Skocz do zawartości

Trzeźwe spojrzenie - okablowanie sprzętu Hi-Fi.


j23

Recommended Posts

11 godzin temu, partick napisał:

O "polerowaniu" to też pierwsze słyszę. Tradycyjnie ciągną...

 

"Perfect-Surface Copper is drawn and annealed though a novel proprietary integrated process that creates an exceptionally soft copper conductor with an astonishingly smooth and uncontaminated surface. The only part of a conductor with 100% magnetic field and 100% current density is the surface. The surface purity and smoothness does more to define the sonic character (or hopefully lack of character), than any other part of a conductor, hence the name “Perfect-Surface” conductor."

 

https://www.audioquest.com/theory-education/article/84-do-no-harm

 

( . Y . )

Memory 5 ..../.... Siara... /.... i wszystko jasne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audiowit napisał:

Zalozę się, ze skonczyłeś polibudę i nosisz koszulę w kratę :).

Hi hi hi.... Skończyłem plibudę i najchętniej noszę koszulę w kratę.

Pozdrawiam Ciebie @audiowit, WP

 

P.S. Wątek jak widzę bardzo się merytorycznie rozwinął... Będą mieli co czytać, poznawać i uczyć Ci nowicjusze, którzy zapragną się czegoś dowiedzieć na stronach forum.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Albedo SOLID ---- Konstrukcja tego modelu to szereg przewodów okrągłych ze srebra, o gładkiej powierzchni, uzyskanej dzięki diamentowym głowicom.

Może nie głowicom ale diamentowym ciągadłom. Tyle, że jest to typowa, standardowa technologia stosowana podczas produkcji drutu z metali albo stopów relatywnie miękkich (w tym Cu, Ag, CuZn itp.) metodą przeciągania. Żadna magia... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, steff napisał:

Może nie głowicom ale diamentowym ciągadłom. Tyle, że jest to typowa, standardowa technologia stosowana podczas produkcji drutu z metali albo stopów relatywnie miękkich (w tym Cu, Ag, CuZn itp.) metodą przeciągania. Żadna magia... 

Tak widnieje tu https://www.premiumsound.pl/albedo-solid-rca-1m.html

wiec tylko przepisałem, a jak jest naprawdę ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem testy IC Audioquesta na zachodnich stronach, gdzie opisywali cały proces i chyba mrożenia by zachować jakaś strukturę atomów w jednym kierunku, to było z pół roku temu wiec zostawmy to. Ale możemy tu sobie poczytać. https://www.stereolife.pl/archiwum/artykuly-lista/poradniki-lista/3398-wszystko-o-kablach-audio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2018 o 12:49, audiowit napisał:

A'propos polerowania miedzi proszę poczytac materialy oyaide. A jesli ktos uwaza, ze to firma audiofilska i marketingowo klamią to odsylam dalej do furukawy. To juz normalna konsumencka firma z kopalniami i hutami.

Przeczytałem zamieszczony przez Kolegę artykuł (http://highfidelity.pl/@main-2213&lang=), ale chyba słowem tam nie wspomniano, że Furukawa czy Oyaide polerują miedziane kable. Może się jednak Kolega przejęzyczył?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega się nie przejęzycza. Bawi mnie Twoja chęć przydybania mnie na pomylce.

Żeby nie zdradzić jaki to kabel( a dalej rozbudzic ciekawość) zacytuję fragment

kabel wykonany z bardzo dużej czystości miedzi o przekroju prostokątnym i przekroju 3mm2, którego powierzchnia jest polerowana. Przewodnik jest kriogenizowany.

A jesli chodzi o poprzedni artykuł to dotyczyl historii furukawy i nowych( juz starych) technologii. A nie o polerowaniu przewodnikow Krafcie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im częściej będzie się wypowiadał J23 vel patrick tym rzadziej ja będę tu bywał.... A więc znowu urlop sobie robię, bo dla nas dwóch (właściwie trzech) jednocześnie nie ma tu miejsca.
Pozdrawiam Was i życzę przyjemniejszych rozmów i na temat, Wojtek

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kubakk napisał:

wpszoniak , aleś obrażalski , jak dziecko :D wystarczy przecież ignorować i po problemie :P

To nie  obrażanie się. Ale odpowiedz mi na pytanie takie: PO CO MI ZŁE EMOCJE? Potrzebne są do czegoś? Ktoś musi ustąpić- chyba ja, bo jestem w mniejszości- jeden vs dwóch....

A więc.... Jeszcze raz pozdrawiam Was (juz kolejny i nie wiem czy nie ostatni), WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...