Skocz do zawartości

Prośba o poradę


filok

Recommended Posts

Czyli już parę opcji do wyboru jest 

1.Elac fs78

2.Polk Audio Signature

3.KEF IQ 70 lub IQ90- IQ70 już przetesowane u mnie w domu

4.Wharfedale Diamond 10.6 odsłuch był u kolegi z amplitunerem yamaha ale inny układ pokoju

5.KEF Q750- wygląd rewelacja ale cena trochę za wysoka chyba że gdzieś uzywki by się trafiły

coś się juz zawięziło i juz mogę się na czymś oprzeć

1,2,5 oraz IQ 90 pozycja muszę je gdzies dorwać na śląsku do odsłuchu 

chyba że jeszcze coś proponujecie ? tak jak pisałem nie mam oporów i wolę dobre uzywki od tańszych słabszych nowych

Edytowano przez filok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2018 o 08:46, filok napisał:

Czyli już parę opcji do wyboru jest 

1.Elac fs78

2.Polk Audio Signature

3.KEF IQ 70 lub IQ90- IQ70 już przetesowane u mnie w domu

4.Wharfedale Diamond 10.6 odsłuch był u kolegi z amplitunerem yamaha ale inny układ pokoju

5.KEF Q750- wygląd rewelacja ale cena trochę za wysoka chyba że gdzieś uzywki by się trafiły

coś się juz zawięziło i juz mogę się na czymś oprzeć

1,2,5 oraz IQ 90 pozycja muszę je gdzies dorwać na śląsku do odsłuchu 

chyba że jeszcze coś proponujecie ? tak jak pisałem nie mam oporów i wolę dobre uzywki od tańszych słabszych nowych

Witam serdecznie

Przepraszam ze tak post pod postem ale

Walczę dalej i już po paru odsłuchach :)

Odsłuchałem

1.Wharfedale 10.6 z AM Yamaha 685-fajne ale włos mi na rękach nie stanął 

2.w salonie audio w rybniku Heco Aurora oraz Klipsch i tu model RP 260 F na Yamaha 683 - Heco mnie nie zauroczyły ale hmmm Klipsche tak. W muzyce elektronicznej mase szczegółów i pomimo trochę ostrości było super

3.Klipsch RF 62 II z wzmacniaczem Yamaha ( nie pamiętam niestety modelu ) tutaj było podobnie jak RP 260 ale mniej szczegółów

4.KEF IQ9 niestety dalej nie mogę znaleźc je do odsłuchu  a bardzo mnie intrygują nie wiem czemu ale ciągną mnie

O klipschach wyczytałem ze nie moga stać blisko sciany z tyłu no niestety są głębokie i u mnie bedzie to około 8cm czy to nie bedzie za mało ?

Czy może ktoś porównać Klipsch RP 260 F i KEF IQ9 ?

Niestety do odsłuchu KEF mam 300km w jedną stronę trochę daleko

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wszystko o czy pisales i jedyna rzecz jaka przyszla mi do glowy to moze kup jedne kolumny. Amplituner do stereo i kina domowego dwa odzielne. Jeden z nich moze byc uzywany albo dwa uzywane. Do np. Kina juz masz albo uzywany z dts dobre z hdmi od 500zl. Do stereo nie wiem ile uzywane ale cos tam sensownego mozna znalezc. Wymagajacy w stereo jestes. Nic ci nie pasuje.. Poprostu odsluchaj amplitunery stereo :)

Ja jak odsluchiwalem roznice w stereo miedzy yamaha 683 vs onkyo 606 to zazwyczaj zalezalo wszystko od puszczanego utworu. Ogólnie onkyo bardziej mi podpasowal ale lecialy tez kawalki przy ktorych yamaha mogla zaskoczyc. Kolumny to mission m34i bardzo fajne. Uzywane jak gdziesz znajdziesz w okolicy to sprawdz jak graja

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelarz01 jesteś modelarzem lotniczym ? tak tylko pytam z ciekawości bo ja tak czy to tylko nick

Nie jestem wymagający w stereo ale szkoda mi ciężko zarobione pieniądze wydać na coś z czego później nie do końca będę zadowolony

szukam alternatywy tzn połączenia przyjemności słuchania muzyki i oglądania filmów.Niestety mieszkam w takim rejonie że odsłuch to tylko Rybnik( ewentualnie osoby prywatne co sprzedają) dlatego dużo pytam i dużo czytam i szkoda że nie jest to do końca uwiecznione odsłuchem.Nie mam takiego słuchu jak audiofile ale zauważyłem że bardzo sprawia mi przyjemność w muzyce kiedy słyszę szczegóły (drobne detale utworu) Nie potrzebuję dużego basu bo to mnie męczy.Mam na dzień dzisiejszy amplituner KD Yamaha Rx-v677 i tego nie chcę zmienić (przynajmniej narazie) teraz szukam kolumn (bo za radą Piotrka z S4Home Jamo S 606 trzeba je sprzedać ) więc czytam ,słucham i pytam .Pożniej już myślałem by do tych głosników dokupić wzmacniacz stereo który połaczę za pomocą dzielnika napięcia z amplitunerem i do niego podłączone podłogowe do słuchania stereo.Może jestem dziwny i próbuję kombinowac sam nie wiem.Gdybym miał możliwość odsłuchu z am yamahy wszsytkich głośników o których czytam w Waszych wypowiedziach że są super (w budżecie który sobie załozyłem ) to mój problem byłby o wiele mniejszy bo pewnie bym zdecydował za pierwszym razem i już by było po temacie ale tak to nawet nie jest w Erze :) więc staram się trochę opierac na Waszym doświadczeniu i pózniej szukać by posłuchać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...