Skocz do zawartości
stach1500

Stereo do domu co lepsze :)

Recommended Posts

Ogólnie mam takie pytanie bo mam do wyboru dwa zestawy głośników i nie wiem na które się zdecydować (pokój mam około 12m2 ale w przeciągu paru miesięcy będzie to ok 20).

Wzmacniacz który chcę kupić to Yamaha a-s301 a zestawy nad którymi się zastanawiam to:

1) 2x KEF Q300

2) JBL Studio 230 + JBL Arena 100p

Jeśli ktoś powie żeby sobie samemu posłuchać w jakimś sklepie to już to zrobiłem i z chyba 10 opcji zostały mi te dwie i nie wiem co wybrać

Ok 

A jakie masz różnice w nich? Co ci się podoba. Co jest za jednymi a co za drugim? Brzmienie nie jest to samo 

Piotrek

Słucham każdego rodzaju muzyki, ale wydaje mi się że KEF mają bardziej wyrównany dźwięk a JBL dźwięk bardziej przyjemny ale bardzo "ulepszony" a kwestia jest taka że oba zestawy mi się bardzo podobają dźwiękowo i pytam się tu na forum co by inni wybrali :)

Tak nie rób. Bo inni nie będę tego słuchać. Weź kogoś do salonu. Znajomego, żonę, dziewczynę i puść im, jej, tylko te dwa zestawy nie mówiąc co wolisz. Oni może będą tego słuchać. No ja nie.

Piotrek

No to jeszcze takie pytanie bo chcę satelity na biurku położyć i tu pytanie czy potrzebuje jakiś podstawek pod nie? A jak tak to jakich (do max 200 za parę) 

Czyli kef:)

Jeśli nikt ich nie będzie ruszać to podstawek nie potrzebują. 

A jak musisz mieć to kef chyba ma dedykowane. Sprawdź na ich stronie.

Piotrek

Hmmm czyli lepsze KEF a w sumie jeśli mam je bardzo blisko ściany to lepszy wybór będzie KEF Q300 czy Q350 (od ściany mają max 10cm) bo chodzi o to że słyszałem że 350 są lepsze ale za to 300 zają bass reflex na przodzie i nie wiem co będzie lepsze

Hmmm w sumie i tak jeszcze chwila minie zanim kupie to może jakieś propozycje odsłuchu satelit na Yamaha a-s301 tak do około 1200zł za sztukę? Ogólnie coś co by miało w miarę przyzwoity bass (oczywiście żeby inne pasma też były xD ) albo zestaw dwóch satelit z subwooferem do 2500

Do AS 301 nie podłączamy satelit bo on nie ma dźwięku przestrzennego.

Chyba że mówisz o monitorach?

W tej cenie zdecydowanie Magnat 753, Dali Oberon 2. Ale to i tak będą przerosty formy nad treścią do tego wzmacniacza.

Piotrek

Tak masz rację o to chodziło, ale jeśli piszesz że będzie to przerost formy nad treścią to powiedz jaki wzmacniacz w podobnej cenie do tej Yamahy mogę kupić (koło 1300-1400zł). Od razu mówię jestem fanem wzmacniaczy od Yamahy i pod tą firmę bym poszedł.

Na pewno as 301,501 i 701 są inne są różnice w dźwięku model podstawowy jest typową V w grze. 5 już mniej 7 natomiast jest neutralna i równa. 

Piotrek

As701 gra dużo lepiej od rn501. 

Rozumiem że wybierasz się na odsłuch i zweryfikujesz te dwa modele elektroniki i 3 modele kolumn?

Piotrek

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się