Skocz do zawartości

Jak uzyskać najlepszy dzwięk na słuchawkach z macbook-a pro


Recommended Posts

Witam

Bardzo proszę o poradę i odpowiedź na kilka pytań.

Mam Macbook-a Pro 2016,słuchawki Sennheiser HD555,VLC i FLAC-ki- brzmi to póki co dużo lepiej niż Spotify,mp3

1.Czy warto dokupywać DAC,czy będzie duża poprawa jakości dzwięku?

2.Jaki byłby w tym przypadku najlepszy DAC do 1 000zł

3.Jak i czym to wszystko  podłączyć ?

4.Docelowo marzy mi się jakiś dobry wzmacniacz słuchawkowy+DAC (może lampowy) do 2 000 zł + Sennheiser HD 650,Audirvana,może od razu iść w tym kierunku ? Jaki polecacie dobry wzmacniacz  słuchawkowy do HD 650?

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do moich doświadczeń z "dziurką" w laptopie. Mam wprawdzie budżetowe lenovo, więc raczej daleko do Mackbooka, w każdym razie jakość karty dźwiękowej jest w nim tragiczna, tak to dobre słowo. Sprawdziłem to przy próbie użycia komputera do pomiarów akustyki pomieszczenia. Takie parametry jak pasmo, liniowość w dziedzinie częstotliwości kompletnie leżą. I rzeczywiście, wystarczyło podłączyć prostą kartę na usb (behringer uca222), i dźwięk z słuchawek stał się o niebo lepszy. Nie chciałbym generalizować, że zawsze tak jest, ale zapewne nie jest to odosobniony przypadek. Mackbooki są uważane za komputery dobrze radzące sobie z multimediami, więc powinno być lepiej. Nie zaszkodzi jednak sprawdzić. Dodam, że mimo wszystko najlepszy dźwięk uzyskałem po podłączeniu rzeczonej karty do daca. 

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...