Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo


rangeroleek

Recommended Posts

Witam.

Zacznę od poczatku:-)

Szukałem czegoś do słuchania muzyki i poprawy dźwięku tv i konsoli.Najpierw były różne soundbary ale na wszystkich forach je odradzają.Kolejny etap poszukiwań to głośniki aktywne 2.1 lub 2.0. Czytając Wasze forum doszedłem do wniosku że najlepszy dla mnie będzie zestaw stereo.Wertując tak kolejne wpisy zdecydowałem na zestaw maks.do 3500pln(im mniej tym lepiej-żona) koniecznie nowy.Muzyka jaką słucham to raczej ciężkie brzmienie:

Metallica,Nightwish,Iron Maiden itp.Żona raczej lżejsze klimaty:-)Pokój to mały salon 20mk2 4x5 m . Tv w rogu pokoju na dłuższej ścianie w związku z tym głośniki jedyna opcja to podłogowe.Ok do sedna wstępnie wytypowałem amplituner stereo-tak to się chyba nazywa jeśli nie to poprawcie.

Yamaha rn602

Onkyo 8250

Nie mam pojęcia jakie kolumny żeby zmieścić się w budżecie i jak przekonać żonę do takiej kwoty:-) Pomożecie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby przekonać żonę, najlepiej zabrać ją do salonu żeby posłuchała :) No i dobrze też, żeby kolumny były ładne- spójrz zatem na zestawy oparte o kolumny Indiana Line Tesi 561, na żywo wyglądają jeszcze lepiej niż na zdjęciach, oprócz wykończenia w orzechu są jeszcze czarne.

Żeby zmieścić się w budżecie oparłbym się o niższy model Amplitunera Yamahy

R-N402D + Indiana line Tesi 561

oczywiście możemy zrobić zestaw na 602'ce, niestety wtedy przekraczamy budżet.

R-N602 + Indiana line Tesi 561

Najlepiej byłoby, gdybyś wpadł do jednego z naszych salonów i porównał obydwa modele. R-N602 brzmi lepiej, ale czy dla Ciebie różnica będzie warta 500zł- na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podanej cenie możesz wybrać bardzo ciekawy zestaw kolumn Monitor Audio MR6. Melodika BL40 MK3 to także bardzo dobra opcja o trochę twardszym, mocniejszym graniu. W kwestii elektroniki wybierałbym pomiędzy Yamaha R-N602, Onkyo TX-8250 oraz Pioneer SX-N30AE. Wszystkie urządzenia mają pełną funkcjonalność sieciową, Yamaha ma dodatkowo system MusicCast. Dźwiękowo Yamaha jest bardziej efektowna, wyraźniej eksponuje skraje pasma. Onkyo i Pioneer (urządzenia bliźniacze) to spokojniejsze, dokładniejsze, bardziej równe granie.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i wyceny. Przeznaczony budżet pozwoli na zakup dobrego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Doszedłem do wniosku że kolumny podłogowe to będzie chyba przerost formy nad treścią(w moim przypadku).Nie jestem jakimś audiofilem więc aż tak drogiego sprzętu nie potrzebuje,poza tym kolumny podłogowe zajmą mi miejsce a w dodatku lewa musiałaby być ustawiona 60cm od bocznej i max 30cm od tylnej ściany.Wiec moje kolejne typy to Yamaha rn402 i głośniki podstawkowe z opcją powieszenia na ścianie po bokach tv,np melodia bl20 coś w tej cenie lub cantony też można wieszać.Pytanie gdzie mógłbym w okolicach Wadowic odsłuchać takiego zestawu?Lub coś podobnego w cenie do 2500pln? Może być Kraków lub Oświęcim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powieszenie kolumn nie jest najlepszą opcją, ale jesli kompletnie nie masz inne wyjścia, to taka opcja także wchodzi w rachubę.

W podanym budżecie na pewno warto zbudować system na bazie kolumn Polk Audio Signature S15E. To zestaw przygotowany do powieszenia na ścianie. Połączyłbym go z Yamaha R-N402D lub Pioneer SX-N30AE. Finansowo w cenie forumowej niewiele przekroczymy założony budżet, a masz dobry i nowoczesny zestaw.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...