Skocz do zawartości

KD do salonu ok 16m2


Dawid Groszkowski

Recommended Posts

Dzień dobry

Chciałbym zakupić w przeciągu najbliższego pół roku zestaw nagłośnienia do mieszkania. Kompletnie nie wiem jakie elementy kupić aby wszystko wyglądało i brzmiało zadowalająco. 

Sprzęt będzie używany do TV, konsoli i słuchania muzyki. Zależy mi na zestawie 2 lub 3 głośników + amplituner z gniazdem LAN. 

Miejsce, gdzie będzie umieszczony sprzęt to pokój ok 16m2 wraz z aneksem kuchennym. 

Jakie rozwiązanie byłoby najbardziej efektywne? 

Budżet nie jest na tą chwilę określony. Myślę, że będzie to ok 7-8 tysięcy złotych. 

image.png.fdef4b4fbb7670e55bc89765c786eb33.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Przeygkadajać się układowi pomieszczenia, raczej stawiałbym na dobry system dwukanałowy. Oczywiście możemy próbować powiesić lub postawić głośniki za kanapą, ale przy takich wymiarach może to być kłopotliwe. Moim zdaniem warto skupić się na systemie dwu kanałowym, opartym na stereofonicznym amplitunerze sieciowym. Proponuję Onkyo TX-8270. To nowoczesny amplituner, wyposażony w pełną funkcjonalność sieciową. Dodatkowo posiada wejścia i wyjście HDMI, które pozwoli na podłączenie wszystkich urządzeń audio-video złączami HDMI do amplitunera i wyprowadzenie sygnału jednym kablem HDMI do telewizora. To dobry dźwiękowo i w pełni uniwersalny amplituner. Jest jeszcze bardzo ciekawa Yamaha R-N803D, ale w tym przypadku nie mamy złącz HDMI.

Wybór kolumn zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Możemy zastosować mniejsze podłogówki lub kolumny podstawkowe. Na pewno bardzo ciekawą opcją będzie System Audio Saxo 40, Phonar Veritas P2 Style czy Q Acoustics QA3050i. Z modeli podstawowych zdecydowanie rekomenduję Kef R300 lub jeśli lubisz mocniejsze granie, Focal Aria 906. Warto także spojrzeć na polską kobstrukcją Pylon Audio Diamond Monitor.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. 

Zdecydowanie chciałbym kolumny podstawkowe. Na podłogówki nie będę miał miejsca. 

Amplituner z hdmi, chcę do niego podłączyć i TV i konsolę. 

Czy połączenie za pomocą kabli hdmi będzie wystarczające? Czy warto połączyć TV i konsolę do amplitunera za pomocą kabli optycznych? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jeśli masz mieć 3 głośniki to lepiej mieć 2 :)

Jeśli masz mieć dwa to lepiej mieć stereo.

No taki kierunek. TV podłączysz nie koniecznie po HDMI. Którą masz konsole? Nie ma innego wyjścia niż HDMI?

Jeśli HDMI być musi to Onkyo 8270 lub NAD 368 z modułem HDMI, ewentualnie Arcam

Jeśli nie musi być HDMI to wybór jest szerszy. Cambridge CXA60 + Magnat Qauntum 1003s, Monitor Audio Silver 100, Canto one od Studio 16 hz.

Alternatywa to Atoll in 100 + Cambridge DAC 100

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dawid Groszkowski napisał:

Dziękuje za odpowiedź. 

Zdecydowanie chciałbym kolumny podstawkowe. Na podłogówki nie będę miał miejsca. 

Amplituner z hdmi, chcę do niego podłączyć i TV i konsolę. 

Czy połączenie za pomocą kabli hdmi będzie wystarczające? Czy warto połączyć TV i konsolę do amplitunera za pomocą kabli optycznych? 

W takim razie spójrz na moje propozycje kolumn podstawkowych. Połączenie za pomocą kabli HDMI jest optymalne i na pewno bardzo wygodne, natomiast jeśli możemy z tego zrezygnować (będzie to wiązało się z większą ilością kabli i mniej komfortową obsługą), mamy ogromy wybór dobrych klasycznych wzmacniaczy, które oczywiście w bezpośredniej konfrontacji z amplitunerami TX-8270 wypadną lepiej. Piotrek podał kilka dobrych rozwiązań, myśle że warto byłoby zbudować system na bazie wzmacniacza Atoll IN100SS lub Audiolab 8300A w połączeniu ze wspomnianymi Kef R300, może Buchardt Audio S300 MK. Jest mnóstwo świetnych konstrukcji w danym budżecie, kwestie posłuchania i wybrania odpowiedniego modelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Nie pojawiło się nić nowego co zrobiło jakieś specjalne WOW jeśli o to pytasz. Krążą plotki o jakiś nowych amplitunerach stereo Onkyo ale to na razie nic więcej nie wiemy.

Jeśli chodzi o kolumny to raczej bez zmian.

Raczej powiedz co przez ten czas udało Ci się odsłuchać a nie tylko czytać?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...