Skocz do zawartości

Sprzęt do mocnej muzyki


pazzo

Recommended Posts

Witajcie,

przyglądam się temu wątkowi i szukam inspiracji dla siebie. Panowie proszę o konkretne propozycje. Też szukam odpowiednich kolumn do metalu, które zagrają z Supernait2. Pogoniłem JBL4213E, teraz mam Spendor A5, ale ciagle to nie jest to czego oczekuję. Pokój odsłuchowy to ok. 25 m2.

 

Edytowano przez kotd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2018 o 12:28, audiowit napisał:

Nowy, to wlaśnie stereotyp o brzmieniu lampowym. Jest to absolutne przeklamanie faktow

Ok. To w takim razie skąd ten stereotyp się wziął? Czy może inaczej: Dlaczego, lub w czym wzmacniacze lampowe są... lepsze, dlaczego warto się nimi zainteresować, skoro "mogą" grać jak tranzystorowe? Oprócz oczywiście wyglądu i może wspomnianej już możliwości dość łatwego modyfikowania brzmienia za pomocą wymiany lamp. Nie można za to nie wspomnieć o kłopotliwym użytkowaniu, np. dość długie rozgrzewanie aby mogły uzyskać nominalne parametry, czy mimo wszystko częste wymiany zużytych lamp. Być może odpowiedzi na te pytania zachęcą innych, jak również mnie do spróbowania tzw. "lampowego dźwięku". O właśnie co to jest ten "lampowy dźwięk"? Jak widzę, jesteś dużym entuzjastą tej techniki, więc przyznam, że liczę na rzeczową odpowiedź. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz lampowy szybciej sie nagrzewa niż tranzystorowy. Nie mowiac o wielkich elektrowniach.

Lampa wyciaga wiecej tła i ma wiecej swobody w brzmieniu.

Lampy sterujace maja zywotnosc 10000h czyli jakieś 5-10lat

Mocy 4-5tyś h.

Stereotyp wziol sie stad, ze wielu użytkownikow lamp lubi cieple brzmienie i tak konfigurują wzmacniacze.

Ja do nich nie należę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to najniższa cena.

Słuchałem Fear Factory, Ministry, Sepultuturę, Killing Joke i jakieś noisy inne. Najciekawiej słuchało mi się na Peachtree Nova 125SE.

To co było inne w tym wzmacniaczu to detaliczność gitar. Zwłaszcza w Fear Factory. Nagle pojawiło się tyle mikrodźwięków, mikrodetali. I pomimo tego, że muzyka Fear Factory to raczej jasne granie, to ta detaliczność gitar była bardzo wciągająca.

A poza tym nie słucham takiej ciężkiej muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z hybrydami w okolicach powiedzmy 4-6 tys. zł? Ja wiem, że to taka "pół-lampa" zaledwie, ale jednak często słyszę, że pod kątem brzmienia potrafią zostawić stuprocentowy tranzystor w tyle. Pytam, bo jakoś nie miałem do czynienia z tymi urządzeniami. Koszt użytkowania zapewne też mniejszy, bo i lamp mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...