Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 do 30m2


karolmar

Recommended Posts

Drodzy Forumowicze,

bardzo proszę o rady i sugestie przy zakupie nowego zestawu kina domowego, które będzie grać w domu, w pomieszczeniu ok. 30m2, ale samo rozstawienie sprzętu w kwadracie ok 4,5m2 x 4,5m2 ( z perspektywą mam nadzieję na ok 40m2 w przyszłości za ok 5-7 lat). Budżet to ok. 8000 zł . Zależy mi głównie na relacji cena/jakość więc jestem w stanie coś dołożyć (jeśli cena będzie proporcjonalnie większa do jakości wykonania, dźwięku itp)

Sprzęt będzie wykorzystywany w 60% do filmów 30% muzyka (pop, classic, jazz) i 10% ewentualnie gra na konsoli.

Zależy mi na ciepłym, niemęczącym i nieagresywnym graniu. Kolumny koniecznie z przednim bass-reflexem ze względu na stosunkowo niewielką odległość kolumn od ścian bocznych.

Po analizie dotychczasowych wątków moje wstępne propozycje to:

1.Dali Zensor (2x7)+(2 x 1) + Vocal + Sub E-9F + onkyo TX-NR686

2.Indiana Tesi 561+ 241 + 761 + Basso 840 + (onkyo TX-NR686/denon x2500h)

Ostatnio jeszcze pojawiła się melodika z przednim bass reflexem:

3. Melodika BL40 MKIII + BLC20 + BLS20 + (onkyo TX-NR686/denon x2500h) + subwoofer ??

 

Chętnie też poznam inne sugestie. Dali obecnie przekracza budżet ale jak powiedziałem mogę budżet zwiększyć i przy "promocji" kupić droższy zestaw o ile są ku temu jakieś argumenty w kontekście moich potrzeb (audiofilem nie jestem).

Instalacja w Białymstoku, na odsłuch mogę też skoczyć do Warszawy.

Z góry dziękuję,

Karol

 

Edytowano przez karolmar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, pozostałbym przy amplitunerze Onkyo TX-NR686. To mocny, nowoczesny amplituner, który sprawdzi się w Twoim systemie bardzo dobrze. Ewentualnie jako alternatywa zwróciłbym uwagę na Yamaha RX-V685 oraz Marantz SR5013. Yamaha jest bardziej kinowa, efekciarska. Marantz natomiast to klasa wyżej, urządzenie które pokaże wyraźnie wyższą klasę szczególnie przy odsłuchu muzyki. Dodatkowo wspomniane powyżej amplitunery Yamaha i Marantz mają wyjścia pre-out, które ewentualnie w przyszłości pozwoli na podłączenie zewnętrznej końcówki mocy lub wzmacniacza zintegrowanego (musi to być model z wejściem na końcówkę mocy). Za kilka dni będzie zmiana ceny amplitunera Marantz, będzie bardziej korzystna.

Kolumny - brałbym pod uwagę dwa rozwiązania - wspomniane Dali Zensor 7/1/Vokal lub Heco Aurora 700/300/Center 30. Obydwa zestawy bez żadnego problemu bardzo dobrze nagłośnią Twoj salon. Wybór to kwestia indywidualnych preferencji. Natomiast jako subwoofer zastosowałbym SVS SB-1000. To bardzo mocny subwoofer, jednak najważniejsza jest jego szybkość i dokładność. To subwoofer, który także bez kompromisów wykorzystamy podczas odsłuchu muzyki.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

W tym przypadku z wyborów podanych przez Ciebie zdecydowanie Onkyo + Zensory.

Ze swojej strony dodał bym tylko jeszcze nieco inny system mocniejszy, bardziej przestrzenny mianowicie Yamahe 685 + Magnat Quantum 725 lub Monitor Audio Bronze 6.

Zapraszam na odsłuchy i po wypożyczenie sprzętu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za rady,

już praktycznie decyduję się na Zestaw Dali + subwoofer SVS,

chcę tylko dopytać się i poradzić,

 czy przy moich preferencjach na tył nie byłoby lepiej zainwestować w głośniki bipolarne np. Melodika BLS20? Czy dla laika da się odczuć zauważalną różnicę między nimi a frontami Dali przy filmach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...