tys PLN i dlatego zainteresowałem się PianoCraftem. Jednak po lekturze forum i sugestiach znajomego jestem skłonny zwiększyć budżet do 6, 7, może nawet 8 tys PLN na wzmacniacz, głośniki i blurey jeśli będzie zauważalna różnica w odsłuchu,

Muzyki słucham z komputera za pośrednictwem zamontowanego tam DVD.

20 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,

na wstępie serdecznie zapraszam na odsłuchy, u nas oczywiście odsłuchy są bezpłatne.

Wracając do konkretów, system zbudowałbym na bazie wzmacniacza lub amplitunera oraz odtwarzacza balu-ray, który umożliwi także odtwarzanie koncertów dvd. Pierwsza sprawa to wybór, czy zastosujemy amplituner sieciowy, czy klasyczny wzmacniacz. Amplituner sieciowy np. Yamaha R-N602, R-N803D, Onkyo TX-8250 czy Pioneer SX-N30AE daje możliwość odsłuchu setek internetowych stacji radiowych, plików z dysku NAS oraz streamingu Spotify czy Tidal. Wzmacniacz takich możliwości nie ma. Z drugiej strony wzmacniacz stereofoniczny zapewni Ci wyższą jakość dźwięku. Dobrym wyborem będzie np. NAD C356 BEE, Cambridge Audio CXA60 czy Audiolab 6000A. 

Kolumny - biorąc pod uwagę Twoje preferencje muzyczne, stawiałbym raczej na konstrukcje podłogowe. Na pewno bardzo dobrą opcją będzie Pylon Audio Sapphire 25, troszeczkę droższe Focal Chorus 716.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i wyceny. 

Na chwilę obecną jestem zdecydowany na wzmacniacz stereofoniczny. Radia internetowego słucham bardzo rzadko, a pozostałe wymienione funkcje amplitunera sieciowego są mi zupełnie obce.

Jaki blueray proponujesz do wymienionych klocków?

10 godzin temu, S4Home napisał:

Dobry ale już ns777 nie bardzo.

W tej cenie masz dużo więcej ciekawych kolumn heco 700, monitor audio bronze 6, dali oberon 7 itp itd. każdy tu teraz przyjdzie i powie coś od siebie. A skończy się na tym że i tak pojedziesz do salonu posłuchać albo wypożyczysz sprzęt. .polecam się. Bez problemowo dokonujemy wymian i dajemy możliwość testowania w domu.

Piotrek

Rozumiem że zaproponowane kolumny dotyczą wzmacniacza Yamahy AS701? Jaki tu proponujesz blueray?

 

Do wzmacniacza Onkyo A9150 takie same głośniki?

Zaciekawił mnie też Marantz PM6006. Jest sens brać go pod uwagę? A jeśli tak to jakie głośniki do niego dobrać?

 

Dziękuję za rady i zaproszenia. Mimo że nie jest blisko, postaram się z nich skorzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obecnie nie ma dużego wyboru odtwarzaczy blu-ray. Przyzwoicie sprawdzi się Yamaha BD-S681. Natomiast jeśli budżet jest ograniczony, kup odtwarzacz blu-ray w jakiejś sieciówce, a zaoszczędzone pieniądze dorzuć do lepszego wzmacniacza. Zwróć tylko uwagę, żeby blu-ray miał wyjście cyfrowe audio, a nie tylko hdmi.

Onkyo A-9150 i Marantz PM6006 to jednak klasa niżej niź zaproponowane przeze mnie wzmacniacze Audiolab, NAD czy CA. Onkyo to szybkie, energiczne, dynamiczne i dokładne granie. Marantz jest łagodniejszy, cieplejszy, bardziej pastelowy. 

Zapraszam na odsłuchy, porównasz sobie w komfortowych warunkach poszczególne rozwiązania te pochodzące od znanych marek typu Onkyo, Yamaha czy Marantz z urządzeniami bardziej niszowymi, jednak moim zdaniem lepszymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2018 o 19:38, Blaven napisał:

jednakże znajomy zachwycał się zestawem Yamahy. Wzmacniaczem AS701, CD S700 i głośnikami NS777. co spowodowało że zacząłem rozważać zwiększenie budżetu.

Zwiększenie budżetu zawsze dobrze wpływa na dźwięk :) 

Zestaw może być ,ale z jednym małym wyjątkiem

51 minut temu, S4Home napisał:

NS777 przegrają ze wszystkimi które wymieniłem na dowolnym wzmacniaczu

kolumn Yamahy NS 777 , Piotrek ma racje , jestem fanem Yamahy ale nie jej współczesnych kolumn , gdyby tak grały jak wyglądają ,to była by bajka, ale niestety tak nie jest .

Nie sugeruj się, czym się kto zachwycał , idź posłuchaj, albo poproś o wypożyczenie do domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...