Skocz do zawartości

Problem z końcówką mocy PSA-2550


Crazy Man

Recommended Posts

Mam problem dzisiaj chciałem sobie sprawdzić coś przy 10 HZ głośność zaledwie 25-30% na końcówce i padł kanał i w tej końcówce możliwe , że było też grzebane coś ale nie mam oryginalnych zdjęć tego wzmacniacza i nie wiem czy było czy nie.

za drugim razem chciałem na pusto spróbować nic ale coś mnie pokusiło i za 3 razem chciałem i dymek poszedł z tego szarego małego kondesatorka a na płytce nie widać żadnych popaleń i od samego początku coś nie tak było ponieważ lewy kanał szybciej się obciążał -był obciążany słaba czerwona dioda delikatnie się zaświecała na prawym nic , to się stało gdy zamieniłem kolumny czyli prawa poszła na lewą a lewa na prawą co za różnica ? Inny jest głośnik takie same parametry tylko mniejsza maksymalne HZ na tym lewym kanale są całkowicie inne tranzystory no name na prawym Toshiba.


Z tego co czytałem ma szereg zabezpieczeń i wyłącza się jak próbowałem włączyć możliwe , że włącza się zabezpieczenie przeciwzwarciowe i ta strona ma chińskie tranzystory nie wiem czy to ma znaczenie.

IMG_20181013_173257.jpg

IMG_20181013_173304.jpg

Edytowano przez Crazy Man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, S4Home napisał:

Ale co padło? Żadne kolumny 10 HZ nie zagrają!!

 

Mam car audio możliwe kanał albo zabezpieczenie trzyma przeciążeniowe albo zwarciowe.


Póki co końcówkę dałem znajomemu i powie co było przyczyną.

Edytowano przez Crazy Man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Magicsound napisał:

Car Audio uzywa sie w aucie, jak nazwa wskazuje. 

Nazwa to nazwa dużo osób też robi sobie car audio w domu :) Więc stąd moje zapytanie , dla mnie głośnik to głośnik ważne żeby grał i nisko schodził nie potrzebuję dyskotek czy czegoś tam do moich potrzeb jest idealnie.Tylko ostatnio zrobiłem coś czego nie powinienem i uszkodziłem końcówkę mocy :( dopiero się uczę o filtrowaniu i zabezpieczeniach w razie czegoś tam dlatego szukam rozwiązań np.: jak ten kondensator lub podobnych filtrów tak by kiedyś nie popełnić błąd czy coś innego ten filtr zadziałał i uchronił przed uszkodzeniem.Wiadomo nie zawsze zabezpieczenie skutkuje ale zawsze można modyfikować to i tamto coś dodać by potem było idealnie zrobione.

Edit.

Znajomy mówił mi co dałem mu końcówkę mocy do sprawdzenia , że tam jest strasznie w niej namieszane po prostu i końcówka mocy się spaliły...

Edytowano przez Crazy Man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...