Skocz do zawartości

Kino Domowe do 10000 zł


SamJuzNieWiem

Recommended Posts

Witam

Kilka miesięcy temu zacząłem szukać kina domowego w granicach 4500 do 5000 zł. Jakoś nie było nic wartego uwagi dlatego postanowiłem się z tym "przespać" i zamierzam na ten cel przeznaczyć około 10000 zł. Chciałem jednak zasięgnąć jeszcze rady na forum. Wielkość salonu to około 40m2 (+ kilka kuchnia zasłonięta w połowie ścianą). Moje poszukiwania póki co były i są czysto teoretyczne, bez odsłuchów, ale dlatego też chciałbym podpytać o te zestawy, i dopiero pójść na odsłuch (nie chcę mieć tego 15 kompletów, bo różnic wyczuję ze 3-4, a tylko namąci mi w głowie :)

Całość będzie w zasadzie w 100% do kina. Dlatego zależy mi na kolumnach jak najbardziej pasujących do "dźwięków filmowych". Nawet jak posłucham na nich muzyki, to będzie raz na rok, także nie ma znaczenia, że lepiej radzą sobie z klasycznym rockiem a nie jazzem :)

Na chwilę obecną miałem trzy typy, choć skłaniam się ku jednemu (mógłbym też odsłuchać te 3 zestawy).

1 - Dali Zensor 7 + 1 + Vokal (sub nie wiem jaki, bo podobno te Dali są słabe). Sporo poczytałem, że są jednak mocno "ugładzone" i trochę zeszły dla mnie na dalszy plan (oczywiście mogę posłuchać i się przekonać). Nie wiem jaki amplituner - jakiś Onkyo pewnie.

2 - Yamaha NS 777 + NS 333 + NSC 444 + NS-SW 300. Do tego ampli Yamaha RX-V685 + Yamaha BD-S681. Nie wiem jednak czy nie będą za słabe.

3 - Na chwilę obecną skłaniałbym się ku temu (choć oczywiście najpierw muszę ich posłuchać). Klipsch R-26F + R-14M + R-34C + R-12SW - amplituner i blu-ray ten sam Yamahy (chyba, że są w podobnej cenie lepsze ampli do tych kolumn). Jeśli cenowo nie było by jakoś za wysoko, to może zamiast R-26, R-28 itp. Czytałem, że Klipsch dobrze nadaje się właśnie do filmów. Czy ten zestaw byłby dobrym pomysłem? Czy są może jeszcze jakieś inne "filmowe" kolumny?

Miałbym do Was też pytanie, gdzie można takich kolumn odsłuchać w Warszawie, Wołominie czy Wyszkowie (tu mi najbliżej). Patrzyłem, ale nie wiem czy tak łatwo da się dostać te Klipsche.

Z góry dzięki za wszystkie rady, polecenia itp. Proszę tylko o nie polecanie za dużej ilości ewentualnych zamienników, bo zrobi mi się lista x zestawów do sprawdzenia, i mnie przytłamsi :) Kwota raczej także sztywna - 10000 ewentualnie z ogonkiem, do 11000, ale nie więcej. I oczywiście z zestaw mam zamiar wykorzystywać jedynie do oglądania filmów :)

Pozdrawiam  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Rzeczywiście Klipsch przy kinie domowym to bardzo mocna propozycja. Ma znakomitą dynamikę, szczegółowość i potrafi zagrać spektakularnie. Przy muzyce może nie jest to szczyt neutralności ale przy kinie domowym będzie znakomicie. Dali Zensor 7 to również klasyka gatunku w tym przedziale cenowym. Nie grają tak efektownie jak Klipsch, lepiej poradzą sobie w muzyce lecz przy Twoich preferencjach nie musi to być zaleta. Do tego amplituner z dobrą korekcją dźwięku jak wspomniana Yamaha czy Onkyo z serii 6xx (środkowa, dobra półka w obu firmach). Przy kinie domowym na pewno sprawdzą się jeszcze Polk Audio  np. S55/S10/S30/HTS10. Brzmienie soczyste, efektowne i dobry subwoofer w zestawie. Odsłuch jest wskazany a im więcej zestawów będziesz miał na miejscu do przesłuchania, tym lepiej, W trakcie odsłuchu doświadczony sprzedawca powinien szybko wyłapać jakiego dźwięku szukasz aby nie przerzucać 12 różnych zestawów na jednej sesji.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Dołoż do serii RP 

potwierdzam... i jeżeli ma to być tylko i wyłącznie kino, to z czystym sumieniem polecam Klipsch'a, przy jednoczesnym nie zamykaniu się oczywiście tylko na jednym brzmieniu - koniecznie musisz posłuchać z innymi, cieplej brzmiącymi kolumnami, żeby samemu wyrobić sobie swoje zdanie.

Natomiast Klipsch do kina na pewno powinien być brany pod uwagę. Jeżeli jeszcze dorwiesz w sklepach (a myślę, że nie powinno to być problemem), to w Twoim przypadku zbudowałbym to na centralnym 450C i min. 12" subwooferze (albo najlepiej dwóch). Skoro tylko kino, to też warto się zastanowić, czy frontów nie zbudować w oparciu o monitory zamiast podłogówki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Masz kilak ciekawych opcji w tej cenie ale!!!!

Yamahy NS555 i NS777 unikaj. Podobnie z Klipschem R28F, R26F oraz nowych 4000F czy 5000 F itp.

Ostro i nie miło.

W tej cenie zdecydowanie Onkto RZ830 + Set Monitor Audio Bronze 6 (Magnat Quantum 727), lub Heco Aurora 700. Dwa skrajne systemy, jeden wyraźny detaliczny, punktowy, długi potężny w brzmieniu mocny na basie.

Zapraszam po wyceny i odsłuch.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyższe, ostatnie pytanie zadał inny użytkownik, nie autor tematu ;) 

Prawdą jest, że nowe RP5000F, to odpowiednik poprzednika RP250F, które nie były udaną konstrukcją. Więc nie chcę nawet myśleć, co mają prezentować 4000F. Inną kwestią jest, czy kolega w ogóle pytał o 5000F, czy 500M (??) nie istnieje nic takiego jak 500F od Klipscha.

W każdym razie, wracając do wątku autora tematu nie deprecjonowałbym tak Klipsch'a i jego serii RP. Pod wykorzystanie typowo do kina, grzechem by było nie branie ich pod uwagę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...