Skocz do zawartości

Denon AVR-X1500H Automatyczne przełączanie się dźwięku


Couba

Recommended Posts

Witam,

TV UE55F7000SLXXH jest podłączony do amplitunera Denon AVR-X1500H kablem HDMI wykorzystując złącza ARC w obydwu urządzeniach. Do amplitunera podłączony jest dekoder satelitarny na złączu CBL/SAT. 
Problem polega na samoczynnym przełączaniu się dzwięku amplitunera ze źródła CBL na TV po kilku sekundach od uruchomienia całego zestawu.
Dokładnie wygląda to tak: po włączeniu całego zestawu (TV, AMP i dekoder) wybierane są automatycznie ostatnie źródła, tzn. TV włącza się na HDMI 3 (ARC), amplituner na CBL/SATm oraz uruchamia się dekoder. Po dosłownie kilku sekundach, gdy wszytko jest OK, tzn. obraz i dźwięk, amplituner przełącza się samoczynnie na dźwięk z TV. Utracone jest źródło na amplitunerze i trzeba ponownie wybrać je (CBL/SAT) aby pojawił się dźwięk z dekodera.

Dodam, że w instrukcji (str.159) jest napisane: "Jeśli funkcja Sterowanie HDMI jest aktywna, priorytet uzyskuje ustawienie TV audio" tylko jeśli wyłączę "Sterowanie HDMI" w amplitunerze utracę połączenie Anynet+ i tym samym możliwość uruchamiania całego zestawu pilotem uniwersalnym oraz przełączania się między źródłami, więc zamiast przełączania się pilotem amplitunera spowrotem na CBL/SAT teraz muszę pilotem amplitunera obsługiwać wszystko.

Czy ktoś ma podobne problemy lub może udało mu się takie coś rozwiązać?
Dodałem filmik - pokazuje dokładnie co się dzieje ...


pozdrawiam, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Jeśli dobrze rozumiem to masz włączone po prostu arc. I stąd to przełączanie. Sproboj wyłączyć tą funkcję i daj znać. 

Piotrek

 

Hej, ARC nie da się wyłączyć "samodzielnie" jest zawsze włączone razem ze "sterowaniem HDMI" a bez sterowania HDMI nie będzie żaden inny pilot działał.

BTW, jest jakiś sposób, o którym nie wiem aby wyłączyć opcje ARC przy włączonym sterowaniu HDMI??!!

Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,

 

dla testów używam teraz Onkyo 686 i mam dokładnie ten sam efekt. Tutaj można wyłączyć ARC i nie przynosi to oczekiwanej poprawy. Zaczynam nabierać pewności, że przyczyną jest "jakiś tajemniczy" sygnał z TV wysyłany już po uruchomieniu całego zestawu i wymuszający amplituner do przełączenia źródła. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARC wyłączyłem na amplitunerze, w TV mogę tylko użyć innego HDMI. NIc nie dało. 

Teraz próbuję wyłączać Anynet+ CEC ale przez to tracę całkowicie komunikację z amplitunerem.

Jest ktoś na forum kto zna dokładnie menu serwisowe, może tam jest jakaś opcja odpowiadająca za przełączanie amplitunera na inne źródło??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znałem kiedyś dość dobrze Onkyo i jego menu serwisowe ale w nowych modelach to zmienili.

Przełączanie jest wynikiem puszczania sygnału zwrotnego z TV. W opcjach amplitunera tego nie znajdziesz. Jest jeszcze jedna opcja. Ale chwila przepięcie nic nie zmieniło?

Hmmm to zaczynam pomału obstawiać że amplituner jest do serwisu. Spróbuj go przywrócić do ustawień fabrycznych.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...