Skocz do zawartości

Jaki transmiter bluetooth audio do klasycznej wieży stereo?


Recommended Posts

Witam.

Problem jak w temacie, a konkretnie - chcę korzystać ze słuchawek bezprzewodowych w połączeniu z klasycznym sprzętem audio z lat 80/90-tych. Eksperymentowałem dotychczas z transmiterem bluetooth August MR 270. Zachwalany w opisach na aukcjach, wyposażony w aptX, Low Latency;), itd. Dźwięk był tragiczny, straszne zakłócenia, słowem nie dało się słuchać - transmiter zwróciłem. Próbowałem wszelkich możliwych podłączeń, również bezpośrednio pod odtwarzacz cd (wyjście słuchawkowe) - to samo. Może trafił mi się wadliwy egzemplarz transmitera? Proszę o podzielenie się doświadczeniami w tej materii, wskazówki, sugestie, propozycje...

Sprzęt, który chcę zgrać ze sobą to:

Yamaha AX-700

Yamaha CDX-596

słuchawki Harman-Kardon BT

Jakiś transmiter bluetooth.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam ponownie. Z obowiązku składam relację, jak się skończyły moje poszukiwania w temacie. Transmiter, który miałem wcześniej (August) musiał mieć wadę egzemplarza, bo skontaktowałem się z człowiekiem, który też go kupił i był bardzo zadowolony. Ja swój zwróciłem i kupiłem coś takiego - Toslink SK-BTI-029.

IMG_0064.thumb.JPG.43bb425b3e1f00f65b444d172c893ff9.JPG

Transmiter wyposażony jest też w Apt_X, SPDIF (wejście i wyjście), AUX, no i działa w dwie strony (transmisja i nadajnik). Z moimi słuchawkami paruje się to sprawnie, dźwięk jest naprawdę dobrej jakości. W praktyce zasięg ma do 13-14 metrów, na takiej odległości zaczyna przerywać. Testowany w warunkach domku jednorodzinnego, na powierzchni poddasza przy otwartych drzwiach, częściowo przez ścianki działowe. Przez strop (betonowy) na parter już nie daje rady. Podsumowując, gdyby August nie miał wady podejrzewam, że byłoby podobnie. W końcu to i to chińczyk. Spełnia moje oczekiwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Z obowiązku składam relację, jak się skończyły moje poszukiwania w temacie. Transmiter, który miałem wcześniej (August) musiał mieć wadę egzemplarza, bo skontaktowałem się z człowiekiem, który też go kupił i był bardzo zadowolony. Ja swój zwróciłem i kupiłem coś takiego - Toslink SK-BTI-029.
IMG_0064.thumb.JPG.43bb425b3e1f00f65b444d172c893ff9.JPG
Transmiter wyposażony jest też w Apt_X, SPDIF (wejście i wyjście), AUX, no i działa w dwie strony (transmisja i nadajnik). Z moimi słuchawkami paruje się to sprawnie, dźwięk jest naprawdę dobrej jakości. W praktyce zasięg ma do 13-14 metrów, na takiej odległości zaczyna przerywać. Testowany w warunkach domku jednorodzinnego, na powierzchni poddasza przy otwartych drzwiach, częściowo przez ścianki działowe. Przez strop (betonowy) na parter już nie daje rady. Podsumowując, gdyby August nie miał wady podejrzewam, że byłoby podobnie. W końcu to i to chińczyk. Spełnia moje oczekiwania.


A Jakie koszty ? Gdzie kupowałeś ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...