Skocz do zawartości

Używane przewody głośnikowe do Caspian, mocno "basowe" brzmienie.


Recommended Posts

Witam, potrzebuję o propozycje używanych przewodów głośnikowych o mocno podkreślonych niższych tonach z zakresu niskiego "basu". Caspian gra z bardzo dużą ilością szczegółów, to mi odpowiada. Chcę dźwięk przyciemnić. Budżet 200-250 zł, długość przewodów 2x 2,6 mb ewentualnie 2x2,5 mb. Czy z budżetowych przewodów może się coś znaleźć? Mogą być też tzw. "niekoszerne" przewody głośnikowe, ale z miedzi. Np. estradowe. Chciałbym coś do testów na wypożyczenie...

Testy i ewentualny zakup grudzień 2018, więc jest trochę czasu.

W grudniu będę zmieniał aktualne źródło CD Nad C541 (nietrafiony prezent)

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... No chyba właśnie nie są zadowalające, skoro ciągle coś Ci w brzmieniu nie pasuje. Twój przypadek wydaje mi się podobny do mojego. Też się długo męczyłem, aż pewnego razu postawiłem przy ścianie pianki akustyczne za 100 zł i okazało się, że problemy z dźwiękiem nie tkwiły tam, gdzie myślałem. Wygląd pomieszczenia i żona ważna rzecz, ale namawiam Cię chociaż na mały eksperyment z akustyką. Kup/pożycz absorbery za 200-250 zł i zobacz, czy przypadkiem nie cierpisz na tę samą przypadłość, którą miałem ja. Potem będziesz się martwił, co zrobić z tym bigosem dalej.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft, autentycznie nie mam jak ustawić absorberów... Kolumny są na środku pokoju, a cała ściana na którą padają tylne pierwsze odbicia jest zabudowana meblami o nieregularnych kształtach.. Odległość od kolumny do pierwszej przeszkody jest około 1m mierząc od tylnej ścianki kolumny.. Absorbery przeszkadzały by w codziennym użytkowaniu przestrzeni mieszkalnej..

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale sprawdziłbyś chociaż, gdzie naprawdę leży problem. Czy nie jest nim jednak akustyka. Inaczej możesz być skazany na kolejne lata bezowocnych prób uzyskania dobrego brzmienia i narażania się na niepotrzebne koszty. W najgorszym przypadku będziesz wiedział, że w tych okolicznościach lepiej się nie da i trzeba poczekać na remont i przemeblowanie.

PS Możesz wykonać taką zabawę rachunkową. Ile wydałeś na zmiany sprzętu, a ile kosztowałby remont i nowe meble? Może przemeblowanie wyszłoby taniej?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft Pokój jest po remoncie wraz nowymi meblami, ale... obejrzałem dokładnie kolumny i nie stoją one zbyt stabilnie. Może dorobię kolce, bo standardowo mają podklejone podkładki korkowe. Podczas grania każde kolumny drgają... Może tu tkwi problem? Kolumny stoją na dywanie, a pod nimi mam płytki ceramiczne. Sprawdzę jeszcze dźwięk jaki będzie bez płytek. Kolce powinny utwardzić niskie tony.

2 godziny temu, Kraft napisał:

Rozumiem, ale sprawdziłbyś chociaż, gdzie naprawdę leży problem. Czy nie jest nim jednak akustyka.

Niestety akustyka.. Dziękuję, bo natchnąłeś mnie... Kolumny stanęły bliżej mebli na twardym podłożu zamiast dywanu. Odległość skróciła się o około połowę. I aktualnie jest 50 cm od tylnej ścianki, a od przedniej 78 cm. Dźwięk nabrał więcej masy i niskie tony są bardziej wyraziste. Szczególnie w dolnym zakresie. Jeszcze raz dzięki.

Kolejny etap to kolce.

Pozdrawiam kolegę.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się @1Ender, ale myślę, że może być jeszcze znacznie lepiej. Ustawieniem kolumn nie rozwiążesz np. problemu pogłosu, który ma ogromny wpływ na odbieranie basu. Mam dla Ciebie propozycję kompromisową, płynącą z mojego własnego doświadczenia. Przepis na sukces jest następujący. Poproś żonę o wygospodarowanie miejsca w jednej z szafek. Będzie ono potrzebne do przechowywania tymczasowych ustrojów akustycznych, które zakupisz. Następnie zamów parę pianek akustycznych w rozmiarze 50x50 cm (powinny wejść do szafki), np. 4 szt. - 8 cm i 4 szt. - 5 cm. 

https://www.mega-acoustic.pl/oferta/panele-akustyczne/

Będziesz je rozstawiał w odpowiednich miejscach na czas odsłuchów, a potem chował grzecznie do wygospodarowanej szafki, aby żona nie zgłaszała pretensji (ja tak robię z częścią ustrojów).

Wydasz 117 zł, a jestem przekonany, że zdziałają znacznie więcej niż jakikolwiek kabel, który byś kupił w zamian. Co Ty na to?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Potrzebuje kupić interconekt neutralny. Całkowicie neutralny. Używany. 

Do Luxman LV 117. Chcę posłuchać jak gra mój zestaw. Źródło Nad C541. 

Witku @audiowit liczę też na Ciebie. 😁

Może ktoś ma pożyczyć? 

Proszę o sugestie. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2018 o 11:49, 1Ender napisał:

@Kraft, żadne ustroje akustyczne nie wchodzą w grę ze względu na żonę. Warunki akustyczne może nie są idealne, ale jak dla mnie zadowalające.

 Ta sławetna "forumowa żona",  niedobra taka....😁😁😁

Teraz masz panele w takich wersjach, że żony nie powinny narzekać.

Kablami wszystkiego nie naprawisz, a już na pewno nie akustykę.

Czasem naprawdę niewiele potrzeba, żeby wilk był syty i owca cała.

Zobacz to, cena śmieszna, a gwarantuje, że tu i ówdzie poprawią akustycznie to co masz.

Możesz dobrać kolory i znikną na ścianach, tak jak Kraft napisał schowasz je do szafy. 

Ja bym dobrał wspólnie z żoną kolor, a nuż by się zgodziła, żeby przyozdobić ściany takimi kwadratami pod kolor wystroju. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rega napisał:

A po co szukać ,,gdzieś tam,, skoro nasz forumowy Kolega Audio Autonomy jest dystrybutorem tych przewodów.

Potwierdzam , chociaż za późno się o tym dowiedziałem ;) 

U mnie nei-3004 przesyła sygnał bez podbić któregoś z pasm , po prostu zrobiło się czyściej - także polecam , wg mnie przewody na metry wycenione dosyć uczciwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avcorp mam koło siebie jakieś 20 km. Do Grześka @Audio Autonomy  jakieś 80-90 km. 

Koledzy, które modele Neotecha są neutralne, transparentne?? Rozumiem, że to miedź OCC, tak? 

Szczerze to wolałbym używane niż nowe. Chociaż częściowo wygrzane, 😁😁... O masz znowu się zacznie!!  😱😱😂😂😂😂

A co z tym conducfil, co pytałem wcześniej? Miał ktoś? 

@Bogusław Kożyczkowski dorzucisz coś od siebie?? 

@Rega co tam u Ciebie? Dawno Cię nie widziałem na forum. Na czym teraz grasz? ☺️

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...