Skocz do zawartości

Trzeźwe spojrzenie - okablowanie sprzętu Hi-Fi.


j23

Recommended Posts

13 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@S4Home dalej uważasz, że kable zasilające nie mają wpływu na dźwięk? Pisałeś kiedyś coś takiego na audiostereo

Już pisałem :)

na Audiostereo pisze ktoś inny. I ja nie wiem co tam się dzieje. 

 

Swoją drogą ciekawe czy na audioshow ktoś będzie prezentował porównanie kabli  

Odważnie. Więc pewnie nie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

...chciałem przekroczyć 2tys, a skończyłem na Purist Audio Design Poseidon,, kablu droższym od mojego cd playera, bo było warto.

Dokładnie tak! Ja miałem podobne (bo z innym kablem) doświadczenie.

42 minuty temu, S4Home napisał:

Swoją drogą ciekawe czy na audioshow ktoś będzie prezentował porównanie kabli.
Odważnie. Więc pewnie nie.

Piotrze, jednak są tacy- może nie na AudioShow, ale gdzie indziej (próby były w obecności kilku osób nie z branży. ewidentnie pokazały różnice jakie wnoszą kable zasilające i listwy zasilające vs kondycjonery):

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam obiecany wykres działania jednego z zestawów zasilających (Clear Image Scientific) firmy Shunyata. Czyli jednak nie wszystkie firmy produkujące akcesoria zasilające ukrywają takie dane,  jak czyni to np. Verictum. Można? Można.

shunyata.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Już pisałem :)

na Audiostereo pisze ktoś inny. I ja nie wiem co tam się dzieje. 

 

Swoją drogą ciekawe czy na audioshow ktoś będzie prezentował porównanie kabli  

Odważnie. Więc pewnie nie.

Piotrek

Nie raz już prezentowano na Audioshow wpływ kabli i kondycjonerów na brzmienie. Nie wiem z czego to wynika, ale głuchy by usłyszał różnice podczas tych publicznych testów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Każdy ma prawo się bawić takimi zabawkami na jakie go stać. To , że ktoś słyszy w Swoim systemie pożądane zmiany też jest ok. ale fakt , że doradzanie , czyli potencjalny wpływ na decyzje innej osoby w stylu " kup Melodikę XXX to złagodzi Ci górę pasma "/ a gość ma kolumny Klipsh typowo do KD / jest nie do zaakceptowania.

No właśnie o to chodzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

Nie ma linku. To wykres z ich reklamy prasowej. Zakładam, że jak wpiszesz w wyszukiwarkę "Clear Image Scientific" + Shunyata, to znajdziesz, co trzeba.

Tak szczerze, to by mi to coś zobrazowało gdyby obok był przedstawiony wykres kabla , zestawu konkurencji lub takiego z Komputronika , i jeszcze jedno , jak takie zmniejszenie szumu, ma się do możliwości odbioru człowieka , czyli w jakiej granicy percepcji się poruszamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajecie pozywkę dla Krafta. Widzicie jakiś sens tej dyskusji? Rozmawiacie z kimś, kto nie wie o czym mowi.

RMS, KAZDY ( nie licząc inwalidów) uslyszy zmianę brzmienia skrajnie rożnie brzmiacych sieciowek na sredniej nawet klasy sprzecie.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wpszoniak napisał:

Ale nie ma to wiele wspólnego z tym o czym tu gadamy:

http://clearimagescientific.com

Shunyata ma chyba inne zdanie na ten temat, bo regularnie zamieszcza reklamę z tym wykresem w popularnych miesięcznikach poświęconych audio.

PS chyba, iż jest to spowodowane tym, że procent dyrektorów szpitali wśród audiofilów jest większy niż nam się zdaje. Hehehehehe.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proszę- taki tekst ze strony  CLEAR IMAGE SCIENTIFIC:

