Skocz do zawartości

Wymiana głowicy w magnetofonie


Kvmil

Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu kupiłem deck magnetofonowy Onkyo TA-R20. Kupiłem go na pchlim targu za dosłownie grosze i nie sprawdzałem stanu, po prostu jak sie dowiedziałem, że gra to go wziąłem. W domu gdy go podłączyłem do wzmacniacza to sie okazało, że dźwięk z niego jest zagłuszony, jakby głośniki znajdowały się pod wodą. Sprawdziłem czy wszystko wygląda w porządku i głowica (mam nadzieje, że tak to się nazywa, z angielskiego head) wygląda jakby ktoś ją porysował. Nie znam się dobrze na naprawie takiego sprzętu, czy wymiana głowicy jest możliwa i jeśli tak to czy jest opłacalna, czy lepiej polować np na allegro na inny używany egzemplarz magnetofonu? Tutaj są zdjęcia owej głowicy https://imgur.com/a/tdtkCk0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wymiana głowicy nie jest operacjią skąplikowaną w życiu wymieniłem setki głowic w magnetofonach i magnetowidach ,u ciebie jest głowica z autorewersem co trochę utrudnia operacje (więcej kabli i bardziej złożone zawieszenie) ,następnym problemem jest ustawienie głowicy i do tego przydała by się wiarygodna taśma ( najlepiej wzorcowa) ,i jeszcze z kąt wziąć głowicę .

 

Sprubuj ją wyczyścić  alkohol a nawet aceton tylko z tym ostatnim ostrożnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...