Skocz do zawartości

Sprzęt do gramofonu


Łukasz Gacek

Recommended Posts

Witam serdecznie,

W ostatnim czasie moja luba sprawiła sobie gramofon Audio Technica LP-3. Niestety nie pomyślała, że należy również zaopatrzyć się w zestaw grający przez co pojawia się mój post. Chciałbym się zapytać bardziej doświadczonych co jesteście w stanie polecić do tego sprzętu. 

Gramofon znajduje się w małym pokoju, który ma wymiary 3,25x 3,25x 2,25. Znajduje się przy rogu jednej ze ścian.

Chciałbym się zorientować z czym moglibyśmy to połączyć, aby uzyskać dobre brzmienie. Wiem, że aby je uzyskać należy się liczyć z wysokimi kosztami, ale liczę że uda się znaleźć coś tańszego (na początek).

Sprzęt nie musi być nowy, budżet jaki chcielibyśmy przeznaczyć na tą chwilę to ok. 1000 PLN. Z czasem zapewne będziemy chcieli rozbudować sprzęt do czegoś lepszego.

Piszę post, ponieważ nie umiałem się niczego doszukać. Jeżeli taki temat już był z góry przepraszam - poprawię swoje szukanie.

Dziękuję w imieniu swoim jak i jej. 

Pozdrawiam,

Łukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łukasz Gacek napisał:

Wzmacniacz + kolumny

Poddaje się :) 

W tym budżecie będzie naprawdę ciężko , możesz się zwrócić do forumowego kolegi Pumpurka / komis Myślenice/, może coś jeszcze znajdzie

np.

https://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-onkyo-a-9211-komis-av-myslenice-i7378232632.html

https://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-magnat-144-002-myslenice-i7142844566.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś gramofon nie wiedząc że potrzebujesz do tego sprzęt towarzyszący? Nie bardzo mogę w to uwierzyć? Czy sprzedawca nie zapytał z czym ma grać Audio Technica?

Za 1000 zł nie kupisz nic nowego!

Mało tego wzmak + kolumny to już będzie przeciętnej żeby nie powiedzieć słabej klasy.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Kupiłeś gramofon nie wiedząc że potrzebujesz do tego sprzęt towarzyszący? Nie bardzo mogę w to uwierzyć? Czy sprzedawca nie zapytał z czym ma grać Audio Technica?

Za 1000 zł nie kupisz nic nowego!

Mało tego wzmak + kolumny to już będzie przeciętnej żeby nie powiedzieć słabej klasy.

Piotrek

Wskaż mi proszę, w którym miejscu jest napisane że to ja kupiłem i że sprzęt ma być nowy?

Sprzęt kupiła narzeczona przez www, dokładniej w euro rtv. Kierowała się opiniami na necie i jak przyznaje nie przewidziała, że wymaga to zewnętrznego nagłośnienia. Myślała, że to wystarczy. Ja dowiedziałem się po fakcie, a że nie znam się zbytnio chciałem zasięgnąć opinii osób bardziej doświadczonych. 

Co do jakości sprzętu napisałem, że zdaje sobie sprawę, że będzie ciężko dostać coś dobrego w tej cenie nie mniej jednak jeżeli będzie to sprzęt przeciętny to też taki sobie sprawi. Nie od razy Rzym zbudowano :) 

Polecam poranną kawę na obudzenie przed pisaniem jakichkolwiek postów.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Łukasz Gacek napisał:

Co do jakości sprzętu napisałem, że zdaje sobie sprawę, że będzie ciężko dostać coś dobrego w tej cenie nie mniej jednak jeżeli będzie to sprzęt przeciętny to też taki sobie sprawi. Nie od razy Rzym zbudowano :) 

Gramofon ma wbudowane pre phono ,więc możesz go podłączyć pod wszystko / oprócz pralki :) / . pomieszczenie duże nie jest, więc może jakaś mini wieża z dedykowanymi kolumnami. Przy tym modelu gramofonu nie ma co szaleć z drogimi klockami.

https://allegro.pl/mini-wieza-onkyo-cr-545-stan-idealny-jak-nowa-i7622115770.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...