 "Clear Image Scientific (CIS) został założony przez byłego naukowca wojskowego Caelina Gabriela w celu zaprojektowania linii zasilających i systemów okablowania, które eliminują wpływ szumów na niskopoziomowe rozdzielczości sygnału i systemy obrazowania. Fabryka Clear Image Scientific o powierzchni 18 000 m² znajduje się w Puget Sound w Seattle, w Poulsbo, w stanie Waszyngton. CIS wspiera pełny zespół pracowników obsługi klienta, produkcji, badań i rozwoju. Najbardziej znane ze stosowania definiowalnych metod nauki, pomiarów i ekstremalnego dostosowywania części, produkty Clear Image Scientific podniosły wydajność najlepszych na świecie medycznych i naukowych systemów elektronicznych, jak szczegółowo opisano przypadki." 

i dalej czytamy:
"Dramatyczne rezultaty, jakie uzyskał dr Melby, doprowadziły do powstania siostrzanej firmy Shunyata Research, Clear Image Scientific®"


Czy firma CIS jest tą samą firmą co Shunyata Research? Czytasz tak żeby pasowało Twoim teoriom, niestety te teorie od pewnego czasu po prostu tylko zmierzają do dyskredytowania osiągnięć firmy Verictum (jakie to polskie!- "Spalić dom sąsiada, bo ma ładniejszy niż nasz....") co z żalem konstatuję. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proszę - taki tekst z reklamy w miesięczniku Hi-Fi News

"The new science and filter technology developed by Shunyata Research scientist Caelin Gabriel has delivered never before seen improvements to the resolution of heart-signals and heart-imaging in the field of Electrophysiology. These results were so dramatic that Shunyata Research has created a medical branch of its company, named Clear Image Scientific® (CIS). The CIS power conditioners and power cords are now finding their way into heart surgery labs across the United States. These advances in noise reduction for medical systems are now available in Shunyata’s critically acclaimed Hydra Denali Series of power conditioners for music and film systems, and now for the first time available in the UK."

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kraft napisał:

No to proszę - taki tekst z miesięcznika Hi-Fi News

"The new science and filter technology developed by Shunyata Research scientist Caelin Gabriel has delivered never before seen improvements to the resolution of heart-signals and heart-imaging in the field of Electrophysiology. These results were so dramatic that Shunyata Research has created a medical branch of its company, named Clear Image Scientific® (CIS). The CIS power conditioners and power cords are now finding their way into heart surgery labs across the United States. These advances in noise reduction for medical systems are now available in Shunyata’s critically acclaimed Hydra Denali Series of power conditioners for music and film systems, and now for the first time available in the UK."

No i.... Co z tego wynika? CIS to firma produkująca sprzęt medyczny. Co nie przeszkadzało, że firma audiofilska (później założona) korzysta z ich zdobyczy. Proszę wejśc na stronę firmy Shunyata Research i tam poszukać wykresów lub dokładnych opisów technologicznych  dla konkretnych produktów (nie zaglądałem, ale przypuszczam, że nie znajdziesz)
Nawet gdyby były to i tak nie znaczy, że firma Verictum może mieś tajemnice, których Tobie (nam) nie chce zdradzić, bo ma takie a nie inne zasady. Ma do tego prawo!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.... Z Twojego powodu. Bo przecież proszę o konkrety ze strony firmy  Shunyata Research... Licząc, że znajdziesz, bo na szukaniu w sieci Internet jesteś lepszy ode mnie.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home gdzie pisałeś bo nie widzę?

2 godziny temu, audiowit napisał:

Panowie, dajecie pozywkę dla Krafta. Widzicie jakiś sens tej dyskusji? Rozmawiacie z kimś, kto nie wie o czym mowi.

RMS, KAZDY ( nie licząc inwalidów) uslyszy zmianę brzmienia skrajnie rożnie brzmiacych sieciowek na sredniej nawet klasy sprzecie.

Nie każdy, kolega Piotrka z S4home nie słyszy.

Aż pozwolę sobie zacytować :)

"Absolutnie nie. Co taki kabel ma zmienić? Realnie zastanówmy się.
Czy masz jakiegoś UPSa? Czy podłączyć go do gniazdka? To zobacz kabel w ścianie i wewnątrz wzmaka.
I odpowiedz na proste pytanie co ten metr zmieni? "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wpszoniak napisał: "Bo przecież proszę o konkrety ze strony firmy  Shunyata Research..."

