Skocz do zawartości

wybor odwarzacza cd do 3kzl


qbas2

Recommended Posts

witam,

od dluzszego czasu borykam sie z problemem wybory zrodla do mojego systemu. Do tej pory posiadam wzmacniacz music angel z lampami kt88, właściwie konkretnie przebudowany w firmie sonus oliva, głośniki to rowniez wyrób firmy z gdańska, tak samo jak srebrne okablowanie.

poszukuje źródła do 3 tys zl

rozważam:

arcam cd73 - nowy to nowy...
marantz sa15s1 - ale podobno ma mało basu i niezbyt zalecany jest do lampowego wzmacniacza...
marantz cd17 mk2 KIS - mogę kopić używany w bardzo dobrym stanie...
mhzs cd88e
roksan caspian
music fidelity 3.2 ?


osobiscie narazie zdecydowany jestem na cd17...

dobrze robię? icon_smile.gif

słucham praktycznie wszystkiego - jazz, klasyka, trochę rocka...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz DC-1 Audio Nemesis ug II z dobrym cyfrowym kabelkiem. To przewyższy Twój budżet ale efek pod każdym względem wart wielokrotnie większych pieniędzy. Mam go ponad 3 miesiące a dalej jestem zadziwony jego możliwościami. Ostatnio rozmawiałem z człowiekiem, który ma Wadię i Nemesisa i ceni DC-1 wyżej. Toć to szok!!! Problem w tym, że DC-1 potrzebuje dobrych kabelków - widać wtedy jaki ma potencjał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Zestaw dac z transportem wydaje się zaiste dobrą alternatywą (choć nieco przekracza Twój budżet), tym bardziej, że takie zestawienie jest, jakby nie było, zestawieniem przyszłościowym - w przyszłości dość łatwo taki zestw upgradeować (zakup lepszego transportu, kabelków, daca, etc.)...
Niemniej - gdybyś z jakichkolwiek względów nie poszedł tą drogą to należy Tobie przytaknąć i wskazać, że większość odtwarzaczy, które bierzesz pod uwagę "nie wypadło sroce spod ogona"...
Moim zdaniem przed ostateczną decyzją powinieneś również przeczytać temat z sąsiedniego forum zakup odtwarzacza za 3 kzł.
Padło tam kilka sensownych propozycji, z których na pewno wartą zastanowienia jest propozycja Arcama FMJ CD36 Arcam 36
A do longlisty, którą kolega zaproponował dorzucę świetne źródło z drugiej ręki - CEC 51 XR! W granicach 3 - 3.5 kzł. do zakupienia. Jak zdobędziesz za jakiś czas trochę gotówki możesz dołożyć dedykowany zewnętrzny przetwornik (symbolu nie pomnę - pogrzebiesz w sieci - znajdziesz) i prawdopodobnie sprawę odtwarzacza masz "z głowy" na całe życie... icon_wink.gif
To tyle ode mnie!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...