Skocz do zawartości

Co kupić?


Marcin Zawacki

Recommended Posts

Witam, posiadam skromny zestaw kina domowego w którego skład wchodzą: 
-amplituner Harman Kardon avr 370 
-dwie przednie kolumny JBL E80 
-dwie satelity JBL ES30 
-centralny głośnik JBL ES25C 
- sub JBL ES250PW 
Ostatnimi czasy zaczął mi szwankować amplituner i zastanawiam się nad kupnem nowego a że się nie znam za dobrze w tym temacie to wole się spytać o radę jaki amplituner byście polecili do tego zestawu. 
Zastanawiam się nad kupnem Harmana Kardona AVR 171S. 
Jednocześnie dowiedzieć się czy jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie głośników czy są ok. 
Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home,Q21,

Nie wiem po prostu co było powodem tego że amplituner padł i oddawałem już go 5 razy do serwisu Harmana do Katowic, wracał zawsze ,,naprawiony" a za jakiś czas znowu to samo. Dlatego już po głowie myśli mi chodzą że coś z głośnikami jest nie tak i wpływa to na pracę amplitunera. 

Co do nowego amplitunera to myślę nad tymi poleconymi od was czyli 

https://www.ceneo.pl/60546413

lub

https://www.ceneo.pl/51653463

i raczej wybiorę AMPLITUNER ONKYO TX-NR686

tylko dręczy mnie jedno pytanie:

Dwie przednie kolumny JBL E80 mają  Impedancja nominalna: 8 Ohm i Moc ciągła / szczytowa: 100W/400W a amplituner ONKYO ma Moc wyjściowa 165 W/kanał (6 Ω, 1 kHz, 1% THD, 1 kanał wysterowany, IEC) czy ten amplituner wyciągnie z tych głośników co najlepsze ?

Edytowano przez Marcin Zawacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co mogłoby być z kolumnami nie tak, że "padał" ampli? I co dokładnie w nim padało?

Wiem, że aktualnie HK nie jest najbardziej popularny i najwyższej jakości, ale jeszcze przed kilkoma laty ta kwestia wyglądała inaczej. Sam byłem użytkownikiem takowego (HK260) i złego słowa na niego nie mogę powiedzieć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...