Zamieszczony przez mnie wykres został zaczerpnięty z reklamy firmy Shunyata Research, która ukazała się w miesięczniku Hi-Fi News. Jest to reklama urządzenia Hydra Denali Shunyaty

"Shunyata Research’s breakthrough medical-filter science is just one of the many cutting-edge technologies applied within the Hydra Denali product range. Performance results have been transformational, offering jaw-dropping increases in resolution within all manner of professional recording, medical-imaging and music systems. When you consider the Hydra Denali Series’ unprecedented noise reduction and patented technologies, it becomes clear these products are at the top of their class. Test the UK Hydra Denali for yourself and realise the true performance capability of your system!"

Jeśli wykres nie jest materiałem upublicznionym przez firmę Shunyata w kontekście zasilania sprzętu audio, to już nie wiem... Koniec moich wpisów na ten temat.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@S4Home gdzie pisałeś bo nie widzę?

Nie każdy, kolega Piotrka z S4home nie słyszy.

Aż pozwolę sobie zacytować :)

"Absolutnie nie. Co taki kabel ma zmienić? Realnie zastanówmy się.
Czy masz jakiegoś UPSa? Czy podłączyć go do gniazdka? To zobacz kabel w ścianie i wewnątrz wzmaka.
I odpowiedz na proste pytanie co ten metr zmieni? "

Uuuuu, Piotrek! czekamy na ripostę.

11 minut temu, Kraft napisał:

@wpszoniak napisał: "Bo przecież proszę o konkrety ze strony firmy  Shunyata Research..."

Zamieszczony przez mnie wykres został zaczerpnięty z reklamy firmy Shunyata Research, która ukazała się w miesięczniku Hi-Fi News. Jest to reklama urządzenia Hydra Denali Shunyaty

"Shunyata Research’s breakthrough medical-filter science is just one of the many cutting-edge technologies applied within the Hydra Denali product range. Performance results have been transformational, offering jaw-dropping increases in resolution within all manner of professional recording, medical-imaging and music systems. When you consider the Hydra Denali Series’ unprecedented noise reduction and patented technologies, it becomes clear these products are at the top of their class. Test the UK Hydra Denali for yourself and realise the true performance capability of your system!"

Jeśli wykres nie jest materiałem upublicznionym przez firmę Shunyata w kontekście zasilania sprzętu audio, to już nie wiem... Koniec moich wpisów na ten temat.

A ten dalej czerpie garściami ze "strefy 51" hehe

2 minuty temu, wpszoniak napisał:
  1. Proszę wskazać miejsce na stronie- https://shunyata.com/products/power-distributors/denali-d6000t/  gdzie zamieszczono ten wykres
  2. Proszę wskazać pomiary kabli jakie zdołasz znaleeźć

Wojtek! poszukaj kogoś na swoim poziomie wiedzy, a prowadzisz dyskusje ze znawcą formułek z neta, teoretyka w każdym calu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław Kożyczkowski, każdą wymianę myśli, jeśli jest prowadzona z kulturą, sobie cenię, choć przyznaję, że mnie często ponosi...
Pozdrawiam, Ciebie Bogusławie, WP

P.S. Ciągle mam nadzieję, że dyskusje na tym forum (a na tym, a nie na innym) jednak przynoszą korzyści obu grupom-  "słyszącej" i "niesłyszącej".

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wpszoniak napisał:

@Bogusław Kożyczkowski, każdą wymianę myśli, jeśli jest prowadzona z kulturą, sobie cenię, choć przyznaję, że mnie często ponosi...
Pozdrawiam, Ciebie Bogusławie, WP

P.S. Ciągle mam nadzieję, że dyskusje na tym forum (a na tym, a nie na innym) jednak przynoszą korzyści obu grupom-  "słyszącej" i "niesłyszącej".

Tak, można dyskutować, ale wracam do tego co pisałem wcześniej. Po prostu, pożyczyć na dwa dni konkretny kabel i wpiąć we własny system. I wszystko będzie wiadomo, słyszę lub nie słyszę zmiany i wszystko w temacie. Po co tabelki, cytaty, domysły, zwyczajnie położyć 3-4tys w jakimś salonie audio i poprosić o kabel na 2dni, to starczy. No chyba że żal dupę ściska, i lepiej posiłkować się teorią, bo tylko na tyle stać.. Ja tez nie mam kasy na wszystko, bo tak próbował bym jeszcze droższy equipment.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...